Burda kim haklı ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ec0 tarafından 27 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Çalıştığım yerde başımdaki ustaya yardım ederken anlat diyor efendim dedim anlat diyo hala neyi anlatam dedim anlat işte hiç konuşmuyon dedi bütün günüm aynı geçiyor eskisi gibi çıkmadığım için dışarı filan anlatıcak düzgün birşeyim yok o yüzden sustum anlat dedi tekrar ben buraya çalışmaya geldim muhabbete gelmedim dedim.Nasıl konuşuyon sen filan öyle tartıştık kovdurcam seni dedi patrona söylicem dedi bende git söyle nolcak dedim patrona iş esnasında sık sık sigara içiyor demiş oysaki sigara kullanmıyorum çok eskiden kısa bir süre kullandım bırakalı kaç sene oldu.Herneyse yok içmedim filan kovulduğumu söyledi bende o sinirle sen kimi kovuyon ben çıkıyom işten attım önlüğü yüzüne çıktım bidahada gitmedim.Başka bir işe girdim üniversiteye kadar bir işte çalışmak istiyordum.Oda hiç konuşmuyon sen dedi gene kızdım içimden sövüp sövüp duruyom içimden neyi anlatcam ben bunlara çalışmayamı geliyoz muhabbetemi anlamadım. Tamam sessiz duruyomda tanıdık biri olsa konuşamda tanımıyom etmiyom hem bütün gün aynı geçiyor değişik birşey olmuyor bu iştende çıktım 2 gün sürdü.Yarın sabah başka iş bakıcam eğer ondada aynısı olursa yatıcam bütün gün evde.

2. kopskop

kopskop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun bence" ben ayrılıyorum " diyip başka iş aramak yerine hakkını araman lazım sonuna kadar en azından ben olsam bu haksızlığa asla göz yummazdım

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    saol. o kısım o kadarda önemli değil benim için zaten üniversiteye kadar çalışcaktım 1 sene boş geçsin istemiyorum.

4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    eco kusura bakma ama ustan haklıymış. hem iş yerinde suratsızlık yapıyorsun hem de zeytinyağı gibi üste çıkmışsın. ben olsam ben de kovardım. hatta üzerine döverdim. ustan az bile yapmış. yarın sabah git elini öp özür dile ve işe geri dön.

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    suratsızlık yapmıyordum ben oraya çalışmaya gidiyordum ayrıca.Fabrikada başka bölümlere bakıyorum malzeme al ordan dedikleri zaman adamlar çok nadiren konuşuyor birbirleriyle 1-2 saat başka bölümde çalıştım o zaman usta yoktu adamlardan çıt çıkmıyordu benim gibi sadece birşey isterken söylüyorlardı.Ama nadirende olsa konuşuyorlardı başka çalıştığım zamanda konuşuyolardı az buz bencede böyle olması gerekmezmi ? Birde bütün günü işten eve evden işe evden spora spordan eve bütün gün aynı geçen biri ne anlatabilir ki ?

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    işyerindeki bir numaralı prensip, işyerindeki birlikte çalıştığın insanlarla iyi geçinmektir. onları sevmek zorunda değilsin ama onlarla iyi geçinmek zorundasın. normalde yan yana gelmeyeceğin insanlarla bir arada çalışmak durumunda kalacaksın, kalabilirsin. sürekli hır-gür çıkarsa o işyerinde dayanamazsın. sürekli iş değiştirmek zorunda kalırsın. sürekli iş değiştiren biri gün gelir artık iş bulamaz hale gelir....ayrıca orda bulunma sebebin bir iş sahibi olman. iş nedeniyle ordasın, insanlar için değil. bireysel-kişisel çekişmeleri bir kenara koyacaksın. iş için bazı şeylere göz yumacaksın...

syncmaster ve zrb20 bunu beğendi.
  7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Savas cok hakli orda babanin evinde degilsin nazlanmaya hakkin yok.Zaten anladigim kadariyla yasin da kucuk.Ileride ciddi bir is ortamina girdigin zaman kendin zaten anlaycaksin sevsen de sevmesen de ayni cati altinda calisiyorsaniz isinin geregini yapman lazim.Cunku carklardan biri aksarsa mekanizme iyi calismaz ;) senin orada bulunma nedenin o mekanizmanin olabilecek en iyi sekilde calismasina yardim etmek.

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    Eco kardeşim,

işyeri ortamı hele bide özellikle ofis vs gibi bütün gün içerde başbaşa kalıyosun ve şöyle düşün minimum 10 saat ailenden çok bu insanları görüyosun
    seve seve bi süre sonra muhattap olmak zorunda kalıcaksın!
    düşün o adamlar senin yapında adamlar yani sessiz sakin cok konuskan değiller.
    durum böyle olsa bile bi süre sonra sen onlara sarıp muhabbet olsun istersin
    çünkü inan vakit asla gecmez söylediğin sekilde herkes isini yapsın kimse ağzını acmasın..
    bizde ofiste birbirimize sararız hemde aynen dediğin sekilde.
    "anlat bakalım nedir ne değildir?" deriz.
    sabahları çok aksi olurum dünyaya küserim sabah gelir gelmez arkadaslar bu sekilde sararlar.bazen içimden "ananın ...dır" desem bile .."noolsun yav sıkıntı uğrasıyoruz kosturmaca geldik yine " falan derim..demek zorundayım..zorundasın..dialog özellikle iş hayatında ki en önemli özelliktir.
    simdi sana söylediğin cok mantıklı gelse de
    usta konumunda olan bi adamı fena bozmussun adam sana muhabbet olsun dye anlat nedir demis
    ne anlatıcam buraya calısmaya geldim anlatmaya demişsin?!
    oeh demiştir adam içinden ..herif hem kendisi hemde sen sıkılma dye muhabbet olsun dye dialog kurmaya calısmıs..onun yuerine kendini koy ve bidaha düsün

