bullshit artık yağ yakacak!!!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve bullshit tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar 22 eylül 2013 tarihinde 136.5 kg gördüğümde artık yeter dedim.Çok kolay kilo alıp verebilen bir bünyem var 2 sene önce bilinçsiz diyet vs ile 20 kg kadar vermiştim ama hepsini fazlasıyla geri aldım.kendimi bildim bileli şişmanım ve artık bıktım bu işten zayıf olmayı hiç tatmadım.20 yaşındayım ve bütün ortaokul lise çağlarımda okulun en lerinden olmuşumdur(kilo ve boy olarak) hayatımın en güzel çağları hep bi zayıflama çabasıyla geçti hep bi mücadele...kilolarım yüzünden dışarı çıkmak bile gelmiyor içimden.fotoğraf çektirmek istemiyorum,kıyafet bulamıyorum...arkadaşlar bu kilo insanın kendine yapıp yapabileceği en kötü şeydir en büyük hakarettir 20 li yaşlarımda fit olmak adına 15 gündür diyetteyim ve günde 45 dk. kardiyo ile 129.2 ye gelebildim.yağ oranımı bilmiyorum açıkçası yağ ölçümü yapan hiçbir makieye güvenmiyorum..

15 gündür stabil diyetim;
    sabah 6:30 da 60 70 gram lor peynirine 2 tam yumurtalı omlet 1 domates 4 5 adet yeşil zeytin bazende 1 dilim kepek ekmeği.

ara öğünlere pek önem vermiyorum(insülin ve leptin direncini kırmak adına )

öğlen 12:00 de 105 gram yağsız ton balığı

akşam 17:00 de 150 gram haşlanmış veya yağsız tavada derisiz tavuk acı biber domates sarımsakla evde yapılmış hazırlanmış acılı sos ve 1 2 kaşık pilav yada sebze yemeği

akşam 17:00 dan sonra içersem yeşilçay içiyorum başkada bişey yapmıyorum günde en az 2.5 litre su içiyorum gelişmeleri hafta hafta yazacağım.Umarım yılbaşına sportif ve yağ yakan bi makine olarak girerim.
    olumlu olumsuz eleştiri,yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.İyi forumlar!

ahmetuygur bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hırslı birine benziyorsun, yazıldım konuya :) Sadece kardiyo mu yoksa ağırlık da çalışacak mısın?

bullshit bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    İmkanın varsa spor salonuna kayıt olmanı tavsiye ederim.

Amacınıza ulaşmanız dileği ile

bullshit bunu beğendi.
  4. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    daha önce çok spor yapıp bıraktığım için üstelemek istemiyorum çünkü hızlı başlayıp erken bitiriyorum :D zamana bıraktım geç olsun güç olmasın hesabı ağırlık antremanı olmadan yağ yakmak akıl karı değil bence hele ki squat ve deadlift olmadan..

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    coook az yiyorsun,aksam yedigin bikac kasik dedigin pilavi da cikarsan katosis diyeti olucak.Bikac ögün daha ekle,sabah yumurta sarisini 1 e indir.gün icersinde 6-7 ögüne böl yediklerini.Su an acliktan direncin kalmamistir büyük ihtimal!uzun süredir ayni kiloda kalmansa bu dediklerimi destekliyor,vücudun ani kilo kaybindan ve az beslenmeden dolayi kendini korumaya almis durumda.inan bana su anda o yedigin bikac seyi bile vücudun yag olarak depolamaya calisiyor kendini korumak icin.
    Bir kez bilincsiz bir diyet yaparak verdigimin cogunu geri aldigini söylemissin,Diyorumki dikkat et ikinci hatani yapiyor ve ikinci defa bilincsiz bir diyete devam ediyorsun.

bullshit bunu beğendi.
  6. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    haklısın aslında karbonhidrat alımını da arttırmam gerekiyor ama nereden almam gerektiği konusu kafamı karıştırıyor ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:22 ----------

diyetimi aynı şekilde devam ettiriyordum ancak bi yakınımın düğünü olduğu ve alkolu biraz abarttığım için hedefim olan 180 güne 1 hafta daha ekledim ve 1 hafta boyunca spor yapmadım tartıya korkarak çıktım açıkçaası ama kilo almamışım.sevindirici :D

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Karbonhidrati neyden aldigin kadar ne zaman aldiginda cok onemlidir,KH i gün icersinde yavas sindirilen bulgur,yulaf gibi besinlerden saglamaya calis ve aksam saatlerinden sonra tamamen kes.
    öyle bir gün yemekle fazla kacirmakla kilo alinmaz sadece daha siskinlik hissedersin hatta arada kaliteli besinlerle vücudu ve nefsini doyurmak hedefine yaklasmani kolaylastiricaktir.

8. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sabahları kahvaltıma 2 dilim çavdar ekmeği ekledim daha enerjik hissediyorum.Öğlenleri komplex karbonhidrat almam gerekiyor ama biraz zahmetli olduğundan evden konserve balık götürüyorum işyerime sadece onu tüketiyorum yağını süzdükten sonra.Akşam en geç saat 6 da kh alımı sona eriyor akşamları da 4 5 kaşık bulgur pilavı almaya başladım :D
    aklıma takılan şey günlük kalori ihtiyacım 3200 kalori ve ben bunun en fazla 1700 ünü alıyorum ama bi halsizlik yorgunluk hissetmedim aksine daha aktifim sağlıklı beslenmenin faydalarına bağlamak istiyorum bunu.yada kalori ihtiyacını yanlış mı hesaplıyorum?Birde tartıda fazla bi oynama olmuyo ama bariz bi incelme var su atmış olabilir miyim? 23.günümdeyim ve şu ana kadar 6.5 7 kilo gitmiş

9. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1. ay bugün bitti ve hala fazla bi ilerleme katetmiş değilim kilom 130 civarı araya kurban bayramı girmesiyle kendime hakim olamayıp biraz işin tadını kaçırdım ama artık ilk günkü motivasyonumu yakaladım daha istekliyim inanıyorum,başaracağım.
    sormak istediğim birkaç şey var;
    chromium tablet kullanan varsa yorum atabilir mi?etkileri vs.
    multivitamin desteğini yağ yakma sürecinde kullanan varsa yorum yapabilir mi?
    son olarakta clanın uzun vadede faydalı olduğunu forumda çoğu yerde okudum marka ve dozaj açısından bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ?teşekkürler.

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kromun insülin direncini azalttığı iddia ediliyor ancak şeker hastası değilseniz yiyeceklerden aldığınız krom yeterli. Cla'nın tamamen etksizi olduğunu gösteren araştırmalar var, değmez. Paranız cebinizde kalsın. Sadece günlük ihtiyacın %20 altında kalori alın, supplemente ihtiyacınız yok. Hele de yeni başlayan birisi olarak hiç ihtiyacınız yok.

Multivitamin ve balık yağı takviyesi yapılabilir. Supradyn uygun fiyatlıdır, herhangi bir uygun fiyatlı balık yağı da iş görür. Başka hiçbir şeye para vermenize gerek yok.

bullshit bunu beğendi.
  11. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bugün 1. ayı geçtim diyetimde aksamalar oldu evet sonuç 6.5 7 kilo kaybı artık ne kadarı yağ ise ? ama bariz bi incelme var vücudumda spor ve diyet yapınca insan bambaşka birisi oluyor serototinden olsa gerek bırakmamakta kararlıyım ve kilom her ne kadar azalmamakta ısrar etsede yine bırakmayacağım.dolaşımı hissetmek müthiş bi duygu :D

12. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    128.6 36.gün karbonhidrat alımını biraz daha arttırdım günde 45 dk bisiklet sürüyorum haftada 3-4 gün şiddetli geçiyor 32-33 km/hız karbonhidratı az aldığım için kaslarım çabuk pes ediyordu şimdi iyi durumdayım ve böyle devam ettireceğim...15 ocak 2014 e hedef 110 kg ve altı ulaşılır hedefler koyuyorum önüme hayal kırıklığı olmaması açısından.sağlıklı olanıda o diye düşünüyorum 75 günde vermem gereken 18.6 kilo.

13. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    44. günümdeyim arkadaşlar gözle görülür farklıklıklar olmaya başladı :)kilom 126.5 oldu aynı istikrarla devam ediyorum.kahvaltıma 3-4 tatlı kaşığı yulaf 1 su bardağı süt , yarım tatlı kaşığı bal ve 4-5 adet ceviz karışımından ekledim. enerjiyi hissediyorum.umarım başarırım.

14. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Tebrikler böyle devam ettiğiniz sürece kilo verirsiniz ins sabırlı olmak gerekiyor ama :)

bullshit bunu beğendi.
  15. HuLl0

HuLl0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şanlıurfa
    Cla'nın tamamen etkisiz oldugunu gösteren araştırmalardan bir tanesini buraya yazarmısınız boşuna kullanmayalım ?.
    Sana başarılar dostum @bullshit

bullshit bunu beğendi.
  16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hızlıca bulabildiğim birkaç tanesini atayım, şu araştırmada genç obez kadınlar üzerinde kromla birlikte etkisiz bulunmuş: Chromium picolinate and conjugated linoleic a... [J Nutr Biochem. 2008] - PubMed - NCBI
    Şu araştırmada ise tip 2 diyabetliler üzerinde etkisiz bulunmuş: Effect of conjugated linoleic acid a... [J Diabetes Metab Disord. 2013] - PubMed - NCBI
    Şu araştırmada cla hakkında yapılan çalışmaların gözden geçirmesi yapılmış ve cla hakkında yapılmış birçok araştırma hatalı bulunmuş. Değerlendirmeye alınan çalışmalarda cla'nın işe yaradığına dair yeterli delil bulunamamış: The efficacy of long-term conjugated linoleic aci... [Eur J Nutr. 2012] - PubMed - NCBI
    Şurada gene birçok araştırma cla dahil birçok kilo verdirici olduğu iddia edilen madde için yapılmış, cla dahil bazılarının etkili gibi gözüktüğü söylenmiş ancak verilerin yetersiz olduğu, etkinliklerinin ve güvenliklerinin belirlenmesi için daha çok veriye ihtiyaç duyulduğu sonucuna varılmış.

Tabi işe yaramadığını gösteren araştırmalar var derken, bunların yanında çok belirli bir etki elde edilemese de cla'nın kilo vermede yararlı olduğu sonucuna ulaşılan çalışmalar da yapılmış. Buna da ters olarak cla'nın beklenen etkinin aksine insülin direncini arttırabileceğini gösteren çalışmalar da var (bunlar da çok güvenilir değil gibi).

Bunca çelişki şundan kaynaklanıyor sanırım, araştırmaların bazıları fareler üzerinde yapılıyor, dozaj farklılıkları var, supplement firmalarının desteklediği araştırmalar var (bunlara zaten hiç bakmıyorum bile), cla'nın değişik izomerinden alınan farklı sonuçlar var, değişik sağlık durumundaki insanlardan alınan farklı sonuçlar var vs...Bunca çelişik bilgi arasında, uzun vadeli yan etkilerinin yeterince araştırılmamış olmasını da eklersek cla'ya para vermek çok akılcı gelmiyor bana.

17. HuLl0

HuLl0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şanlıurfa
    Yeni kullanılan bir madde olduğu bir gerçek fakat etkili olduğunu gösteren çalışmalar bunlardan daha fazla.Ayrıca cla'nın yağ yakıcılar arasında en zararsızı olması bile kullanılmaya değer bir ürün olduğunu gösterir.Ayrıca bende kullandım,etkisi diğer yağ yakıcılara göre o kadar hızlı değil.Fakat güzel bir beslenme programıyla düzenli olarak kullanıldıgında gözle görülür bir yağ yakımı söz konusu.Sana bir makale atıyorum.Bir göz gezdir.
    Men's Health Türkiye | CLA MUCİZESİ

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tarz bir çok makale var. Yayınlandıkları dergilerin doğal olarak supplement satışlarının artmasını istediğini düşünürsek (reklam verenleri supplement firmaları), iddialarının kabul edilebilmesi için hakemli dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmalara referans vermeleri gerekir ki bu durumda bile hakemli dergilerde yayınlanmış bazı bilimsel çalışmalar arasındaki çelişkileri açıklamaları gerekir. Ben bu çelişkilerin açıklamaları yapılmadan ve uzun süreli etkiler bilinmeden kullanılmasına karşıyım. Üzerinde yeterince araştırma yapılmadan kullanılan pek çok madde faciaya neden oldu çünkü.

Bilimsel bir makale değil yani verdiğiniz link.Zaten "mucize" kelimesini kullanan bir bilimsel makale okumadım henüz.

19. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    125.5 :D arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Artık yağ yakım sürecimi ileri aşamaya taşımak adına spor salonuna başlayacağım.
    Benim aklımdaki haftada 3 gün süperset yapmak ve her bölge için 4 veya 5 set yapmak ? ağırlıkları da zorlamayacak şekilde takacağım sizce bu yöntem etkili olur mu yada tavsiyesi olan varmı ? teşekkür ederim.

20. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    diyete tam gaz devam spora 3 gün içinde başlayacağım. kilo:123.7

Sayfayı Paylaş