Burkulma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cnk35 tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gecen hafta yuruyus yaparken sag ayağimda cok siddetli bir burkulma yasadim.Doktora gittigimde ayak bilegimdeki liflerin yirtildigini 2 2.5 hafta boyunca ayagini hic hareket ettirmeden dinlendirmemi soledi.Suan 1 hafta oldu ve pek iyilestigi solenemez.Acaba merhem yada baska ne gibi yararli seyler uygularsam tedavi suresini brazda olsa azaltabilirim.Tavsiyelerinizi bekliyorm.

2. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    gittiğin ortopedi uzmanıysa zaten rahatca tanıyı koyup tedavini başlatmıştır. görmeden verilip yazılacak ilaçlara güvenme. eğer ortopedist görmediyse gidip görünmeni tavsiye ederim.
    bu dönemde fizik tedavi almak faydalı olabilir. bunun için d bir fizik tedavi uzmanına görünmelisin.
    ayaklar ağırlık taşıdığı ve günlük hayatta çok kullanıldığı için lif yırtıkları uygun şekilde dinlendirilmelidir. 3-5 gün kazanıcam diye yırtığı kronikleştirirsen ilerde daha uzun süre kayıplar yaşamak zorunda kalabilirsin.

3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Cnk35;Öncelikle geçmiş olsun..

Bandaj kullanarak, ağrılar varsa ağrıların azalmasına yardımcı oalbilirsin, ve yine nüksetme gibi bir durum olmaması için bandaj baya bir faydalı olacaktır,Tabi en doğru kararı yine doktorunda alacaksın,tahminimce lif kaynağı olan besinlerden tüketmeninde iyileşme sürecini hızlandıracağını tahmin ediyorum..
    Doktorundan iyi olduğuna dair onayı aldıktan sonra; 1 yada 2 lt'lik pet şişelere biraz sıcak, su koyup burkulanan ayağını alt kısmında, ileri geri, şişenin üstünde hareketi yaparak ayağını güçlendirebilirsin, bu hareketi oturarak yapmanda fayda var 1-2 hafta sonrada ayakta yaparsın,, geçmiş olsun..........

4. Selim41

Selim41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    balıkesir
    ayak bileği burkulması

dün sahada maç yaparken rakibin önündeki topa tam vurdum ayağım o kuvvetle kaldırdım rakibin savunma oyuncusu ayağım tam kalktığında ayak bileğime şiddetli vurdu ve o bölge şişti . şuan için doktora gidemem ( babam mesaili çalışıyo evde değil başkada kimse arabayla götüremez ) buz filan koydum önemli birşey olabiliceğini sanıyorum içime kurt düştü şu da varki staddan sonra doğru sağlık ocağına gittim doktor bakmadı git kayıt yaptır dedi ( anlıyacağınız para filan meselesi ) ben sahadan çıkma formayla filandım eve geldim hala dinleniyom ağrılar üzerine basınca başlıyor ben %100 iyileşmek istiyorum tavsiyeleriniz yada içime sıcak su serpebileceğiniz yorumlarınızı esirgemeyin

5. Selim41

Selim41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    balıkesir
    cevap yazarmısınız ciddi birşey olabilir mi ?

6. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Üzerine basabiliyor musun?

Gerçi uzun zaman geçmiş, şuanki durumun nedir?

7. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Gecmis olsun öncelikle aynı durum benimde bundan 3 ay önce başıma gelmilşti çok fena ayagımı burkmustum yürürken ortopedi doktoruna gittim film çektiler ve banada ayak bilegimdeki liflerin koptugunu 15 gün hiç ayagımı oynatmamam gerektiğini söyledi birde elastik bandaj ve krem verdi günde 2-3 kez sürüp masaj yapıp bandaj sarıyordum doktorun dediklerini yaptım şuan çok iyiyim ayagım iyilesti.Size doktor merhem vermedi mi? çok ilginç bence başka doktora gidin derim

8. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    İşin kötü tarafı burkulan ayak tabiri caizse "yalama" oluyor ve o ayak sürekli burkuluyor, onun için bölge tamamen iyileşene kadar gerçekten sıkı bir dinlenme ve beslenme dönemine girilmesi gerek.

Onun haricinde durum yukarıdaki gibi kronikleşmişse ayak bileğini destekleyici ürünler kullanmak mantıklı görünmektedir. (Kareli vanslarım içerisinde iğrenç görünüyor ama katlanmak zorundaydım :lol: )

9. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

15 gün yattım evde:eek:iyilesti ama bir daha burkulur diye korkuyorum vallakafa_benimde dısarı cıkmam gerektiğinde spor ayakkabılarla berbat duruyodu kareli vansla bandaj yeni moda akımı baslatırsın belki:lol:

Sayfayı Paylaş