Bunu Nasıl Adam Ederiz??

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bbrk90 tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bbrk90

bbrk90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:28 ----------

Slm..Ben ben son 2-3 yıldır hiç spor yapmadım...2 hafta önce başladım fakat göbeğim sarkmış bi şekilde..
    yaş 20, boyum 1.85, kilo 87 ortalama 1 saat kardiyo yapıyorum..yağ yakıcı falan kullanmıyorum...6 gün boyunca gidiyorum ve hergün kardiyo yapıyorum ayrıca ağırlık çalışmalarınıda yapıyorum...bugun itibariyle ULTİMATE AMINO GOLD 1500 aldım hocanın tavsiyesiyle..bana daha yararlı olabileceğini söyledi..2 hafta boyunca deli gibi kardiyo yapmama rağman 90 kilodan 87 kiloya düştüm fakat göbekte erime yok..bunun için neler yapmam lazım.?? yağ yakıcı kullanmalımıyım ? amino asit için erken mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim..

2. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmen nasıl acaba

3. bbrk90

bbrk90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftadır böle başladım

Sabah :
    Çay, kahve (şekersiz),
    2 kibrit kutusu peynir,
    salata,
    1 ince dilim ekmek.

· Öğle :
    3 köfte kadar et veya tavuk veya balık (90 gr.),
    1 ince dilim ekmek veya 1 kase çorba,
    salata,
    1 ince dilim ekmek veya 1 adet kaşarlı yağsız tost, çay, kahve (şekersiz)

· İkindi :
    2 porsiyon meyve veya 2 adet galeta

· Akşam :
    5-6 yemek kaşığı sebze yemeği,
    salata,
    ince bir dilim ekmek

· Gece : 2 porsiyon meyve.

4. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında yediklerinizden çok yediklerinizin yağ oranıdır önemli olan.2 kibrit kutusu yağlı peynir yiyeceğinize , 4 kibrit kutusu yağsız lor yemeniz sizin için daha karlı olacaktır.Birde kaşar peyniri çok yağlıdır hiç önermem.Protein açısından eksik bir diyet programı olmuş.Kas kaybı yüksek seviyelerde olacaktır.Yağsız tavuk göğüsü ve yağsız bifteğe yönelin derim.Yatarkende casein kullanabilirsiniz.Başarılar

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben pek bilgili değilim ama mekik çekerseniz karın bolgenız sıkılasır benım boyum 1.85
    kg 89 17 yasıdnayım fakat gobegım sızıngıbı degıl daha az mekık sıkılastırabılır bence zamanlada erır benım gobek erıdı bolgesel zayıflama olmadıgı ıcın genel olarak zayıflıyorsunuz

6. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    cardionun çok faydası olacağına eminim

7. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Mayıs ayında spora başlamaya karar vermiş olmandan yaza derli toplu bir vücutla girmek istediğini çıkartabilir miyiz? Aslında bir ay içinde çakı gibi vücut vaad eden mucize bir program kim ne derse desin mevcut değil, yine de belli bir ölçüde toparlaman mümkün.
    Göbek eritmenin iki ayağı vardır: Birincisi fazla kilolardan kurtulmak ve vücuttaki genel yağ birikimini azaltmak, ikincisi karın kaslarını güçlendirerek olası sarkmaları en aza indirmek.
    Aksini vaad edenler olsa da, vücudun tek bir bölgesindeki (ör: göbek) yağları geri kalanından ayrı eritmek mümkün değildir. Hatta akdeniz insanlarının genetik yapısı nedeniyle göbek, pek çok erkekte en inatçı yağ dokusuna sahip bölgedir.
    Fazla kilolardan kurtulmak için fizikteki enerji=iş yasası geçerlidir. Yani yediğinden fazlasını harcarsan yağ yakarsın. Bu da doğru diyet ve antremana bağlı.
    Vücut; Kalorinin büyük kısmını dinlenirken, bazal metabolizması üzerinden yakar. Yani ilk amacın bazal metabolizmanı hızlandırmak olmalı.
    Bunun için
    a) Doku içindeki oksijen salınımını artırmak için kardiyo çalışmak
    b) Kas kütlesini artırıp dinlenme sırasında yakılan toplam enerjiyi artırmak üzere antreman yapmak
    gerekir.

Eğer birim zaman içinde yakılan kalorileri kıyaslarsan uzun süreli koşuların ağırlık antremanlarına kıyasla ne kadar az kalori tükettiğini fark edebilirsin. Bu yüzden kardiyoyu ihmal etmemekle beraber kas kütleni artıracak ağırlık antremanlarına önem vermelisin.
    Bu noktada en çok yapılan hata alt gövdeyi esgeçmektir. Vücuttaki en büyük kaslar bacaklardadır. Gelişmiş bir alt gövde yağ yakmanın olmasa olmazıdır.
    Haftada en az üç gün fiziksel performansına göre bir üst- bir alt gövde için circuit çalışması veya temel halter kaldırışları öneririm. Büyük kas guruplarını çalıştırmaya önem ver ve mümkünse izole egzersizlerden kaçın .

Beslenme konusuna gelince, eğer yapmadıysan spor ile beraber diyet yapmayı planlıyorsan açlık kan şekerine bir baktırmanı öneririm. Herhangi bir labaratuvar ya da sağlık ocağında yüksek olmayan bir meblağa yapılabilen bu test -deneyimlerime dayanarak söylüyorum- tatsız, acı sürprizlerden koruyabilir.
    Diyet konusu kişisel olmakla beraber ilk ve mutlak tavsiyem şeker içeren her türlü gıdayı kesmendir. Eğer kullanıyorsan alkol de içerdiği yüksek kalori ve ertesi gün verdiği yorgunluk ve açlık hissi nedeniyle göbek dostudur.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2010
  8. secrethero89

secrethero89 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    en az 30 dk düşük tempolu koş ve koşerken korse tak.. korse ile gobek bolgendeki yağlar çok daha hızlı erir..çünkü terletiyor bolgesel olarak... ;) kolay gelsin

9. 8sekiz8

8sekiz8 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kas kaybı yüksek seviyelerde olmayacaktır. Vucütta yağ bulunduğu sürece enerji için kasa ihtiyaç duyulmaz. Kas kaybı demek artık ölüyorsunuz anlamına gelir.
    Bahsedilen kas kaybı potensiyel kas kaybıdır. Yani çalışma ile elde edebileceğiniz kası kazanamazsınız, mevcut kasını kaybetmezsin.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

demircan256 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş