bulking up...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve speedtouch tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    fotoları yükleyemediğim için günlük aksadı, beachboy'un dediklerini yaptım pc telefonu algıladı fakat bu seferde telefonun içini boş gösteriyor kafayı yiycem, atacam bu telefonu pencereden aşşağı...

idmanlar iyi gidiyor şimdilik, dün süper bir göğüs idmanı yaptım, 90 kg incline bench press 5 tekrar yardımsız çıktı, 95 lbs lik dumbellerla 5 tekrar dumbell bench press başarılı şekilde çıktı.Bulk olmama rağmen göğsün orta çizgisi belirgin hale gelmeye başladı, define olunca daha da iyi olacaktır, bu arada bu m-stak adlı supplementi yurt dışından ürün getirtme imkanı olan herkeze tavsiye ediyorum, yani supplementler basit ürünler normalde ama bu ürün bir başka...
    Qnt'nin gainerından bahsedelim biraz da, öncelikle tadı dehşetin ötesinde felaketin ilersinde berbat, yani bilen bilir ben öyle supplementte tad falan aramam, kötüyse de burnumu tıkar içerim fakat bu ürün gerçekten felaket, son derece şekerli bir tadı var yani pekmez gibi ve ben şekerli gıdalara karşı çok hassasım, bir kaşık pekmez içsem miğdem kalkar...
    Qnt'nin, maltodekstrin ve dekstroz oranı yazmıyor, fakat bana sorarsanız %70 malto-%30 deks gibi bir oran olabilir, çünkü ben idmandan 1.30 saat önce tüketiyorum ve güzel bir idman yapıyorum, öyle şekerim falan düşmüyor idmanda gayet sert idman çıkarabiliyorum.
    Gaspari amino max kullanıyordum fakat dün bitti, emme ve lakin ben de amino alacak para yok, iddayı da tutturamadık :(

Geçen sene usa'dan getirttiğim bir creatin vardı precision nutrition diye dün idman öncesi ve sonrası kullandım, çok fena ishal oldum 4 kere tuvalete gittim, ama bozulmuş gibi gözükmüyor, yarın tekrar deniycem yine ishal yaparsa çöpe atacağım...

kilo 87 de sabitlendi, bir türlü kilo alamıyorum, kol soğuk 41, bir türlü hacim almıyor, omuz,sırt ve göğüs genişlerken kol bir türlü genişlemiyor kafayı yiyeceğim...

2. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    speedtouch sen kullanan bırısı oldugun ıcın senden m stak hakkında bıraz bılgı almak ıstıyorum ne ıse yarıyor ? ozelden de msj atabılırsın

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    özele gerek yok, burdan paylaşalım herkez yararlansın, zamanın da ben de dahil bir kaç arkadaş konu açıp hem stak hem de m-stakı sormuş fakat net şekilde kullanıp yorum yapan kimse çıkmamıştı.

supplementin bir linkini vereyim önce...

http://www.universalnutrition.com/store/html/product.cfm?id=164

şimdi supplement için şu söyleniyor,(tam olarak çevirme değil tabi ki) eğer ki çok zor kas kütlesi kazanan birisiyseniz herşey sizin için daha zor olur, animal m-stak kas kütlesini zor kazanan kimseler için birebirdir.Vucudumuzdaki anabolik etkileri arttırıyor, protein sentezini arttırmaktan sorumlu bir arkadaş.
    Peki animal staktan farkı ne bu ürünün?
    Animal stak'ın içeriği bildiğiniz bitki extract'ları yani öyle ekstra bir şey yok,zaten olsa türkiyeye giremez, fakat m-stak'ta bu iş değişiyor, m-stak denilen arkadaşta ecydesterone bulunmakta, bu arkadaş bildiğiniz hormon, fakat bilinen anabolik steroid türlerine göre oldukça zayıf ve yan etkisi de belli bir mg'yi geçmediğiniz müddetçe yok,protein sentezini arttırmak vs gibi olumlu etkileri var.Bilimsel olarak testosteron üretimini arttırdığı test edilip onaylanmış.
    2.önemli bileşeni de B-sitosterol, bu arkadaş boldenone adı ile bilinen anabolik steroid'in öncüsü bir başka hormon.Kandaki kötü kolestrolü düşürmekten ve büyüme hormonunu tetiklemekten sorumlu, ayrıca prostat kanseri tedavisinde de kullanılan bir hormon yine...

Bunların haricinde staktan farklı olarak insulin düzenleyici bileşenler de içeriyor,ki önemli supplementlerin hemen hepsinde bu insulin düzenleyici bileşenler bulunmakta.

Bunların haricinde ise çeşitli bitki özleri ve 3 g kadar da bcaa içeriyor ürünümüz, oldukça faydalı bir supplement, fakat gerçekten etkisini hissettiren bütün supplementler gibi bu ürünü de ülkemizde bulmamız mümkün olmuyor.

Şimdi bu ürün bir anabolik steroid değil onu söylemek lazım, pro-hormone ürünü denilebilir, fakat FDA oyanı olan bir ürün, hani yasaklı ürünler listesinde değil, kullanımı legal durumda...

ben geçen sene de 2 kutu kullanmıştım, gayet verim almıştım, genel olarak 4 haftalık bir uygulama da güzel güç artışı ve kütle kazanımı sağlıyor, ürünü bıraktıktan sonra öyle aman aman bir güç kaybı olmuyor, ancak son 2 tekrarda yardıma ihtiyaç duyacak kadar bir güç kaybı oluyor...

4. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0

bılgın ve tecrubenle aydınlattıgın ıcın tesekkurler benım ıcın erken bır urun oldugunu dusundum sımdı daha 3 aylık body yapıyorum sımdılık creatın ve bcaa ısımı gorucek heralde ...

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    2 adet foto eklemeyi başardım sonunda, pazartesi daha düzgün fotolar çekmeye çalışıcam, 2 hafta sonra definasyon yapmayı düşünüyorum...

Ekli Dosyalar:

6. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Daha demin bnde salondaydim:D

Kisaca gordugum eksikleri aktarim, basta ust gogus olmak uzere genel olarak goguste eksikler var, karin problemli, ilk foto bicepslerin eksikligi goze carpiyor ama kollar ve omuz baslari sirt icin de ve kollari yandan gosteren foto eklersen daha saglikli yorumlar yapabiliriz.
    Bunun disinda yag oranin cok fazla gibi, bulk up dan ziyade yag oranini dusurmek bence daha saglikli olacaktir.

speedtouch bunu beğendi.
  7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    yorum için sağol king , salonda birtürlü seninle karşılaşmak kısmet olmadı, yorumlarında katıldıklarımda var ,katılmadıklarım da , bunları tartışalım :)
    biceps eksik diyorsun, tamamiyle katılıyorum, malesef hem biceps hem de tricepsten verim alamıyorum kollarım şu ana kadar en fazla 42 cm yi gördü, ama biceps falan bildiğin yok,triceps ise çok ince ve alt tarafa doğru bir türlü uzamıyor, bu kollar beni çıldırtıyor...
    göğüs ile ilgili yorumunu ise hiç anlamadım :(
    resimler pek iyi değil ama bu resimlerde bile üst süspansiyonun cizgisi çok net, köprücük kemikleri tamamen kapalı, üst göğüs trapez ve omuz başları tamamen bir birinden ayrı duruyor, avatardaki foto daha farklı bir açıdan daha net gösteriyor bunu.
    Sırt hakkında bu fotolarla yorum yapmak zaten mümkün değil...
    karın için de aynen katılıyorum, sen iyi niyetli davranıp problemli demişsin :) fakat tam bir felaket, oldukça kalınlaştı bel, benim bulk uptan anladığım bu bulk kelimesinin hakkını sanırım biraz fazla vermişim :)
    Fakat ben fit bir vucut istemiyorum ben agresif ve kütleli bir vucut istiyorum, yani six pack ve 35 cm kolu olan bir kimse benim için body yapıyor sayılmaz, zayıf sayılır...
    Bu arada king ben pazartesi 12:00 da salonda oluyorum, senin program nasıl?

8. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Speed vucudu eldeki fotolara gore degerlendirmeye calistim, gogus dedigin gibi cerceveyi almis ama doldurmak gerekiyor biraz. o trapez omuz genisligine daha da istiyor gogus.

Abi ben tam zamanli calisiyorum, bunun yaninda yuksek lisans vs. ancak aksamlari 8 8.30 dan sonra gidebiliyorum salona. Haftada 5 gidiyorum genelde.
    Bende bulk durumdayim, karin kasi derdim hic olmadi, senin vucuda bakis acinla benim bakis acim benzer. ben yapili kutleli dolgun bir vucut cabasindayim. speed bir gun denk gelir tanisiriz insallah salonda.
    iyi calismalar

speedtouch bunu beğendi.
  9. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    speed iyisin iyi. hepimizin eksiği var. devam ;)

speedtouch bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    evet gameover eksikler hep var, umarım artıların eksilerden fazla olduğu günleri de görürüz...

11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bugün nefis bir göğüs idmanı yaptım toplam 5 hareket girdim,
    incline bench press
    dumbell press
    incline chest press machine
    chest press machine
    cable crossover
    güç vaziyetim süper durumda 100 kg incline bench press denedim bugün 3 temiz tekrar geldi, 95 lbs lik dumbellerla 5 temiz tekrar dumbell press döşedim...
    m-stak bu hafta bitecek,glutamine de bitecek gibi duruyor, maddi açıdan büyük sıkıntı yaşıyorum son 2 haftadır...
    2 hafta sonra definasyona gireceğim 3 banko maç verirseniz yağ yakıcı ve amino asit almak istiyorum :(
    bugün 1 tane düzgün resim çektim, ilk yüklediğim resimlere göre daha belirgin daha güzel resim oldu, eve gidince yükleyeceğim...

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bir adet foto daha :)

Ekli Dosyalar:

ataberkim ve sultanmehmed bunu beğendi.
  13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Günlüğün uzun zamandır takipçisiydim , yazmak bugüne kısmet oldu..
    Öncelikle bulk güzel gidiyor tebrik ederim...
    Bende her zaman bulk tan yanayımdır bilen bilir...

Anladığım kadarıyla maddi problemler var supplement konusunda , hepimizin yaşadığı bir sıkıntı... Bence geiner ı supplement listenden çıkarmalısın , nedeni ise bu kadar karbonhidrat varken doğada ona para vermek bana mantıksız geliyor...
    Hani geinerler çok zayıf olan aşırı hızlı metobolizmaya sahip insanlar için biraz da..
    Senin ise maşallahın var , geiner için ayırdığın parayı bcaa ya da whey e yatırman bence daha mantıklı..
    Yağ yakıcı demişsin , bulk bitti mi ? Definasyon a mı giriyorsun ? Amino bence tercih etme , neden dersen TR deki aminoların pek memnun edici özellikleri yok olanlar da çok pahalı..
    Bunun yerine SCİTEC Bcaa 500 Gr öneririm , tadı iğrenç ama sonuçtan memnun kalırsın...

themertyildiz ve speedtouch bunu beğendi.
  14. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    yorumların için teşekkür ederim sultanmehmed, evet bulking up'ı bitiriyorum, çünkü bu vucut artık diyete girmeli çünkü estetiğini tamemen kaybetti, geniş bir gövde,gövdeye göre ince kollar ve kocaman dolu bir karın kötü bir görüntü oluşturmaya başladı, ayrıca bel bölgesi de haddinden fazla kalınlaştı, yani t-shirtin altından karnımı saklayamıyorum artık çünkü sürekli dolu...
    amino mu alsam bcaa mı alsam aslında kararsızım, non-essantial aminolar idman esnasında kullanıldığı taktirde idman performansına olumlu etki ediyor aslında ama herhale bcaa alırım, para olsa x-tend almak isterim ama hatunun doğum günü var yakında dur bakalım ona bir hediye alalım önce de :D
    gainer kağıt üzerinde belki gereksiz bir supplement olarak gözükebilir fakat benim gibi ara öğün yapmaya vakti olmayan bir insan için hayati önem taşıyor bu sayede almam gereken kalori miktarını tamamlıyabiliyorum...
    yağ yakıcı konusunda kararsızım, etkili yağ yakıcılar türkiyeye giremiyor malesef herkez oxyelite pro diyor ama bakacağız,ya da çavuş usulu hydroxycut advanced alabilirim 40 liraya :D
    scitec bcaa yı bilmiyordum bir araştırayım fiyatı uygunsa neden olmasın :)

sultanmehmed bunu beğendi.
  15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Son eklediğin resime baktım ama gövde öyle çok estetikten yoksun durmuyor , kollar gövdeye göre bence normal ... Tam bulk olması gerektiği gibi..
    Bende ekim gibi bulk a başladım ocak ayına kadar tahmini 7-8 kg kadar almıştım..Tartılıp ölçü alan birisi değilim ama tahmini rakam bu...
    Sonra aşırı bir bulk laşma olduğunu farkettim , karboyu kıstım , off günlerde sadece sabah aldım , kardiyo yapmama rağmen gözle görülür bir değişim yakaladım...
    Sende kendimi gördüm yani...

bence bcaa tercih etmelisin , neden dersen , bcaa nın kas kaybını önleyici özelliği çokça bilinmekte.. müsabık lar özellikle diyet dönemi whey i kısarak bcaa alımını artıyorlar , sende definasyon yaptığına göre tam ihtiyacın olan şey bcaa...
    X-tend güzel ama aroması yüzünden çok uçuk bir fiyatı var bence...
    Scitec ise 500 gr , 100 porsiyon çkıyor ve 85 tl istanbulda , sen ankaradasın orada da aynı fiyatlarda bulursun sanırım...
    yağ yakıcı olarak pek bilgim yok ama CLA ve L-Carinitine nin birbiri ile etkileşiminde daha etkili olduğunu duymuştum bir araştır istersen ..

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben amino kullanırken, önerilen porsiyonda kullanmıyorum zaten, 10 gr bcca oranını yakalayacak şekilde kullanıyorum, dönem dönem bcaa ürünü dönem dönem amino blend kullanıyorum, açıkçası hangisini tercih edeceğim alternatiflerin fiyatlarına bağlı, senin tavsiye ettiğin ürün çok mantıklı geldi...
    ben ekimin 20 sinde 77 kg olarak başladım kollar 36 cm ye kadar düşmüştü 3 ay yattıktan sonra, şu anda 88 kg oldum tabi kas gr kas kaç kg yağ ile bu kiloya çıktım bilmiyorum, sen de iyi kg almışsın, tebrikler ayrıca deadlift videosu da gayet güzel olmuş :) ama sanırım sen kolay sevmeyen deathlifter'lardansın :D
    kendi kafamdan birisini görmek güzel :)
    ben açıkçası katı bir diyetle yaklaşık 10 kg vermeyi planlıyorum, yani bel iyicene incelsin vucudu bir de öyle gözlemliyeyim, bakalım ne kadar kaliteli kütle kazanmışım.
    açıkçası ben l-carnitine'i tamamen para tuzağı olarak görüyorum, ayaz'ın bununla ilgili ayrıntılı bir yazısı vardı sitede...

17. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bende şu ana kadar amino asit hiç kullanmamıştım ta ki weider in amino nox ürününü alana kadar ,onu da çok idareli kullanıyorum malum pahalı.. Dediğin gibi scitec bcaa çok uyguna geliyor günde 15 gr alsan bile sana 33 gün gider ..

Bence tartıya bu kadar takılma , SCHARZXXL ın bir lafı vardı "tartılar yalan söyler ama aynalar asla " ben buna inanıyorum ...
    yani kendini şu kadar kilo vercem diye şartlandırma , geç ayna karşısına , fotoğraf çek ölçünü bunlarla belirle derim ben...

Teşekkür ederim yorumların için , ben her zaman hardcore ant.dan yanayım .. T shirt umun sırılsıklam olmadığı bir antreman benim değildir..
    Deaflift yapmaya başlayalı bir ay oldu ve sırtımdaki değişim gözle görülür ölçüde.. Şiddetle tavsiye ederim herkese...

Kardiyo yapacakmısın sadece ağırlık ant.ı ile mi giriceksin definasyon a ?

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    kardiyo yapıcam, idmanlardan sonra 30 dk olarak düşünüyorum, fakat bu şekilde kortizon tavan yapıcak onun dengesini nasıl ayarlıycam hiç bilmiyorum, insulin regulatorlü supplementler var ama...

19. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    scitec bcaa nerede 85 tl her yerde 100-110 tl fiyat aralıgı var da nerden aldıgınızı söylerseniz bende alabilirim.

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

kemaldonado, sultanmehmed'e özel msjdan sorarsan yardımcı olacaktır tabi eğer istanbulda oturuyorsan, çünkü tahmin ediyorum nakit alıyordur...

Sayfayı Paylaş