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tamam haklısınız ama zaten ben orda diğerlerinden daha fazla çalışıyorum o başımdaki ustada iş saati sırasında asıl kendi sigara içiyor ben ve başka biri var 2 miz çalışıyoruz.Bana anlat dedi ama başta dedim evden işe işten eve geliyorum neyi anlatam dedim hala anlat diyo.
    Bu arada tamam geçinmek zorundayım biliyorum sık sık iş değiştirmem ama böyle olunca babamın nalbur dükkanında iyidim en azından afedersiniz köpek gibi çalışıyordum aldığım parada çok iyi gerçi istediğim parayı alabiliyorum ama başkasının yanında çalışarak biraz tecrübe edinmek istiyorum nalburda müşteriyle ilgilenip çimento tuğla filan yüklüyorum depodan. Herneyse konuya dönelim tamam iyi geçiniyorum hatta bu perşembe bile halı saha maçına çağırdılar. teki diğer bölümdeki şef konuşmuş anlatmış durumu ama özür dilemem lazımmış önlük attığım için bende geçsin o işi dedim.Çünkü iza ettim durumu inanmadı.İnsanlar için olmadığını biliyorum bu arada ben çalışınca gayet güzel zaman geçiyor bana göre tamam ona göre zaman çabuk geçsin konuşmak istiyor ama ben çalıştığım yerden ekmek yiyordum zaten günde 2 sefer 15 dakika mola var öğle paydosu filan o aralarda etmek daha mantıklı değil mi ? Ayrıca başımdaki usta bana sigara içiyor diye iftira attı onun hiç mi suçu yok :)
    Asıl merak ettiğim anlat diyince neyi anlatıcam bugün gene gittim hiç konuşmuyon sen dedi sinirlerim tepeme çıktı surat asmıyom normal duruyorum işten kaytarmıyorum iş kurallarına aykırı birşey yapmıyorum daha ne yapmam lazım ki ? Ben çalıştığım yerden para alıyorum adamın umrunda değilse benim hiç umrumda olmaz gerçi.Bütün günü aynı geçen biri yani ben ne anlatabilirim. Yeni işim hammallık bu arada başta başka firmanın fabrikasına gidecektim hadi belki başka iş bulurum diye bir baktım adamlar kömür taşıyor adam lazım mı dedim lazım hemen başladım üstüm temizdi kirlendi ama olsun.

Son düzenleme: 28 Kasım 2011
  10. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında Haklı sen olabilirsin ama iş hayatında anlaşmak önemlidir. Hepimiz iş hayatımızda bir takım sevmedğimiz sevemediğimiz şeylerle karşılaşıyoruz ama bazı şeylerede boyun eğmek gerekiyor. Genede üzücü bir olay...

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Çağırdılar gene devam ediyorum orda. Patron şakasına öyle demiş şaka yaptığıda hiç belli olmuyordu gerçi oda konuşmadığım için öyle demiş ama derken hiç şaka gibi demiyordu neyse hayırlısı devam gene.

12. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    -bence seninle konuşmak istemesi çok masumane bir davranış :) belliki onunda canı sıkılıyor ve konuşmak istiyor. Verdiğin cevap çok sert olmuş,gerçi onun senin hakkında yalan söylemeside doğru değil.

-devam etmene sevindim

13. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım asosyallik problemi var. Bence muhabbet kurman önemli. Yoksa akşama kadar zamanında nasıl geçtiğni bilemezsin ve işten soğursun (kendim yaşadım)

aklına muhabbet gelmiyordur ama aklıan bir konu geldiğinde veya onlar konuştuğunda mutlaka kur ve devamını getir

kısacası arayı iyi tutmanı öneririm mesela gazetedeki manşetleri falan tartışabilirsiniz işle ilgili olabilir

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası muhabbet kurmak istemiyorum sakin kafayla ben kendi işimi yapıyım o kendi işini ne o bana lafını atsın nede ben ona sadece malzeme veya bir yere göndereceği sıra demesi yeter bence.Psikolog olsa gidicem burda ama yok sorun bendemi diye acaba.

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  16. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    illa karşındakine birşey söylemek, onunla konuşmak zorunda değilsin. aklına muhabbet edecek birşey gelmiyorsa ses etme, yoksa saçmalarsın, sessiz kalmak daha iyi.. karşındakini hoşnut edeceksin diye saçmalamaya lüzum yok.

Ama bazen insanlar yanlış anlayabiliyorlar durumu, 'suratsız' yaftasını yapıştırıyorlar hemen. Bekleseler, samimiyet, paylaşılan şeyler arttıkça sen açılacaksın, karşısındakini daha iyi tanıyacaklar ama daha sarı ışıkta kornaya basan bir toplumuz maalesef..

bence forumdaki arkadaşlar sana fazla yüklenmiş. önlüğü yüze fırlatmayı saymazsak yaptığın yanlış birşey yok.

17. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Patrona niye atar yaptın sen anlamadım? Adam sana iftira atmış sende yok patron kullanmıyorum sigara isterseniz kan tahlili yaptıralım diceksin.Konuş diyip durdu usta bende konuşmayı sevmediğimden çalışmaya odaklandığımdan konuşmucam dedim oda konuşmuyorum diye kızdı diceksin hala kovuldun diyorsa basacan küfürü

18. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    anlat derse şöyle de çalıştığım işyerinde bi patron var hergun bana anlat diyip duruyo ne anlatacağımı bilmyiorum?? sen olsan napardın falan de hem adama çaktırmadan mesaj vermiş olursun.

Sayfayı Paylaş