byte yaş 15 boy 180 kg 77 (bel problemi)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve byte tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar vg'de 2.ayın başındayım tahminimce mezomorf'um korkmayın fotoğraf atıp gelişme var mı diye sormayacağım 12-13 yaşlara kadar kiloluydum boyum uzayınca kilom hafiftende olsa boyuma gitti fakat bel çevresinde benim gözümde çok kötü bir problem var resimlerimi,programı ve beslenme düzenimi atacağım evde tek olduğum için resimleri kendim çektim garip çıkmış olabilir ;

http://img835.imageshack.us/img835/5277/zs4p.jpg
    http://img194.imageshack.us/img194/3217/cgqs.jpg
    http://img585.imageshack.us/img585/362/r4af.jpg
    http://img547.imageshack.us/img547/6462/0gbb.jpg

Program ;

Başlamadan önce 10 dakika yürüyüş ile koşu yapıyorum karışık, sonra 5-6 dk arası bisiklet sürüyorum

1.Gün
    Chest Press (10+8+6)
    Pluver (3*10)
    Üst Benc Press (10+8+6)
    Omuz Mak Press (10+8+6)
    Dumbell Açış (3*10)
    Ters Omuz Mak Press (10+8+6)
    Çift Çevirerek Dumbell Press (10+8+6)
    Oturarak Mak Kol (3*10)
    Alternatif Dumbell Kol (3*20)
    Breçer Kol (3*10)
    Dumbell Const (10+8+6)
    Dumbel Squat (3*10)
    Leg Extanşın (3*12)
    Yatarak Mekik (3*20)
    Plank (2*30SN

2.Gün
    Lat Mak Ön Çekiş (3*12)
    Rowing (3*10)
    Lat Mak Ense Çekiş (3*12)
    T-Row geniş (3*10)
    Omuz Sıkma (3*15)
    Trapiz (3*12)
    Push Down (3*12)
    Tek Ters Push Down (10+8+6)
    Tek Dumbell İtiş (10+8+6)
    Tek Fransız (10+8+6)
    Swinik ticeps (10+8+6)
    Leg curl (3*10)
    Leg Press (3*10)
    Tel sıkıştırma (2*25)
    Mekik (2*30)
    Alt Bench (2*50)

Yemek
    Kahvaltıda 4 yumurta beyazı arada 3 oluyor,yanına 1 bardak süt,bal,peynir (10.00-12.00)
    Öğle : Okulda tost,hamburger tarzı bir şeyler olduğu için canımda yemek istemediği için yemiyorum (14.00-18.00)
    Akşam : Spordan önceye denk denk geliyor lapa pilav yağsız tuzsuz ya da makarna aynı şekilde (19.00-20.30)
    Gece : Spordan sonra 1 tane haşlanmış tavuk göğüsü (22.30-23.00)
    12.00-1.00 arasıda uyuyorum

Pazartesi ON
    Salı OFF
    Çarşamba ON
    Perşembe OFF
    Cuma & Cumartesi ON
    Pazar OFF

Eskiden tüm yemeklerimi dışardan yerdim evde kimse olmadığı için ailem çalışıyor şimdi haftada en fazla 3 4 kez yiyiyorum şekeri,tuzu bıraktım.
    Şimdi ben bu düzene doğru gidersem bu beli incelte bilirmiyim ölçüde hatırladığım kadarıyla 95 felan çıkmıştı yoksa değiştirmem gereken bir şeyler var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum.

2. 217

217 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İZMİR/BERGAMA
    Öncelikle şunu belirteyim vücut yapın mezo sayılamaz.Belki endo-ekto sayılabilir.Ben de başlarda kendimi mezo görüyordum ama vücudumu uzun süre inceleyince mezo olmadığımı kabullendim.Aynı sorunu ben de yaşıyorum göbek bölgesinde yağlanma.Sana programın hakkında çok fazla yorum yapamam ben de çok tecrübeli değilim fakat şunu diyebilirim ki yağ yakmak istiyorsan kardiyo yapmalısın yani haftada 1-2 gününü kardiyoya ayırmalısın.Ayrıca beslenme konusuna daha çok önem ver öğle yemeğini es geçme.Sana tavsiyem ton balığı 1 konservesinde yaklaşık 30 gram kaliteli protein var öğle araları için deneyebilirsin.Şekeri olabildiğince hayatından uzaklaştır.Sonuçları inşallah hayırlı olacaktır,başarılar kardeşim.

byte bunu beğendi.
  3. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumun için teşekkürler, ton balığını antereman günlerinde yiyorum fakat fazla yememeye bakıyorum araştırdığım kadarıyla fazlasında vücutta civa birikimi oluyormuş, şekeri,tuzu tamamen kesmiş bulunmaktayım zaten bi arada poğaça,döner felan çok nadir.Vücut tipim en yakın olarak mezo geldi diğerleri vücut tipime uygun değil fotoğraftan ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama kemikli kalın bir vücut tipim var ekto olma olasılığım çok düşük mezo ile endo arasında gidip geliyorum.Cardio konusunda ise belirttiğim gibi 15 dakika arası koşma 10 dakikada bisiklet sürüyorum ama şiddeti artırmayı da düşünmüyorum değil bilgilendirme için teşekkürler.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş