Cıddırık ve Yeşill'in Fit Olma Günlügü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cıddırık tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Yeşilim ben son 3 gündür süper ilerliyorum :D:D eferin bana valla pek neşeli pek enerjik pek pozitifim
    ee buda spor hayatıma yansıyor amma ciddi spor yapmıyorum nerde eğlenceli şeyler var onları yapıyorum

mesela zumba yapıyorum ip atlıyorum ismail yk 'ya feyysbukta eşlik ediyorum :D:D:D

sinirlerim bozulmadığı sürece diyetimde spor düzenimde bozulmaz canım sende güzel gidiyorsun :) ağır ama emin adımlı ilerleyişine bayılıyorum :)

mitokondri bekliyorum mailini ama yorucu şeyler olmasın bak :D

2. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim Mitokondri bu arada ben yaptığım hareketleri yazayım sen bana eksiklerimi gönder :)
    leg corl makinasında 8 kilo ağırlıkla 3*20 (haftanın 3-4 günü)
    boş barla kucak hareketi 3*20 (haftanın 3-4 günü)
    leg extansion 3*12 (haftanın 3-4 günü)
    dumbeel concentiration curl 3*12 (2 tane 1,25 kg. ağırlık takarak)
    lat pulldown 20 kez (10 kg. ağırlıkla ve bu ağırlıkla istasyondaki diğer kol ve omuz çalıştırma hareketlerini de 3*8 veya 3*10 olarak yapmaya çalışıyorum)
    mekik sehpasında 20 mekik (kollar serbest)
    yine mekik sehpasında 2,5 kg ağırlıklı dumbell ile yatar vaziyette kolu geriye indirip kaldırma hareketi
    bir de yine aynı ağırlık ile 15 mekik
    son 1 haftadır da 2,5 kilo ağırlık takılmış dumbell ile kollarımı dirsekten arkaya doğru kırarak 3*8 tekrarla çalışıyorum
    bunların dışında bisiklet ve koşu bandında cardio çalışmam da var
    Şu an ağırlık vermek istediğim konu arka kol ve iç bacak bu konuda yardım istiyorum
    :)

3. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Sizleri canı gönülden tebrik ediyorum :) Toplum itibari ile yemek yemeyi seven , damak tadı aşırı gelişmiş bir milletiz :) Bayanlar genelde altın günü , para günü , kahve günü derken koşar dururlar yeni nesil pek öyle değil tabi sizde bu aktif neslin bayan temsilcilerisiniz :D

Azi, cıddırık ve yeşill bunu beğendi.
  4. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara

Azi, cıddırık ve yeşill bunu beğendi.
  5. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    acı yok rocky:)[/QUOTE]

acı yok bench_O mitokondri hocam :D

6. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim :)

bizim burda bayanlar o özel günleri hergün yapıyorlar, Allahtan çalışıyorum da bayanların gündüz toplantılarından uzak kalıyorum :D
    akşamları da sporu hayatıma ekledim ve her şey iyi.
    bu arada işin güzel tarafı gündüz günlere giden bayanlarımız akşam spor salonuna gelip 40 dk. yürüyor üstüne ağırlık çalışması yapıyorlar, bizim burda açığa çıkan enerji miktarı baya fazla :D hakkaten devir değişiyor :)

7. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Yeşilim bak artık sitede azda olsa takdir edilir olduk :)
    bu demek oluyorki kilo veremezsek kötü rezil olcaz :D:D (benim mantık farklı işliyor :D)

bu arada mitokondri 'nin mailleri aldım ama sana yollasammı yollamasammı kararsızım :D

şimdi sen bu hareketleri de yapar benden önce zayıflarsan ben naparım :D:D demi

aslında bunları içimden düşünmem lazımdı :lol:
    tamam tamam yollayacam ama söz ver benden önce eriyip gitme :p:p:p

8. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    acı yok bench_O mitokondri hocam :D[/QUOTE]

bende var valla boyun ,omuz bacak kaslarım da fazlasıyla var :(:(:(

siz istediginiz kadar acı yok acı yok deyin :D
    var işte

rocky hocası acı yok deyince acısı geçiyormuş demekki

siz okadar etkili söyleyemiyorsunuz bence :D:D:D
    yeşil ve mitokondri :)

mitokondri bunu beğendi.
  9. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Kuzucum senden sonra da erisem takdirler bana :D
    çünkü bende yaş 35
    2 doğum yaptım 2. ikizdi ki karnımı görsen korkardın :shock:
    şimdi bu durumda senin verdiğin 5 kiloya benim verdiğim 1 kilo karşılık gelir, nasıl hesap ama :D
    Canım benim sen sıkma canını anca beraber kanca beraber, sen ver kiloları gr. dahi versen en büyük takdirler benden, öptüm canım :)

cıddırık bunu beğendi.
  10. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    [QUOTE

bende var valla boyun ,omuz bacak kaslarım da fazlasıyla var :(:(:(

siz istediginiz kadar acı yok acı yok deyin :D
    var işte

rocky hocası acı yok deyince acısı geçiyormuş demekki

siz okadar etkili söyleyemiyorsunuz bence :D:D:D
    yeşil ve mitokondri :)[/QUOTE]

Senin "tahisi tuhisi mai mai" hareketinden haberin yok galiba, bu hareket sayesinde acıyı yok ediyoruz. Şöyle anlatim başparmağına sıcak nefesini kuvvetlice üfleyip ısıtıyorsun sonra alnındaki mavi ışık yayan mai mai noktasını bulup kuvvetlice bastırıyorsun, 5 sn. sonra acı filan kalmıyor, biz bunu yapıyoruz acımız geçiyor :D
    Heh heh şaka şaka denemeye kalkma, gerçi deneyebilirsin de zararı olacağını sanmıyorum belki faydası olur :lol:
    Acı yok diyorsak yok, ne diyorsak o uleyn :D (biraz kadir inanır, biraz yaban)

11. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Senin "tahisi tuhisi mai mai" hareketinden haberin yok galiba, bu hareket sayesinde acıyı yok ediyoruz. Şöyle anlatim başparmağına sıcak nefesini kuvvetlice üfleyip ısıtıyorsun sonra alnındaki mavi ışık yayan mai mai noktasını bulup kuvvetlice bastırıyorsun, 5 sn. sonra acı filan kalmıyor, biz bunu yapıyoruz acımız geçiyor :D
    Heh heh şaka şaka denemeye kalkma, gerçi deneyebilirsin de zararı olacağını sanmıyorum belki faydası olur :lol:
    Acı yok diyorsak yok, ne diyorsak o uleyn :D (biraz kadir inanır, biraz yaban)[/QUOTE]

Bir keresinde babamın parmağı acımış
    tutturdu bir krem vardı bulun onu :) krem yok ortada saat 12 olmuş babam krem de krem diyor :D aplam dediki buldum kremi eline minnacık bir krem sürdü babamın eline babam sustu :lol: aplam sıradan bir krem sürmüş ama :lol: psikolojik olarak inanınca acının geçtigine inanıyorum
    keşke şaka şaka demeseydın kız :lol::lol::lol:
    dua ederdim sana yeşilim verdigin taktik işe yaradı diye hyper_hyper_hyper_hyper_

12. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    [QUOTE Bir keresinde babamın parmağı acımış
    tutturdu bir krem vardı bulun onu :) krem yok ortada saat 12 olmuş babam krem de krem diyor :D aplam dediki buldum kremi eline minnacık bir krem sürdü babamın eline babam sustu :lol: aplam sıradan bir krem sürmüş ama :lol: psikolojik olarak inanınca acının geçtigine inanıyorum
    keşke şaka şaka demeseydın kız :lol::lol::lol:
    dua ederdim sana yeşilim verdigin taktik işe yaradı diye hyper_hyper_hyper_hyper_[/QUOTE]

ay çok güzel, bizim bir arkadaşın babannesi de hap içmeyi çok severmiş, kadın sürekli ilaç istiyomuş bunlarda aynı renk bonibonları bir ilaç şişesine doldurup vermişler, hergün bir tane içiyomuş ne baş ağrısı kalmış ne diş ağrısı :D
    ya ben şaka mı demişim yok canım yanlış yazmışım sen koy başparmağını alnına, bunu yaparken gözlerini açık tut da dikkat et parmağını gözüne sokmayasın :)

13. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    yeşill´isimli üyeden Alıntı [​IMG]
    ay çok güzel, bizim bir arkadaşın babannesi de hap içmeyi çok severmiş, kadın sürekli ilaç istiyomuş bunlarda aynı renk bonibonları bir ilaç şişesine doldurup vermişler, hergün bir tane içiyomuş ne baş ağrısı kalmış ne diş ağrısı :D
    ya ben şaka mı demişim yok canım yanlış yazmışım sen koy başparmağını alnına, bunu yaparken gözlerini açık tut da dikkat et parmağını gözüne sokmayasın :)[/QUOTE]

---------------------------------------------------
    Parmağımı gözüme sokarsım bu seferde parmagımı gözümün acısı geçsin diye alnıma değdiririm :lol::lol::lol:dert ettigin şeye bak

14. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Parmağımı gözüme sokarsım bu seferde parmagımı gözümün acısı geçsin diye alnıma değdiririm :lol::lol::lol:dert ettigin şeye bak[/QUOTE]

kapmışsın sen bu işi güzelim thums:

15. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    cıddırık ve yeşil kolay gelsin.yazdıklarını okudum yedikleriniz neden az mesela neden sadece ara öğün de sadece kahve içiliyor ya da sadece çorbayla geçiştiriliyor ayrıca beraberinde ekmek yok.ekmek yemediğiniz sürece tatlı ihtiyacınız hep olacaktır ve çikolata yemediğiniz için hep moral seviyeniz düşük olacaktır.en azından öğünlerde bir dilim ekmek yeseniz bile bunun çok azalacağını göreceksiniz.diyettesiniz diye işkence altındasınız demek değildir siz ne kadar kısarsanız yediklerinizden beyinde otomatik olarak kendini korumaya geçiyor ve kilo vermeniz güçleşiyor.
    sevmediğiniz sebzeleri yemek zorunda değilsiniz.beslenmenizi eğlenceli hale getireceksiniz ki diyette olduğunuzu anlamayıp sporla da desteklediğinizde artıksizin önünüzde kimse duramaz...
    bir önemli nokta peynir domates yeşilliklerden faydalanmanız haşlanmış sebzelerinize çeşitli baharatlar ekleyerek onları onları daha sevimli hale getirebilirsiniz.ayrıca illa yemeklerde sıfır yağ olacak diye bir durum yok.bir tatlı kaşığı sıvıyağ söylenince az gelebilir ama yemeğe tat veriyor inanın bana.
    yediklerinizi yazarken 1 kaşık yazmışsınız ama nasıl bir kaşık çay kaşığı,tatlı kaşığı ya da çorba kaşığı olarak yazarsanız gözümüzde canlandırmamız daha kolay olur.
    içtiğimiz su da önemli ölçü verebilmelisiniz ya bardak olarak litre bazında
    kahveyi veya çayı şekerli içip içmediğiniz de önemli.
    kabul günlerinde kendinizi kısıtlamayın.menüye bakın sizin en sağlıklı olanı tercih edin inanın ki onu yediğiniz için kendinizi iyi hissedeceksiniz hem de ev sahibini memnun edeceksiniz yediğiniz için.bir önemli noktada ısrarlara kanmayın bir kereden bişey olmazlara kanmayın.
    gelişmelerinizi takip edeceğim...

Azi, yeşill ve cıddırık bunu beğendi.
  16. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...

benekli öncelikle okumuş olmandan ve doğru yaptığın tavsiyeler için teşekkür ederim

zaten saydıgın şeylerin çoğunu ben yapıyorum :D yeşilim daha düzenli besleniyor bana göre:)

bendi senin yazdıklarının nerdeyse kitabını yazacak kadar bilincindeyim
    neyi nerde yanlış yaptığımında çok farkındayım

AMA
    öyle olmuyor işte
    beslenme alışkanlığımı değistirmeye cidden çabalıyorum
    bak mesala bir ara kalori hesabı yapıyordum :D bin kaloriyi cipsten alıp tüm günü mutlu mesut geçiririm :) bir tabak sebze yemeği yeyip tok olacagıma birdilim kek yer mutlu olurum
    ne bileyim işte bende böyleyim :eek:

kahve konusuna gelince ara ögün olarak gördügüm için değil alışkanlıktan

inanın obur birisi hiç degilim sadece abur cuburu çok seviyorum bunu değiştirirsemde kilo sorunum hiç olmaz eminim :)

ben birazda espirili yazıyorum bak yoksa pırasadan falan nefret etmem :) yememde :lol::p

yorumlarını beklıyorum her zaman bekliyorum :)ilgin için teşekkürler .....

17. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    yaaa konuyla hiçç ilgisi yok ama zaten konuda gidip gidip geldiği için sorun olmaz sanırım:)

sen yeşilim yeşilim dedikçe eskiden bir bira reklamı vaardı hep o aklıma geliyor yahuuu 3 aydır içki içmedim:) offfff
    dur şu tuborg muydu efesmiydi aklıma gelmyor küçüktüm ozamanlar sanırım:)))

18. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Aaaa birdaha demem yeşillimm falan

valla rıfkı hocaya bizzat ben mesaj atarım bu sefer :D

kötü düşünceleri çıkarın aklınızdan eğğ eğğ o turborg ve efesler :lol::lol::lol:

19. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    İlgin ve bilgiler için çok teşekkür ederim Benekli :)
    Ben senin anlattığın şekilde yapmaya çalışıyorum çünkü daha önce şok diyetleri çok yaptım, lida kullandım, tengda kullandım yemek yemeden gezdim kilo verdim ama hepsini + sıyla geri aldım. Diyet konusunu o kadar okudum araştırdım ki eğriyi doğruyu biliyor ama tersini uyguluyordum, bir de üzerine tiroidlerimin yavaş çalıştığını öğrendim kilo almalarımın altında yeten neden buymuş, şimdi düzenli ilaçlarımı kullanıyorum. Artık bir spor salonumuz var ve hayatımdaki en büyük değişim bu salonla başladı, salonda yapabileceğim hareketleri araştırırken bu forumu buldum, her gün yeni birşeyler öğreniyorum. Hayatıma sporu dahil edip, kendimi açlığa mahkum etmekten vazgeçtim gerçekten de böyle mutluyum :)
    Doğru yolda olduğuma inanıyor ve aynaya baktığımda az da olsa farkı görmenin hazzını yaşıyorum. Artık öyle kısa süreli beklentilerim yok daha mantıklı hareket ediyorum.
    Tekrar teşekkürler Benekli, her zaman bekleriz :)

20. yeşill

yeşill Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada Benekli bize çay kahve tüketiminde şeker varmı ve ne kadar su tüketiyorsunuz demiş onları da cevaplayayım.
    İçeceklerime şeker atmıyorum, meyve suyu içmem gerekirse %100 olanları tercih ediyorum ve haftada 2-3 bardak filan oluyor. Bazen asitli içeceklerin ikram edildiği ortam oluyor, geri çeviremediğim durumlar oluyor o da haftada veya 10 günde 1 bardağa tekabül edecek şekilde.
    Gün içerisinde 3 litre suyu kesin içiyorum fazla olduğu günlerde oluyor.
    Bu arada ester vit-c tablet aldım günde 1 tablet de ondan içmeye başladım :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş