Bulkta alınan çok kilo sonrası artan kalp ritmi-Kronikleşen Önkol Sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zeo64 tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sayın bftr üyeleri

55kg dan 70kg a uzanan bir clean bulk dönemim oldu.Aylık 1-1.5 kg alarak gittiğim,spor geçmişim de olması sayesinde çokça ölçü ve ağırlık gelişimi yakaladığım bir bulk dönemiydi.çok miktarda ölçü,hacim ve ağırlık artışında fullbody çalışıp progressive overload yöntemine sürekli sadık kalmam etkili oldu.Fakat sorunlar da yaşadım.55kg olan vücut bir anda kendini 70kg,çok kalori alan,ağır çalışıp sürekli zorlanan bir halde buldu,üstelik çok hareketli yaşamımdan(street workout ve parkour yapıyordum)ve bol futbol oynama hobimden de uzak kaldım.Bu da beni nispeten hantal,kondisyon olarak zayıf ama çok daha güçlü bir kişi yaptı.55kg iken dakikada ortalama 50-55 atan bir kalbim vardı,suan 80 civarlarına çıkmış durumda.herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum,çarpıntı vs gibi,kalbimin zorlandıgını da hissetmiyorum fakat ciddi artan bir dakikalık ritim mevcut.Kalbi rahatlatmak,Kardiyovasküler sistemi desteklemek için kondisyona dayalı cardio yapmayı düşünüyorum.Nasıl bir şey olmalı,nasıl hantallığımı üzerimden atabilirim,yada eminim ki bulkta bir çok kişi benim gibi bu durumu ihmal ediyor,gözlemlerim bu yönde.neler önerirsiniz?

2. sorum da kronikleşen bir önkol rahatsızlığım var.Tendonlarda oldugunu düşünüyorum.Çok ağır barbell curl-ez bar curl yaparsam önkollarımda günlük hayatımı etkileyecek kadar bir ağrı oluyor.ve üstelik işin garip tarafı vücudumdaki en sağlam bölgelerimden önkollarım.Ara verdiğimde sorun yok yada başka hareketlerde çok bir sorun yok.Bandaj-sargı kullanmayı düşünüyorum.ne önerirsiniz nasıl bir sargı yapmalıyım?

2. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Guncel.

3. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Kalp normal atış hızına ulasmis o konuda sıkıntı yok içini ferah tut aynı on kol ağrısı benim sol kolumdada olmuştu yaklaşık 3 4 yıl önce spora başladığım ilk aylarda sorunu ısınma ve zamanla vücut spora adapte olarak cozdu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kardiyovasküler açıdan yetersizdim,hala yetersizim fakat arada bir sprint-orta mesafe koşular yapmaya başladım bu mevzuyu çözmek için.bu mesajı yazdıgımdan beri yaklaşık bi 7-8 kilo daha aldım fakat kalp ritmim 75-80de kaldı artmadı.sorunum kardiyovasküler açıdan zayıf kalmamdı.

5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Abi dakikada 50 az değil mi bence şuanda iyi seninki yaşın 20 ydi galiba. Güç çalışmak patlayıcı kuvvet çalışmak senin hantallığını çözmez mi? Fazla bilgim yok ama ben böyle düşündüm :).

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabi o zaman 50 kiloydum,kilo arttıkça kalbin üstündeki baskı,yapması gereken iş gücü de artıyor.kardiyovasküler kapasiteyi artırmak da tansiyon nabız gibi problemleri çözmek için en önemli yollardan bir tanesi.

güçle patlayıcı güç farklı şeyler.fakat genel olarak overall olarak bi atlet olunmak isteniyorsa hepsine belli ölçülerde önem vermek gerekli.sadece güç ile ya da sadece kas kütlesiyle olmuyor.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  7. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende de kronikleşen birçok ağrıdan biri önkol. Özellikle sol kolum bilekle dirseğin tam ortasından elimle kavradıgımda o 4 parmaklık bölge ciddi derecede rahatsız ediyordu. Hatta bazen barı bırakamıyordum agrı artıyordu hareket bitince. Önkolu ısındırmak,barı asırı derecede sıkmamak stresi önkolda toplamamak o zamanlarda arastırıp buldugum önerilerdi. Onun dısında asırı agrı cektiğim dönemlerde dirsekle bilek arasını orta sıkılıkta bandajla sarıyordum. Daha sonradan da wrist wraps kullanmaya basladım ve eskiye nazaran epey bir düzelme oldu bayadır sorun yasamıyorum. Ama bu sorunu hafifletmemin asıl sebebi hakkında kesin bir fikrim yok hala. Umarım sorununu halledebilirsin en kısa surede.

atraksiyonlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş