Bulking ve Definasyon Dönemi Şartmı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Oğuzhan Tanrıverdi tarafından 21 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Oğuzhan Tanrıverdi

Oğuzhan Tanrıverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şimdi herkeste genel bir kanı var kışın bulking yazın ise definasyon. Şimdi parçalı bir görünüme sahip olmak ve aynı zamanda yavaş yavaş hacim kazanmak için bir yandan whey protein ve bcaa takviyesi kullarak. (Kardiyo idmanları var hacim kaybı yaşatıyor). Bir yandanda parçalı bir şekilde kas kütlesi kazanırken hacim kaybetmemek için beslenirken komplex karbonhidrat alımını çoğaltsak olmazmı. Şimdi tam olarak istediğim 70 kiloyum 175 boyum var zor kilo alan biriyim. ama protein ve bcaa ile birlikte kardiyo idmanlarıda geldiği için hacim kaybedip zayıf gözükmek istemiyorum. Önerileriniz nelerdir. Bir yandan parçalarken hacimde kazanabilirmiyiz. 70 kilo iken parçalamay girdiğimde zayıf gözükürmüyüm. Ve proteinin kilo aldırıcı hacmimin artmasın yardımcı etkisi olurmu

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    aynı anda kas geliştirmek ve yağ yakmak doğalda çok az insanın yapabildiği bir şey. tavsiyem ya kas geliştirmeye yani bulk olayına odaklan ya da yağ yakım sürecine gir.

3. Oğuzhan Tanrıverdi

Oğuzhan Tanrıverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Antreman oncesi beyazpirinc antreman sonrasi patates haslamasi vitargo veya üzüm suyu gun içinde bulgur yulaf esmer pirinc sabah ilk kalktiginda üzüm suyuyla whey protein bu sekilde temiz buyursun basit karb antreman oncesi sonrasi ve kahvaltidan once sadece '' Bana bi antrönörden gelen cevap bir alternatif söyledi bir yandan hacim bir yandan kas geliştirmek

4. asilcenk

asilcenk Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Aslında bulking ve definasyon profesyonel sporcuların kullandığı, off sezonda hacim kazanıp yarışma zamanında parçalanmak anlamını taşıyan kelimeler.
    Ama herkes kendini profesyonel gördüğü için kilo almaya çalışan herkes bulk yapıyorum diyor, yağ yakmaya çalışanda definasyon yapıyorum diyor.
    Eğer VG yarışmalara katılmayacak isen, yani bir BB'ci vücudu değilde fit bir vücut yapmak istiyor isen kas kazanır iken yağ yakabilirsin. Zaten kasların arttıkça yağlar daha fazla yanacaktır.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    demek istediğini anlıyorum fakat tam olarak öyle olmaz.tabirleri bir kenara bırakalım,kas kütlesi inşaa edebilmek için kalori fazlasıyla beslenmek gerek,yani hızı sana bağlı olmakla beraber(gene yavaş olması en idealidir,clean bulk tarzında ayda1kg civarı,birkaç senelik sporcuysan o bile fazla)kilo almak gerekli.kalori fazlasıyla beslenmediğin sürece(eğer çok yeni bi sporcu değilsen)BARİZ Bİ KÜTLE yada GÜÇ İNŞAA EDİLEMEZ,bu kadar net söylenebilir.iş temel olarak kaloride yani,kaloriden sonra makrolarını(protein yağ karbonhidrat +vitamin/mineral,lif) düzgün dagıtmalısın.sadece protein yiyip yanında kaliteli karbo az tüketeyim kas inşa edeyim hacim kazanayım aynı anda yağ yakayım diye bir şey pek çok durum ve kişi için mümkün değil.

atraksiyonlu ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kendimden örnek vereyim öyle bir şey mümkün ama sonuç almak daha çok zaman gerektiriyor. Ben senin aksine fazla kilosu olan birisiydim başladığımda(hala da öyleyim ama bu sefer ki bilinçli :) ) 78 kiloydum ve herkes kilo vermem gerektiğini düşünüyordu. 7-8 ay sonra beni gördüklerinde 81 kiloydum erimişsin nasıl bu kadar kilo verdin vs dediler. Bu 7-8 ayın içerisinde de sömestr tatili vize ve finallere çalışacam diyerek o zamanlar tecrübesizlikle ve kendimi kandırarak spora gitmediğim zamanlar oldu. 6 ay falan gitmişimdir toplam olarak ama istediğim sonucu o zaman için aldığımı söyleyebilirim.

Ama kilo almak için bu ikisini düşünüyorsan bence işi clean bluk yaparak spor programına 2-3 gün cardio ekleyerek sonuç alabilirsin

Sayfayı Paylaş