calisamiyorum?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Olymp tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Olymp

Olymp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeses merhaba,Sevgili hocalarim ve vucut gelistirmeye gonul vermis arkadaslar ;
    Benim soyle bir sorunum var.2 sene kadar araliksiz vucut gelistirme yaptim ve boksorum.Cok guzel bir vucudum var idi.Fakat bir boks sampiyonasinda sol kaburgalarimdan 3 tanesi kirildi ve 3 ay hastanede yattim.Onlar iyilestiler Allaha sukur ve ustunden 1.5 sene gecti vucudum sarkti yaglandim sarkik deriler olustu.Anlayacaginiz kotu durumda vucudum.Spor salonuna yazildim 1 ay gittim isten dolayida(isten sonra yorgun oluyorum kafamda almiyor ve moskovada yasiyorum yani ulasim cok zahmetli ve zor)bir turlu devam edemedim.Simdi eve bench press ve inchline bench press + squad duzenegi + kosu bandi +dambil seti alacagim.Fakat calisma istegim yok eskisi kadar.Bu istegin tekrar bana gelmesi icin bir tavsiyeniz var mi?Forumda da okudum evde calisma teknikleriyle alakali herseyi gerekli seyleri aldigimi dusunuyorum.Varmi bir eksigim ve onerileriniz?sizin yardimlariniz benim bu spora geri donmek icin cok onemli.Manken olarak calistim vucudum iyiyken simdi tekrar teklif geldi gelecek yaza kadar yag oranimi olabildigince dusurup iyi bir vucuda sahip olmamda lazim,oneriler lutfen :( eger bir yanlis yazim varsa lutfen affedin,yardimlarinizi bekliyorum

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle seni cok iyi anlıyorum...bende 3 sene önce sağ omuzumdan cok kötü bir şekilde sakatlanmıştım ve 2.5 ay spor yapamamıştım agrıdan...üstelik bu aradan sonra 10 kg lık bir kütle kaybı olmuştu...

sana önerim, şimdilik kendine bir zaman dilimi belirlemen kütle kazanmak için...mesela şöyle söyle kendine, ben bu 1 ay içinde cok iyi bir beslenmeyle iyi olmalıyım de ve bekle...sürekli evde aynaya bakarak , cok gaz şarkılar dinle...inanki eski haline dönmen o kadar zor değil...ben uzun aradan sonra salona geri dönüdügmde, herkesin bana ne kadar da küçülmüşsün dedigini ve kendi kendime sonra içten içe agladıgımı biliyorum...ama sonra bir dönüşüm oldu, herkesten cok daha iyi oldum ve kimse inanamadı gelişimime çünkü yemin etmiştim cok iyi olacagıma ve küllerimden dogdum yeniden , cok daha iyi bir şekilde...işin sırrı inanmakta ve sabretmekte....sende zaten alt yapı var önceden, kas hafızanı ii degerlendirip cok daha iyi olabilirsin emin ol...başlarda biraz çetrefilli oluyor bu iş ama cok kısa bir dönem öyle oluyor...alıştııgında , düzelmeye başladıgını görme etkisiyle, motivasyonunda büyük bir artış olacak....

"Başarı tatlıdır ama cogu zaman ter kokar" bu söz herşeyi özetlemiştir umarım....başarılar....

3. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Bana kalırsa bazı idoller var ve birçok makale bu konuyla alakalı. Benim kullandığım bir yöntem de motivasyon ihtiyacı duyduğum zamanlarda F. Mc Grath-Mutlak Motivasyonu (diez tarafından türkçeye çevirilimiş) tekrar okumaktır.

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eskisinden daha iyi olmayı amaçlarsan bence bu da bir motivasyon olur.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bir başka motivasyon faktörü şu olabilir:

Spor altyapısı ve geçmişi olan biri olarak, ara verdikten ve belli kayıplar yaşadıktan tekrar spora aynı azimle döndüğünde eski performansına ulaşman daha kolay ve kısa sürede gerçekleşir.

Belli bir kütleye 12 ayda ulaşan vücut geliştiricilerin sakatlık vb gibi nedenlere spora uzun aralar vermesi sonucu kütle kaybetmeler ve spora başladıklara noktaya geri dönmelerine çok sık şahit olmuşuzdur.
    Ancak aynı sporcular spora tekrar geri döndüklerinde eski kütlelerine, hatta daha iyi noktalara 12 aydan çok daha kısa sürede ulaşabilirler.
    Kas hafızası denen olgu bunda etkendir..

Bu ve benzeri örnekler ve bunu destekleyen bilimsel gerçekler, motive olma konusunda çok yararlıdır.

Sayfayı Paylaş