Cahil doktormu desem ne desem

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve selim4141 tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    10- 15 gündür çok hızlı kilo alıyorum, ve sol kolumda sivilce gibi küçük küçük şeyler çıkmaya başladı, dün gece de biraz ateşim vardı midem yanıyordu sanki biraz şüphelendim bir hastalık mı var acaba diye , bu gün sağlık ocağına gidip doktorla konuşmaya karar verdim.

Neyse sabah sağlık ocağına gittim , doktor'a kan testi yaptırmak istediğimi söyledim , sebebini sordu haklı olarak yukarıda yazdığım şeyleri izah ettim kendisine , sıcakta kalıp kalmadığımı sordu spor salonuna gittiğimi sadece orada aşırı terlediğimi söyledim.
    Takviye kullanıyormusun diye sordu doktor hanım , evet derdemez steroid kullanıyorsun değilmi dedi :) hayır protein tozukullanıyorum dedim.
    Kan testine gerek yok PROTEİN TOZU KİLO ALDIRIR sivilce gibi olanlarda sıcaktandır dedi, tebessüm ettim biraz , ayrıca creatin monohydrat kullandığımı söyledim

Yüzüme bir bakışı vardı kadının sanki eroin falan kullanıyorum sanarsınız , creatinin bir enzim olduğunu söyledi protein tozu creatin yazık vücuduna falan dedi, hani deseki creatin vücudunda su tutar bu yüzden kilo alıyor olabilirsin anlıyacağım ama amacı başından savmak , tabi yüzümde alayci bir gülümseme var, gene de kan testi istediğimi söyledim neyse sonunda kan aldılar yarın test sonuçları gelicekmiş umarım birşey yoktur , daha önceden hepatit b hastalığı geçirmiştim ama atlatmıştım hastalığı vücudumun hepatit b'ye bağışıklık kazandığını söylemişti doktor umarım nüksetmemiştir.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
  2. Kumar28

Kumar28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Onu bilmiyorumda kardeşim. Doktorların istemediği şeyleri üstelemeye bayılıyorum sende öyle yap :)

3. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    aile hekimine giderek bastan hat a yapmissin hastanede uzman hekime dahiliye veya cildiyeye gitmen daha iyi olurdu. birde mumkunse yeni nesil Dr. lari tercih et. eskiler dinlemeden bastan savar yeni tip bitirmis olanlar ogle degil.

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    madem doktorları cahil buluyorsun gitme o zaman sende. bizim memlekette herkes doktorlardan daha iyi tıp, teknik direktörlerden daha iyi futbol, siyasetçilerden daha iyi siyaset biliyor zaten. kapatalım okulları falan. herkes kendi işini kendi halletsin.

5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Bencede saglık acagına giderek hata yapmışın.Protein tozları öyle kilo aldırıcı etkisi mi varmış :D .Ben Aile hekimime grip vb şeyler için rapor almak için ugruyorum arasıra :D

Rambo16 bunu beğendi.
  6. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Doktorları cahil bulduğum yok, burda bahsi geçen 1tane doktor var, eğer bana creatin içiyorum diye bön bön bakan bir doktor var ise karşımda dua etsin kendisiyle dalga geçmedim, no ürünüde kullanıyorum ama kadına nitric oxide içeren ürün kullanıyorum demeye korktum açıkçası.

Herhalde bugünkü bayan doktor sizdiniz ?

1983 bunu beğendi.
  7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi yazacaklarımı daha öncede yazdım ama tekrar yazıyorum ona göre herkes kendine pay çıkarır.
    türkiyede nasıl doktor olunur?lisedeki ergen aile baskısı çevreden duydukları sonucunda gider sayısalı yzar.neden çünkü zekiler oraya gider.sonra sınava girer daha girmeden gazlarlar tıp yaz.hem parası boldur hem sosyal statüsü yüksektir.en basitinden araba satarken doktordan yazıp 2-3 bin geçirebilirsiniz.
    sonra ergen büyür beyni sentez yapmaya başlar ardından tıbbı sevmediğini anlar.ama vazgeçemez ,vazgeçmek istese bile ailesi çevresi aforoz eder.kolay mı bu koskoca tıp bırakılır mı bırakılmaz.
    ardından intörnlük biter sıra gelir doktor olmaya.önce bakar hangi kadrolara atama var,hangilerinin maaşı yüksek oraya girmeye çalışır.tus denilen sınava girer ve kendince hedefine varır.tus sınav sorularının nasıl doktorlar yetiştirdiğine bakabilirsniz.ezberci ,gelişime kapalı.
    zaten liseden çıkan ergen kendi isteklerini,ideallerini önemsemeden ailesi,çevresi tarafından çizilen yolda ilerlemiştir.sonunda da hedefine varmıştır.okulda öğrendikleri 20 yıl geçsede değişmez doğrulardır.zaten kendini geliştirmek içinde çaba harcamaz.

diyeceksiniz doktorların hepsi mi böyle elbette değil aralarında gerçekten çok ama çok iyi insanlar var ama denk gelirseniz.

"selim4141" sivilceler muhtemelen protein tozundan olmuştur.yaz sıcakları ve protein tozundan kaynaklı ciltte yağlanma yapabilir.creatin uzun dönemde mide şikayetlerine yol açar.2 aylık dnemlerden sonra ara ver.hatta yükleme yapıyorsan noraml doz kullan yükleme yapma.gastrit tarzı şikayeti tetikler.
    bu dönemde su alımını arttır bide.creatini yemeklerden sonra yada yemeklerle birlikte almaya çalış

rockybalboa7, ParZ, Rambo16 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben bi çok doktoru cahil buluyorum, neden dersen
    insanlar onlara en değerli hazineleri yani sağlıklarıyla ilgili sorunlar hakkında giderler vede gidebilecekleri başka bir adres gösterilmemiştir. devlet derki doktora gideceksin başka şansın yok.(karşı çıktığım için yazmıyorum şu anki durumu özetledim).
    doktora giden bizlerde bunca dayatma ve çaresizlik içinde sevgili doktorarımızın sağlık hakkında herşeyi bilmesini, en değerli olan canımızı bizimkadar önemseyip ilgilenmesini, bizlere çare bulmalarını istiyoruz(haklı olarak).
    ama bi gerçek varki eğitim sistemi hiç bir yerde insanı çok iyi doktor olacak seviyeye getiremez. sonuç olarak genç doktorların hepsi ve yaşı geçmiş dahi olsa işinde araştırmalar, çalışmalar yapıp kendini ilerletemeyen bi sürü doktor aslında bir çok hastalık vb. konularında bilgisiz parantez içinde CAHİLDİR.
    bunda gocunacak bişe yok
    hasta mecbur doktora gidecek doktor mecbur bilsede bilmesede biliyormuş gibi yapıp bişeyler söyleyecek

Body06 ve selim4141 bunu beğendi.
  9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cahil doktor konusun katılıyorum üzülerek :(
    Saç için gittiğim doktor zorla iğne yaptı; bu iğnenin ne olduğunu, içinde neleri barındırdığını, yan etkilerinin olup olmadığını ısrarla sormam üzerine alaycı bir şekilde gülümseyerek bir şey yok diyerek bilgi vermekten kaçarak emri vakiyle yapması benim doktorlara olan güvenim sarstı.
    boksbody'nin dediği gibi biz en değerli hazinemiz sağlımız için gidiyoruz; ama çoğu -ne yazık ki- ya başından savıyor, ya doğru düzgün ilgilenmiyor yada deney tahtası olarak kullanıyor...

boksbody bunu beğendi.
  10. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kreatinin emzim deil aminoasit oldunu bilmeyen adam doktor olmuş şaşırmadım desem yeridir ülke bişe bilmedini bilmeyen adamlarla dolu .

boksbody bunu beğendi.
  11. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Yarın gidip özel bir hastanede kan testi yaptırmayı düşünüyorum, sağlık ocagında yaptırdıgım testleri yorumlayamaz heralde hanım efendi yada test sonuçlarını adam gibi bir hastaneye götüreceğim.

12. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    saglikci gecinen doktor kisminin bir kismi(cogu) sigara alkol muptelasi. gunde 2 paket mallbora icene sagligimizi emanet ediyoz yazik. Ben de saglik sektorunde calistim icin bu kadar emin konusuyorum.

selim4141 bencede kan sonucunda ucuk bir deger cikmadikca sikinti olmaz. zaten kullandiklarinin kan degerlerine direk bir etkisi olacagini hic Sanmam protein yag yapmaz. sporda terlemek sivilceyi tetikler. benim doktorum ogle demisti. hence iyi bir dermatoloji uzmanina git.

13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Evet doktorlardan daha iyi bildiğimiz kesin spor konusunda ve doktorların %99 unu spor ve gıda konusunda cahil buluyorum okulda ezberledikleri dışında bir halt bildikleri yok bilmedikleri konulardada teşhis koyup tavsiye vermesinler insanlara

Bu tarz bir durumda doktora sorularla saldırın ben çok yaptım böyle, protein tozu kilo aldırır diyorsa niye aldırır açıklarmısın de, ardından kafanıza takılan herşeyi sorun, zaten ilk soruyu bile cevaplayamayacağı için uzamaz fazla konu suratı kızarır oturur yerine hala kafası çalışıyorsa gider araştırır öğrenir doğrusunu

boksbody bunu beğendi.
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    doktorları bırakalım konuya odaklanalım derim..arada iyileri tenzih ediyorsunuz ama yine de ayarı kaçıran üyeler olabilir..

15. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    İmkanı yeten özel hastanelere gitmeli. En azından daha düzgün doktorlar vardır, başından savmazlar. Gerçi bende aile doktoruna gitmiştim bir kere ama protein tozunu sorduğumda ölçüyü kaçırmadna dikkatli olursam sorun olmayacağını söylemişti. Sanırım doktordan doktora değişiyor bu olay.
    Yinede şanslıyız elimizin altında internet var bodyforumtrden en iyi bilgileri öğrenebiliyoruz.

16. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kreatin su tutar haklı, aşırı terleyip duş ve cildi havalandırma gibi imkanların yoksa alerjik bir durum oluşmuş olabilir :)

17. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Daha öncedende kullanmıştım bu kadar hızlı kilo aldırmaz 15 günde 5 kilo aldım, az sonra gidip öğrenicez bakalım neymiş :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:49 ----------

Evet tahlil sonuçları geldi
    BİYOKİMYA TAHLİL SONUÇLARI
    ALT - referans aralığı 3 - 50 benim : 30 çıkmış

ALB- r. aralığı 3,4-4,8 benim : (H)4,82

ALP-r.aralığı 30-129 benim : 104

AMY-R. aralığı 0-115 benim :53

AST-r.aralığı 3-50 benim :29

TBİL-'' '' 0- 1,2 benim 0,76

DEMİR-'' '' 59- 158 benim 112

UIBC- '' '' 112-347 benim 324

CGt - '' '' 0-61 benim : 18

GLU- '' '' 60-115 benim 73

CA- '' '' 8,6 -10,2 benim : 9,7

BUN- '' '' 11-45 benim : 38,2

UA- '' '' 0-7 BENİM : 3,8

CREA- '' '' 0 - 1,2 benim : 0,98

CHOL - '' '' 0 - 200 benim :132

HDLC- '' '' 35 - 90 benim : 66

TRIGL - '' '' 0 - 200 benim :71

TP - '' '' 6,4 - 8,3 benim :7,14

NA- '' '' 136- 145 benim : 141

K - '' '' 3,5 - 5,3 benim 3,62

LDL- '' '' - 0 - 155 benim 52

Birde HEMATOLOJİ tahlil sonuçları var önemliyse onlarıda yazarım.

18. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    cre,kreatinin ise dikkat etmeni öneririm.suyu biraz daha arttır.aldığın kreatin vücutta kreatinine dönüşüyor. hematolojide vücutta mikrop varsa önemli.uç değerler varsa onları yazabilirsin. yok belirtilen aralıklar arasıydasa önemli değil.

geçen sene supplement kürümün ortasındaydım.amino,whey,creatin alıyordum.kan tahlili olmadan bir kaç saat öncede okulda yemek yemiştim.catering şirketlerinin hazırladığı yemeği bilenler bilir.içlerine sevgilerini katarlar :) her şeye rağmen kan bütün değerler belirtilen aralıkalr arasındaydı.hatta kreatin miktarı,ldl,hdl gayet iyi çıkmıştı.

özetle "çok bilen" doktorların dediği gibi vücudumuza yazık etmiyoruz.tabi aldıkalrımızı dozunda kullarak.

selim4141 tavsiyem suyu arttır.üstünü sık değiştir,hatta balkonda ters çevirip havalandır,bir de günde 2 defa duş almaya çalış.deriyi mümkün olduğu kadar kuru ve temiz tutarsan o kadar sivilce,leke vs olmaz.

ek:yağlı bir cildim var,kışında nispeten cilt az havalanıyor üstüne terliyorumda.bu sebeple kış boyu sırtım patates tarlası gibi oluyor.her ne kadar supplemetler sivilce vs yapsada vücut kendiside sivilce üretimine eğimli oluyor.

Son düzenleme: 29 Temmuz 2012
    selim4141 bunu beğendi.
  19. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Afedersiniz bizim aile hekimininde bi tarafı kalkmış gıcık gıcık cevaplar felan veriyor.Değiştirecem o olacak.

20. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Aynı sorun bendede var tek iyi gelen deniz suyu ve güneş malesef :(

Sayfayı Paylaş