bulking up...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve speedtouch tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine olarak monohidrat tarzında mı yoksa kre-alkalyn tarzında su tutmayan bir şey mi düşünüyorsun. Yada daha kompleks creatine ? Definasyon da creatine kullanacağından merak ediyorum açıkcası :)

2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    creatin recovery ve güç artışı için önemli bir supplement,definasyonda da gayet kullanılmalı, günlük 10 gramın su tutacağını düşünmüyorum, tutarsa da problem yok, benim amacım minimum kas kaybı maximum yağ yakımı...
    elimde bi kova monohydrat var, para olsa kre-alkalyn alırdım hatta ethyl ester daha temiz olurdu...

Kauss bunu beğendi.
  3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Kilo Alırken Zaten Karaciğerimize Yükleniriz Onu Demek İstemiştim. Dekstrozu Ne Amaçla Alacaksınız Acaba Gerçekten Bilmediğimden Soruyorum

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Valla nerede okuduğumu bilmiyorum ama defi. döneminde creatin kullanımı hakkında bir araştırmada da öneriliyordu.

Açıkcası günlüğünüzü merakla takip ediyorum :) Cevaplarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

idmandan sonra basit şeker olmazsa olmaz, her idmandan sonra 20 gram dekstroz alacağım, dekstroz en hızlı emilen basit şeker bu açıdan önemli...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:34 ----------

forumumuz paylaştıkça güzelleşiyor, işallah ben de iyi neticeler alırım da bu paylaşımlar bir işe yarar,insanlar için motivasyon kaynağı olur, bu adam başardıysa biz de başarırız derler...
    Ben pump-forever'ın konusunu okurken ondan çok etkilenmiştim, benim en büyük motivasyon kaynaklarımdan biri olmuştu...

6. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Efrahim haklı.

Bence en yakın zamanda alt ast ve ggt testlerini yaptırmalısın.

Umarım çıkmaz ama muhtemelen alt değerin yüksek çıkacaktır.

Özellikle gainer kullananların en büyük sorunu karaciğer enzim değerlerinin yüksek çıkması.

Bu testleri yaptırmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

speedtouch bunu beğendi.
  7. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara

Supplementler konusundaki dusuncelerinin cahilce oldugunu anlamissin ama icten ice halen supplement kelimesi bile basli basina seni halen heyecanladirior gordugum kadariyla:D

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    yanlış görmüşsün king :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:40 ----------

efrahim onu supplement manasında söylemişti, kilo alırken çok supplement kullandım verirken de kullanacaklarımı yazdım bunun üzerine o da karaciğere kilo verirken de mi yükleneceksin demişti, bu da saçma oldu tabi ki...
    şunu söyliyim, ekim ayında ben 70 cm beli olan birisi değildim, bel bölgem yine yağlıydı mümkün mertebe temiz kütle almaya çalıştım yani ama bu kadar kısa zamanda mümkün olmuyor,bir miktar daha yağlandım ama oldukça az bir miktar daha...
    Gainer konusuna gelince, söylediğiniz şey çok doğru çünkü insanlar gainer alırken bilinçli olarak almıyorlar, yani içinde kaç gr şeker,karb,yağ var bakmıyorlar, bu karbın %kaçı komplex %kaçı basit bakmıyorlar, o sebeple uyduruk gainerları aldıkları için kısa zamanda yağ olarak kilo alıp karaciğeri yağlandırıyorlar, ben gainer seçerken ince eleyip sık dokuyorum, ama tabi dediğiniz gibi bu testleri her daim yaptırmak lazım...

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaşlar idman programını kökten değiştiriyorum pazartesi günü , pazartesi günü günlük kalori alımını 3/1 oranında azaltıcam, göğüs giricem ardından 15 dk hit cardio çalışması yapıp bitiricem, idman 1 saati geçmemek zorunda,
    kahvaltıda 40 gr protein+50 gram karb+25 gram yağ olucak
    idmandan önce 30 gr protein+50 gram karb+5 gram yağ olucak
    idmandan sonra 50 gram karb+40 gram protein+5 gram creatin+5 gram glutamin olucak
    2 saat sonra 50 gram karb+30 gram protein olucak yatmaya 1 saat kala tekrar 25 gram protein olucak...

