Bulktayım kardiyo yapsam zararlı mı yararlı mı?(P90x sırrı ne ?)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemm71 tarafından 14 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Başlıtkaki gibi aşırı kararıszım yağ oranım yükseldi çünkü bulkta şeker tüketımını azaltmadım ama protein ve karbonuda aldım doğal olarak kas çıksada yağ olarak görünüyor kollarım özellikle göbeğim çıktı kardiyo yapmyı düşünüyordum lakin KAS KAYBI yaşarsın dediler ve 3ay daha bulk yapıcağım oyüzden kararsız kaldım.
    Mide hareketleri ile göbeğimi eritsem biel kollarım yağlı durması ayrı bi ironi olur zaten SKINNY FAT'im.
    bu arada madem kardiyo kas kaybı yaşatiyor p90xdeki adamlar nasıl okadar kısa sürede yağ yakmasına rağmen bi yandanda hacim almış programları indirdm kardiyo 40dk 1saat arası?
    Lütfen yardımcı olun kaç haftadır kafamda

Boy:178
    Kilo:73
    Yağ oranı ( hastaneninki yanlış cıkarıyor oyüzdne gözle görünür şekilde kabul edilirse %20'den farkım yok)

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    1.888
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    öncelikle bölgesel yağ yakımı yok yani karın hareketleriyle karın yağlarını eritip kollarındaki yağların kalması gibi bir durum söz konusu değil. kardiyo meselesine gelince , yapabilirsin ama bu senin yağ yakarak kas kazanmanı sağlayacak bir şey değil olay beslenmende bitiyor. bulk yapıyorsan ve minimum yağlanma ile kapatmak istiyorsan çok yavaş şekilde kilo almalısın. hem yağ yakıp hem kas kazanmak sadece yeni başlayan ve genetiği uygun kişilerin işi ( doğal olanlar için konuşuyorum ).

3. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Beslenmem şu şekil
    Sabah kalkar kalkmaz protein tozu (hardline whey 3 matrix kullanıyorum 2ölçek de 35gr protein var )
    2yumurta haşlaması
    peynir
    zeytin
    (ekmek yemıyorum insülin den dolayı yağ yakımı devam etsin diye)

Öğle
    Yarım ekmek köfte

Antrenmandan 1 saat önce
    250/300 gr et/tavuk/balık/barbunya,fasulye,nohut
    Bi tabak dolusu pirinç veya bulgur pilavı/Makarna/Patates yemeği
    Yoğurt vs ..

Antrenman dan hemen sonra whey

Antrenmandan 45dk sonra
    (Antrenman öncesi ile aynı)

Yatmadan 1-2 saat önce 1elmayı küp küp kesip yulaf ve sütle beraber tüketiyorum lif için
    Not:Şekeri kestim,yağı cok kullanmamaya çalişiyorum lakin bazen sabah tereyağlı yumurta yapıyorum canım çok çekerse

Ozaman dinlenme günlerimde kardiyo yapayım amacım yağ oranımı azaltıp kas kütlemi arttırmak bu mümkünmü? Zaten çok az bi kasım var o da giderse yazına zayıf girmek
    istemem doğrusu

4. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim beslenme şeklin çok kötü öncelikle bulk dönemi kilo alma dönemidir aynı anda yağ yakımı yapıp kas kütlesini arttırmak imkansız bunu araştır beslenme konusunda öncelikle bir öğünde en fazla 35-40 gr protein tüketmelisin akşam saat 8-9 dan sonra tükeceğin karbonhidratlar kilonu yağ oranını olumsuz yönde etkiler bulk dönemi kısaca kilo alma kas kütleni arttırma dönemidir kardio ise yağ yakımı içindir ama malesef ikisi aynı anda olmuyo

5. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Beslenme şeklin çok kötü derken?
    akşam saat 8-9 dan sonra tükeceğin karbonhidratlar kilonu yağ oranını olumsuz yönde etkiler diyorsun lakin bulk döneminde karbonhidratsız nasıl gelişeceğim zaten antrenmanımdan cıktığımda 8 de evde oluyorum 12gibi yatıyorum 4saat içinde bence o çok rahat bi şekilde vücutta sindiriliyordur yavaş yavaş yatmadan önce yesem haklısın dicem,ikisi aynanda olmuyor evet bende öyle düşünüyordum lakin bi p90x'e göz atarmısın rica etsem? Adamlar yağ oranını azaltıp kas kütlesini (gerçekten yüksek bi şekilde) arttırmış

6. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tamam kardeşim sen bilirsin bu konu çok tartışmalı bir konu ama mantıklı bakmak lazım vücut depoladığı yağları beslendiğin kaloriden daha fazla harcadığın zaman kullanır kasların gelişimi için ise daha fazla kalori yani daha fazla karbonhidrat ve protein tüketmelisin sence mantıklı bakınca aynı anda ikisi nasıl olucak ayrıca gece karbonhidrat tüketiminin nedenini forum içinde araştırırsan ne anlatmaya çalıştığımı ayrıntılı bir biçimde öğrenebilirsin

Sayfayı Paylaş