Bunaldım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve yabanci tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ben 19 yaşındayım. 4-cü seneme geçtim body-de. Boyum 194 civarı, kilom da şu an 106. Bu sene baya ilerleme kat etdim. Kollarım 47-e ulaştı, bicepsde damarlar da bilinmeye başladı. Bu spordan oldukça zevk alan biriyim. Ama son 1 haftadır moralim çok bozuk. İnsanların bana bakış açısı farklı. Güzel fiziğim olduğu için 2 sene önce mankenlik de önermiştiler. Ama şu an eminim ki,hiç kimse manken diye almaz. Çok iriyim şu an. Dışarda yürürken bir öküz geçiyormuş gibi her kesin bana bakması artık beni rahatsız etmeye başladı. Eskiden çok zevk alırdım. Bunun kendisi bile adama çok ii motivasyon olurdu. Ama arkadaşlar ben bi de çok utangaçım. Kızların bana baktığını da görüyorum. Bir keresinde aşık olduğum kıza yaklaşmıştım. Bana hayvan gibi olduğumu, benden korktuğunu söyledi. İşte bu andan sonra kendime sanki güvenim kayboldu. Geçen de metroda bir olaya gülüyordum. Arkadaşım senin gibi birisine gülmek yakışmıyor dedi. Bu belki onun için öylesine bir lafdı. Ama bana normal insan olmadığımı bir daha gösterdi. Çok bunaldım arkadaşlar. Benim de içimde genç bir çocuk var. Sırf iriliyim yüzümden hiç bir şeyi rahat yapamıyorum. Çevremde bir tane moral verecek adam bile yok. Korkarım depresyona doğru gidiyorum.

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

bak yabancı sana belkı klıse olucak ama sunu soylım senı kıskanıyorlarevet senı kıskanıyorlar aslında dogrusunu soylemek gerekırse bende senınle aynı durumdayım bende 183 boyunda 110kıloluk 46cm kolu bır devdım (saktlananna kdar) ve ınan ınsanlar aynı sneın dedıgın gıbı bır hayvana bakıyormus gıbı bakıyorlardı ve bence bunan mutlu olmayı ogrenmelısın aslında ınsanlar sana neden oyle bakıyorlar bılıyormusun cunku sen hergun o agırlıgın altına korkmadan gırıyorsun cunku sen hergun onlar ıcın mumkun bıle olmayan bır beslenme programı uyguluyorsun cunkun sen onlardan daha ıyı gorunuyorsun gelelım kız arkadasına bence ole davranması cok yanlıs kı zaten onunla ısının olmamaıs da ıyı olmus ve utangac olma hem nıye utangac olucaksın kı fızık sende guc sende e daha ne olsun senın karsına cıkabılecek en buyuk rakıp buyuk ıhtımal senın boyunda max 80kıloluk bırıdır ben kendımden bır ornek verım bende bır rar aynı senın gıbı bu konuya cok kafayı takmıstım benı bu sorundan ve bunalımdan kurtaran sey ıse bır baska arkadasımdan gelmıstı senın gıbı vucudum olmasını okadar ısterdım kı evet bu cumle benı bu spora sıkı sıkıya bagladı senı de baglamalı

gecn aynı senın olayın gıbı bır olay yasadım dersanemdekı bır kız bana vucudumun ıgrenc oldugunu cok ırı oldugumu falan soyledı kı bu kız yaklısık 170cm boylarında 85kılo cıvarında bende ona onun hayatında benım gıbı kac kısı gordugunu sordum yanıt mı hıc cunku bu sporu yapmak ole haftada 3 gun salona gıtmekle olmaz bu spor bır beslenme programı bır uyku duzuenı bır dısıplın ve en onemlısı sabır ve cesaret ıster bu ıse bızım gıbı bır havuc ınsnada mevcuttur

Akay, enwer-34, yabanci ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yabancı, senin sorun dediğin şey çoğu kişi için için de bir hedeftir.
    4sene body yapıpta birde irilikten şikayetçi olmak enteresandır.

şunu unutma, senin için en değerli kişi sensin. senden korktuğunu söyleyen kız senin yüreğine değil, şekline bakmış.

o yaşlarda şekilcilik %99dur zaten. akranlarından aldığın olumlu yada olumsuz hiçbir şeyi takma. çünü hepsi manada menfi söylemler içerir. şu an vereceğin kararların geleceğini etkileceğini unutma. şu anda yaşantında bulunan arkadaşlarının tüme yakını bikaç sene sonra yaşantından çıkacak. ve zaman geçtikten sonra hayatında olmayanların isteğine göre yaşamanın ne saçma geleceğini anlayacaksın. ve de kendine kızıp tebessüm edeceksin.

ben o yaşlarda yaptığım hiç bir şeye, şuan onay vermem, hepsi gelip geçici. o an en sevdiğin şey sonradan nefret bile edebileceğin şey olabilir.

her zaman kendin için bir şey yap ve uygula. başkasının dedikleri için bir şey yapmaya bile yeltenme.( tecrübeyle sabittir.) heleki bir kız için!!!
    kızlar için kulağa, erkekler içinde göze hitap eden şeyler ön plandadır. sen kişisel gelişimini, eğitimini en iyi şekilde uygula, zamanı gelince daha iyi, kendini bilen , mantıklı bir kızla tanışırsın, merak etme.

zaman geliştikçe kendini sevmeyi de öğrenmelisin. bu sorunların 1-2 sene içinde tersine döneceğinden eminim.

Berkthagar, yabanci, xlygan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    su anki psikolejini çok iyi anlıyorum. banada olmuşdur bazende artık takmıyorum. şu an sporu bırakma düşüncen aklından geçse bile bu sporsuz hayatın anlamı olmayacağını biliyorsun. yani ne kadar olumsuz eleşdiri gelsede bu sporu bırakdığında işlerin senin için daha kötü olacağını biliyorsun. onun için bu spor bir hastalıkdır. yarın bu sözlerin ardından ne kadar iri gözüksende, bicepsinden 1 cm ölçü kaybetmek bile senin moralini altüst edecek bunu çok iyi biliyorum. yani herşey senin elinde. sokakdan geçen 100 kişiye sorsan 100üde o vücuda o ebatlara sahip olmak isteyecek diye birşey yok. 50 sine süper geliyorsa 50 sinede itici gelebilir. sen aynada kendini nasıl daha mutlu görüyorsan öyle ol. utangaçlığa gelince o cüssede senin hayatı insanları ti ye alman lazım. kendini beyeniceksin, diğer insanların senden basit olduğunu anlaman lazım tabiiki hakedene. sen bodyciysen sokakdaki insandan farklı olmalısın ki bu farkı emin ol o insanlarda görüyor ve iç geçiriyorlar birçoğu. ama nasıl kendini mutlu hissediyorsan öyle kal. kaç insan senin yaptığını yapabiliyorki.

yabanci, xlygan, SEZER YZL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşım neden öyle düşünüyorsun . iri yapılı , güçlü olman senin için bir dezavantaj değilki, aksine avantajını sağlar . pısırık bişey olsaydın daha mi iyiydi yani ? Utangaçlığın aksine , özgüveni yerinde , yürüdü mü ortalığı inleten , başkalarının düşüncelerini de takmayan bir kişiliğe sahip ol . Emin ol o zaman onların tuhaf olduğunu anlayacaksın . Takıntılı olup kasmaya gerek yok . saygılar

yabanci, xlygan, SEZER YZL ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Toplumun genel özelliği de bu değil mi! Aykırı olan, farklı olan hep dışlanır. Sürü psikolojisi işte. Hep kendileri gibi olmanı isterler. Özlük haklarına dahi saygı duymazlar. Farklılıklara saygı gösteren, başarıyı taktir edebilen varoluşçu düşünen bir kesim de vardır elbet. Ama bu kesimi çevrende bulundurabilmek için bir statüye ve sosyal alanda büyük atılımlara ihtiyacın vardır. Bir de işin farklı boyutu var; body buiding'den anlamayan biriyle bu konuda tartışmak heralde dünyanın en zor işlerinden biri olsa gerek. O yüzden ben bu sporla alakasız olanlarla tartışmaya bile girmiyorum. Neticede ben kendi hayatımı yaşarım, toplum beni beğenmek zorunda değil yaşantımı takdir etmek zorunda da değil; ama kişisel kararlarıma saygı duymak zorundadır. Bu anlayış malesef yerleşmedi daha. O yüzden bunlardan hayat dersi çıkarmaya bak. İlerde iş hayatında da aşk hayatında da farklılıkların ya saygı duyulup, alkışlandığına ya da her fırsatta alaşağı edildiğine şahit olacaksın. Mümkün olduğu kadar kişisel tercihlerine saygı duyan, birey olarak sana değer veren insanları çevrende bulundurmaya çalış. Saygı duymayan insanlar sadece moralini bozar, inancını kırar, seni kendine benzetmeye çalışır. Bu arada direnirsen de dışlamayı iyi yaparlar.

yabanci, Komagane, xlygan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Benim en çok takıldığım yer gülme meselesi oldu. Gülmek istisnasız her insana yakışır. Böyle bir tepki almak gerçekten moral bozucu ancak bu bence bunu söyleyen kişini kendi patavatsızlığı... Arkadaş çevrende böyle insanlardan uzak, kafa dengi, hayat görüşü olan insanlara yer vermeni öneririm. Hayata bakışına yeni anlamlar katacak kitaplar okumak da moralini düzeltecektir. Bunca yıl emek harcamış, sabretmiş belli amaçlara ulaşmış biri olarak bunların birinden bile haberi olmayan insanların bir lafıyla moralini bozma.

Söylediğin ölçülere göre bulk durumda olmalısın. Eğer iri olmak seni rahatsız etmeye başladıysa güzel bir diyet ile yağ yakıp, ölçülerini giyinik durumda iken etrafındakilerin dikkatini daha az çekecek boyutlara getirebilirsin. Üstelik yağsız bir vücut görüntü olarak bulk durumdaki ölçülere ulaşamamana rağmen çok daha etkileyici bir görünüm veriyor.

Görüntün itibariyle yapmaman gerektiğini düşünüp, yapmak istediklerinden kendini tutarak geri kalma. Çünkü ne olacağını bilemeden "keşke yapsaymışım" diyerek geçen bir hayat, deneyimin sonucu ne olursa olsun "iyi ki denemişim" dediğin bir hayat kadar anlamlı olamaz.

yabanci, Komagane, xlygan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    zayıf,çelimsiz bakımsız erkekler yerine
    sizin gibi kendine bakan iri yarı erkekleri görmeyi tercih ederim açıkcası..

gülme olayıda ayrı bi ironi olmuş
    ne yani o öyle dedi diye gülmeyecekmisin?
    bunlara kulak tıkadığın zaman,daha bi mutlu olursunuz eminim

üstelik kendine güveni olmayanıda kimse iplemez..

yabanci, xlygan ve SEZER YZL bunu beğendi.
  9. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin sana bakmasını avantaja cevirebilirsin psikolojik olarak ancak gülme olayı senin psikolojini bozan son ve en yıpratıcı olay olmus gibi geldi bana. empati yapmaya calıstıgımda kötü bi durum göremedim ortada. ayrıca yoldan gecerken sana bakan insanların cogunun öyle bi vücuda sahip olmak istediklerine eminim.sporu bırakma düsüncen varsa bunu sende yapamayacagını biliyosundur şuda varki bırakmaya gerek yok böyle tatsız 1-2 olay yasadıgın icin ben eminim bu yasadıgın kötü olayların kat kat fazlası kadar iyi yorumlar almıssındır ve almaya devam ediceksindir

yabanci, Komagane ve xlygan bunu beğendi.
  10. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    yabancı, hacminden sıkılıyorsun ama zayıflasan, 10 kilo versen, kollar 40 olsa bu sefer de biri çıkıp iri olmak sana yakışıyordu diyecek. başkası çıkıp iriyken daha güzeldin diyecek. veya tanışacağın insanlar arasında bu vücudunu tercih edenler olabilecek. keşke o hacminde kalsaydın diyecekler.
    insanların hepsini memnun etmeye çalışmanın anlamı yok. mümkün de değil zaten. sen kendini iyi hissetmediğin sürece başkalarını mutlu etmek için yapacağın şeyler esas seni depresyona sürükler. zayıfken insanlarla daha mutlu olabilirsin ama aynanın önünde her durduğunda veya üstünü her çıkardığında eski ve sevdiğin hacmini arayıp yine mutsuz olacaksın.

yabanci bunu beğendi.
  11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    a)geri bildirimleri dikkate alıp sıkı bir diyete başlayarak kontrollü bir biçimde kilo vermek. (hayatını başkalarının şekillendirmesi)

b)geri bildirimlere kulak asmamak. bodybuildinge tam gaz devam etmek. (kendi hayatına kendinin yön vermesi)

bence başkalarının hayatına müdahale etmesine izin vermemelisin. önemli olan kendinin ne istediği. başkalarının senden ne beklediği değil.

Son düzenleme: 2 Eylül 2009
    yabanci bunu beğendi.
  12. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    cogu kisinin olmak isteyipte olamadıgı hatta bazılarının hiç bir zaman olamıyacagı birşeye sahipsin kedi uzanamadıgı ciger'e mundar der hesabı herkesin yorumlarına aynen katılıyorum bencede hiç kafana takmadan devam et eger cok rahatsız oluyorsan vücut senin elinde olan birşey istersen 2sene önceki halinede dönebilirsin...(Kevin Levrone)

yabanci ve Komagane bunu beğendi.
  13. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    İlk önce şu insanların bakması olayına değinelim.Bunu öncelikle kabullenmen ve muhtemelen hayatının geri kalanında bu şekilde devam edeceğini idrak etmen seni oldukça rahatlatıcaktır.Bu cümle ilk başta olumsuz gibi gözüksede tam manasını çıkarmak için neden baktıklarına bizde bir bakalım.Seni alıp camları siyah filmle kaplı standart bir arabaya koyalım trafiğe çık.Nolucak?Oh diceksin bakan eden yok.Peki o araba bir porsche olursa?Belki istanbulda değil ama ya anadolunun ücra bir şehrinde isen?Yani etrafta başka hiç porsche yoksa?O zamanda aynı bakışları alıcaksın hemde tek bir kişi bile seni görmeden.Burda porsche sensin çünkü çevrende sana benzeyen 100 kişide belki 2 kişi var.Bu kadar özelsin kardeşim ve inan tek olumsuz yanı senin kıyafet alırken beden bulmakta zorlanman.Bu sana Allah'ın bir lutfu.140cm olsaydın dünyanın tüm hazineleri sende olsaydı hepsini versen bu boyda bu kadar sağlıklı olabilirmiydin?

O gülmek sana yakışmıyor diyen arkadaşınada iki laf edicem.Tahminim kendisi seni ruhunla değil fiziğinle değerlendirmeye başlamışki bu çok yanlış.Bu adamdan olsa olsa zaten en fazla arkadaş olur dost olamaz.Bu tarz bir değerlendirmeyle eğer ayağında Allah korusun bir sakatlık olsaydıda bunu görmezden gelemeyecek çeşitli durumlarda sana karşı bir söz veya davranışta bulunurken sürekli bunu ön planda tutacaktı demekki.Fakat bu yaşlarda insan karakteri yeni yeni oturduğu için onuda çok sert eleştirme çünkü henüz gerçekten çok gençsiniz.Bazı yaşıtın olan kız arkadaşlarınında çekinmesi doğal ama ileride bu oran gitgide düşücek emin ol.Kadınlar her zaman kendilerini yanında güvende hissedebilecekleri bir erkek isterler.Tarifine görede dünya yıkılsa koltuğumun altındakine bişi olmaz mesajı veriyosun şu sıralar :) Bu çok güzel sadece biraz daha sabret görüceksin yıllar geçtikçe herşey değişecek.Yapılması gereken üzerimizdeki et kas kemik parçasının arkasını görebilmek ve fiziksel değişiklik olsa bile bir kaç cümleyle arada bir dile getirip konuyu uzatmamak olmalı.Bayanlar hariç tabii hele o değişiklikleri bir farketme o saç yapılsın ama sen bi farketme benchte halter düşseydi daha iyiydi ya dedirtirler adama :)

Bırak insanlar farkı fark etsin ;)

Son düzenleme: 2 Eylül 2009
    yabanci ve Komagane bunu beğendi.
  14. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Sendeki fiziğe sahip olmak bir erkek için çok büyük nimet,buna rağmen bi kaç saçma lafla depresyona gireceksen dayaklıksın!Ufak tefek tıfıl bi adam mı olmak mı daha iyidir senin gibi olmak mı?Ortası deme seçme şansın yok,tanrıvergisi bir hediyen var,bence şükretmelisin.

yabanci bunu beğendi.
  15. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yaw bide fotonu koyda bakalım, nasıl bi heybetin varmışta, sende bundan şikayetciymissin???

yabanci ve SEZER YZL bunu beğendi.
  16. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18

Sen onlara takma.Bak,Kenan İmirzalıoğlu'na bile çoğu insan imreniyor.Sende hem boy var hem pos var.Evet normal insan değilsin,onlardan farklısın herkes bizim gibi spor yaparak,acıya dayanarak vücudunu geliştiremez.Şunu unutma vücut geliştirmede iyi bir yere gelmiş kişiler örnek alınması gereken kişilerdir karakter anlamında.Çünkü onlar acıya dayanır,göğüs gerer,iyi beslenir,sabreder...

Keşke senin gibi bir arkadaşım olsaydı..Çevrendekiler gerçekten seni kıskanıyor,sen vazgeçme devam et..

yabanci bunu beğendi.
  17. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    10 sene ugrassalar bile senin fizigine gelemicekler.. Ne kadar kolay camur atması :) sen hiç kafana takma emin ol sen biraz kafana taktıgından herkes seni dıslıyor gibi zannediyorsun.. ama jason statham dan iri oldugunu zannetmiyorum.. butun kızlar jasona gelince hastaları sana gelince mi iri oluyo.. ben de cocuklar gibi gulunce bana da arkadaslarım diyo bu boyda bu irilikte bi adamın gulmesi cok komik oluyo filan diye. İnan seni en ii anlayan adamlardan biriyim.. ama onlar calıssalar bile genetikleri yuzunden senin gibi olamıcaklar.. gogsunu gere gere ovunebilirsin hepsinden buyuksun.. ama kafaca ve psikolojik olarak da buyuk olman gerekir bunu da saglamak senin elinde....

18. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eger 194 boya 106 kıloya ve 47 cm kola sagıpse jasondan bı haylı buyukturthums:

yabanci bunu beğendi.
  19. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş.kafanı takma çoğu kişi kıskandığından tavır yapıyordur

yabanci bunu beğendi.
  20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Emin ol cevrendeki erkeklerın %95i senin yerinde olmayı hayal ediyordur..

yabanci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş