calf için yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bağdatlı tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bağdatlı

bağdatlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bu forumda ilk mesajım böyle kaliteli bir forumda yazabildiğim için çok mutluyum benim bir sorunum var ben 13 aykadar önce aşil tendonumdan sakatlandım halı sahada kopardım kopuk halde 1 ay kadar gezdim burkuldu sandım sonra gittim ve ameliyat oldum geç kaldığım için uç ucatamir yapılamadı tendon çektiği için baldırımdanda bi parça kesip aşağı çevirerek tendonu bağladılar buda diğer aşil ameliyatlarına göre baldırımı zayıflattı yaklaşık 8-9 aydır iki günde bir bantta 6-7 km hızda kardio biçiminde koşular yapıyorum hala sakat ayağımın üzerinde tek ayağımın üzerinde parmak ucuna yükselemiyorum güçlenmedi daha sebepleri nelerdir aslında güçlü biriyim yani ayağıma 20 kilo takıp 10-15 barfiks çekebiliyorum ama baldırımı güçlendiremiyorum diğerine göre ince şu an ne yapacağım çok üzülüyorum yürümemide birazcık etkiliyor böylemi kalacak yardım edin lütfen 29 yaşında 1.80 boyunda 70kiloyum hangi antrenmanları yapmalıyım umarım herkes istediği görünümlere kavuşur hiç bir sakatlık yaşamadan .

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Oncelıkle gecmıs olsun, sakatlıklarda ıhmalın kotu sonuclar dogurabılecegını gormussunuz..

Calf ıdmanlarında benım bıldıgım kadarıyla hep parmak uclarına yukselme mantıgı vardır, yanı baska turlu guclendıremezsınız..

Bır doktora gorunup fızık tedavı benzerı bır program ayarlamanızı tavsıye ederım, yavas yavas o bolge guclendıkce calf hareketlerını dusuk kılolarla sakat bolgeyı fazla zorlamadan yaparsınız..

Umarım duzelır..

Sayfayı Paylaş