1.gün göğüs:

1-Decline press 10*8*7*6-drop 15-20
    2-Dumbell incline press 10*8*7*6-drop 15-20
    3-incline fly 12-12-12
    4-Chest press machine 3 set her set drop set
    5-incline press machine+cable cross over super set

sultanmehmed bunu beğendi.
  10. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    bulk dönemdeki antrenman rutininle ilgili bir sey sormak istiyorum.persembe omuz idmanından sonraki gün kol idmanın var.kol idmanında omuza yük binmesi-ikincil kas grubu olarak calısması sorum yaratırmı?bende bu sistemle calısıyorum.triceps içinse close grip bench press giriyorum.ve suan omuzlarım vasat durumd****ol ile omuz antrenmanlarının yerini değiştirmk uygun olur mu ?

11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

kol ile omzun yerine değiştirmek mantık hatasına yol açar neticede steroid/gh falan kullanmıyoruz vucudumuzdaki recovery zaten vasat seviyede, perşembe günü hasar görmüş tricepsler ile cuma günü kaliteli bir omuz antremanı çıkarmak sağlıklı olmaz diye düşünüyorum,
    close grip bench presste açıkçası omzum rahatsız olmuyor,belki son tekrarlarda ufacık sızlıyor çünkü kollar istemsiz olarak açılıyor ve omuz ağrılığı alıyor o kadar, zaten dips yapmıyorum...
    biceps ile omzun da bir alakası olmadığından ben bu sistemden memlun kaldım...

12. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    cevabın için tesekkürler.antrenmanda benimde fazala bir agrı olmadı sadece son tekrarlarda biraz yük bindiğini hissettim o kadar ama suan ön omuz bölgem agrıyor.bu rutine devam etmeli miyim sence?

13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    1-1.5 ay vucudunu test etmelisin, bakalım ne tepki verecek?

14. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    tmm 1 ay bu rutinle gideyim bakalım nolacak ilgilendiğin için de tesekkürler :)

15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaşlar bu yazdığım programı biraz değiştirerek uyguladım,

bench press son set drop
    dumbell incline press son set drop
    cable cross over son set drop
    incline press machine+incline fly super set
    chest press machine+butterfly superset

üstüne 15 dk hit cardio

çok zor bir idman oldu, idman sonunda vucudumda glikojenin iyicene tükendiğini hissettim, felaket bir yıkım yaşandı sanırım, bu kadar hareket göğüse fazla da olabilir bilmiyorum ama ben göğüs kütleme güveniyorum, taşıyadabilir 1 ay deniyip görmek lazım...

bu arada bütün supplementler bitti, yarın gaspari amino max8000 ve mhp glutamine sr alıcam...
    yarın sırt günü henüz programı yazmadım ama sırtta bugün ki gibi hard core olacak, 5-6 hareket olabilir...

16. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bende göğüs için bench press ve açışı ve üst göğüs dumble press ve açışı süpersetleyrek giriyorum , ve memnunum açıkçası...
    Üst göğüsün hacimi daha çok gösterdiğini düşünüyorum...

Sırt programında dealidt , barbell row gibib hareketler olacak mı ?
    MHP glutamini ise varsa imkanın 1 kg olandan al daha uyguna geliyor ben memnun kaldım bitmek üzere ürün...

Fotoları bekliyoruz ...

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sana katılıyorum sultanmehmed, üst göğüs çok önemli ve birçok sporcunun eksik olduğu bölge, benim ilk hareket olarak bench press ayarladım çünkü orta kısımda sıkıntılar var, o sebeple şoku yiyip definasyonda da olsam bir miktar gelişebilir diye düşündüm, barbell row zaten olmassa olmaz :) dumbell sırta çekiş te mutlaka olucak, ama deadlift olmayabilir, çünkü bir önceki gün ya da sonra ki gün ki squat performansımda ciddi düşüş yaratıyor, maddi durum müsade ederse 1 kg alıcam glutamin-sr yi...
    2 hafta sonra foto yükleyeceğim :)

ataberkim ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Definasyonun 2.günü bugün

dün açlık bakımından sıkıntı yaşamadım çok şükür, fakat bugün göğüs bölgemde inanılmaz ağrı var, iyi bir streching yapıp, 11:00 gibi sırt idmanı yapıcam, vucudun adabte olması için 2 hafta bu ağrıları çekeceğim gibi gözüküyor, haydi hayırlısı...

19. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Definasyonun Hayırlı Olsun :) Çıksın Bakalım Ortaya Ne Kadar Temiz Kilo Aldığın :)
    Başarılar.

speedtouch bunu beğendi.
  20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    güzel temmennin için teşekkürler efrahim, ben kaliteli kütle aldığımı düşünüyorum, beni düşündüren definasyondan sonra çıkacak vücut değil, definasyonun başarıya ulaşabilmesi,çünkü bu definasyon meselesi hiç bulk up'a benzemiyor,insanın birtaraflarından kan alıyor :)

themertyildiz, Azi, Efrahim ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş