Burada kendi günlüğümü başlatacağım resimli olarak (yağ yakımı) ( karnitine )

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dalgarome tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadaşlar boyum 1.82 kilom 98kg makinaya göre 20kg yağ var vücudumda bunları yavaş yavaş yakacağım amacım spartacus :D o kadar abartı olmasada o tarz bi vücut istiyorum fazla abartmak istemiyorum anlayacağınız

yağ yakımı günlüğüne başlamadan 3-4 resim göndereceğim cumartesi evde olacağım o zaman çekicem resimleri... siz bakın karar verin ben yağ yakımınamı ağırlık vereyim yoksa kas geliştirmeyemi... (çünkü insanlar o kadar kilolu değilsin sen felan diyor ama 98 kiloyum )bench_O

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    hadi bakayım görelim azmini.... kolay gelsin

3. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    selamlar yine büyük bir aradan sonra yine buradayım 100 kiloydum şu anda 89 a indim ... bir haftada 6 kilo verdim :s beni motive eden hiçbişey yoktu... sigaraya başladım bu arada.. içtiğim sigaranın verdiği mide bulantısı gece yemelerimi sonlandırdı ve gün boyunca çok az yemek yiyebiliyorum...

iyi yönü kilo vermeye başlamam

kötü yönü kanser riskimin artması...

sigarayı azalttım en son seviyem sadece alkolle içmek olacak..

şu an 89 kiloyum ve suyu verdiğimi düşünüyorum ama vücudumda biraz belli bi kilo kaybı var ve kol kaslarım omuz kaslarım dahada ortaya çıkmaya başladı ve bu beni aşırı derecede motive etmekte...

bu gidişata devam etmek istiyorum bu yüzden ya spor salonuna devam edeceğim yada evde spora devam edeceğim...

göğsümde kalçamda bacağımda ve karnımda yağ var yani besbelli sallandığından dolayı önceliğim kalçayı ve bacağı eritmek göğsü kasa çevirmek göbeği eritmek olacak yani şu an öyle düşünüyorum... bu konuda fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

Saygılar,

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Yemeden verdiğin kiloların yağ olacağını düşünmüyorum dostum.

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Suyun altına dönüşemeyeceği gibi yağlarında kasa dönüşmesi mevcut kimya denklemleriyle imkansız. O nedenle yapmanız gereken bir spor salonuna yazılmak, Sabahları 60 dakika kardiyo çalışması, akşamada spor salonuna gidip ağırlık çalışması üstüne 20-30 dakika kardiyo çalışması şeklinde olursa istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Ama yağ yakımı yavaş bir süreç. Ayrıca doğru düzgün bir diyet planı şart. Bunun dışında sigara içmek damar problemlerine, bu nedenlede spor yaparken tıkanıklıklara ve erken yorulmaya neden olacaktır. Yapmanız gereken kesin bir karar verip ya içmeye devam etmek yada bırakmak. Onun dışında yağ yakıcılara yönelebilirsiniz ama sporsuz sadece para israfı olacaktır. Birde size örnek vermek istiyorum:
    http://www.simplyshredded.com/diced-up-dave-bohr-talks-with-simplyshredded-com-updated-2011-2.html

dishiwelet ve sultanmehmed bunu beğendi.
  6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakımı yavaş bir sureç demişsin ya draft. okısım haricinde deiklerinin hepsine harfiyen katılıyorum. ama yağ yakma kişiden kişiye değişiyor. ömesela ben yağları anında yakabiliyorum. ayrıcada fazlada yağlanmıyorum. yapıosal bişey yani

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Body opus kitabının yazarı Dan Duchaine (vefat etmeden önce Amerikanın önde gelen steroid gurularından biri) kitabında kas kaybetmeden yağ yakım sürecini anlatıyordu. Yukarda yavaş yağ yakımı dememin nedeni o kitapta bahsettiği üzere günlük kalori farkı koyularak, ağırlık idmanı ve kardiyo ile yaklaşık 0.5-1kg arası maksimum yağ yakılır demesinden kaynaklanıyor. Hatırladığım kadarıyla Türkçeye çevirerek yazıyorum:
    Günlük 500 kalorilik bir fark ile 7 günde 3500 kalorilik bir fark oluşur. Yağ asitlerinin bağlanmasında hidrojeni de ortalama olarak hesaba katarsak 1kg ye yakın bir yağ yakımı gerçekleşir.

8. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    45 dakika kardiyo ve düzenli toplamda 100 mekikle 2 ayda yağlardan kurtulabilirsin kanımca kardeşim.ben böyle yapıyorum.yağ kütlemde azalma var.daha 2.5 hafta oldu.

9. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    internete gerçekten vaktim kalmadığından parça parça anlatabiliyorum kusura bakmayın arkadaşlar sizlerede bilgili olduğunuzdan soru sormak istiyorum şuan 80 kiloyum kilomu koruyor gibiyim bazen çok yesemde kilom oynamıyor 80 kiloda kaldım sayılır :)

bu öncelikle benim için çok güzel bir duygu yani kendimi yeniden tanıyormuş gibiyim eski fotoğrafıma bakınca ''çüşş ohaa'' dediğimi hatırlıyorum :D

benim şimdiki sorunum vücut şeklim yani hala göbek var bende çok dert değil ama ben sağlam ve fit bir vücut istiyorum ve çoğu şeye üşenip yapamadım spor salonuna tam gidemedim zaten üyeliğim sona erdi...

şimdiki merakim beslenme uzmanına danışmak gördüğüm iki tane iyi duyduğum seçenek var

birincisi murat tavman

ikincisi the burn fitness taki kate hills ve eşi...

bunları ünlülerden falan tanıyorum fakat sizinde fikirlerinizi merak ediyorum acaba bunlara danışmak mantıklımı? vereceğimiz paranın sonucunu alırmıyız? ve bu kişiler bize belli birşey vaad edip dediklerine uyduğumuz takdirde tamamen gerçekleştiren kişilerdenmi???

Teşekkürler saygılar,
    İyi forumlar arkadaşlar

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Yağ Yakımı Günlüğü

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş