bulking up...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve speedtouch tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    iyi günler değerli forum üyeleri, uzun zamandır bu tarz bir günlük yapmayı planlıyordum bu zamana nasipmiş,kopmle bir günlük yapma amacındayım gerek beslenme gerekse idman rutininin tartışılabileceği, ve tabi ki fotoğraflarda olacak, sırf supplement olarak değil genel anlamda yaptığım spora dair her türlü eleştirilerinize veyahut sorularınıza açığım, 2 hafta da bir de fotoğraf yükleyeceğim.Gün ve gün idmanlarımdan beslenmemden, supplementlerin verdiği etkilerden bahsedeceğim...
    Uzun zamandır "bulking up" yapmaya çalışıyorum fakat yaz aylarında yazlıkta olmam sebebiyle spordan 2.5 ay kadar uzak kalıyorum, tabi ki gelişimi çok kötü şekilde etkiliyor.Bunun haricinde beni az çok tanıyanlar bu işi ne kadar "hard core" yaptığımı bilirler...

boy-1.72
    kilo:87 kg

elimideki supplementler;

gaspari myofusion
    gaspari gainer
    universal animal M-Stak
    mhp glutamine-sr
    gaspari amino

creatin ve multivitamin eklemek lazım fakat maddi sıkıntılardan dolayı şu anda supplement eklemesi yapamıyorum...

idman rutini:
    pts-göğüs
    salı-bacak
    çarşamba-sırt
    perşembe-omuz
    cuma-kol
    haftasonu-off

beslenme programı:

sabah 7:30 uyanış
    kahvaltı:5 tam yumurtadan kaşarlı omlet, buğday unundan 2 dilim ekmek
    2 saat sonra 100 gr karb 30 gram protein gainer
    1 saat sonra m-stak
    40 dk sonra idman
    idman esnasında 20 gr amino
    hemen sonra glutamine +gainer
    1 saat sonra 200 gram tavuk+patates haşlama
    2 saat sonra 200 gram tavuk+patates haşlama ya da pilav/5 yumurtadan kaşarlı omlet
    yatarken 1.5 ölçek gaspari

Şu anda etkisini en belirgin hissettiğim supplement M-stak oldukça kuvvetli bir içeriği var iyi beslenip sert idman yaptığınız taktirde çabucak kütle almanızı sağlıyor, ayrıca belirgin bir güç artışı da yaratıyor, bunun haricinde idman esnasında alınan aminolar da vucudumun bir sonraki sete, harekete daha çabuk yenilenerek girmesine yardımcı oluyor, idman esnasında amino almadığım zamanlar idmanın çok daha zorlaştığını farkettim.

Şimdilik bu kadar, şimdiden herkeze teşekkürler...

neo_arogorn, nofear, selim4141 ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
  2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    tekrar iyi günler arkadaşlar,

bugün sırt günüydü, kaliteli bir idman oldu...
    sırt rutinim şu an şu şekilde:
    lat pull down 4 set
    bend over rowing 4 set
    t-bar rowing 4 set
    narrow grip pull down 4 set

güç artışı pozitif yönde devam ediyor bugün son sette 200 lbs 5 tekrar lat pull down yaptım, ben over rowing de ise 80 kg 5 tekrar başarılı şekilde çıktı, yazmış olduğum supplement kombosunun 3. haftasındayım şu anda umarım 2 ay bittiğinde iyi bir noktada olurum,diyete sağlam girmek istiyorum.
    Yarın zor birgün olucak saat 8:30 da dersim var ve 13.30 da da lab var 5 saat sürüyor hemen arkasından da sınav bakalım beslenmeyi ne şekilde ayarlıyacağım, kullandığım twinlab gainer bitti cuma günü gaspari gainer alacağım...

themertyildiz bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    perşembe günü malesef idman yapamadım, lab ve akşamki sınav sebebiyle beslenme de berbattı, bugün güzel bir omuz idmanı yaptım , 75+75 pounds dumbeller ile 5 temiz tekrar dumbell press attım, 80 kg 5 tekrar neck press yaptım, güzel idman oldu beslenme de fena sayılmaz ama mağlum gainer bittiği için kalori alımım oldukça düşük seyretti.

İdman esnasında alınan aminolar gerçekten çok işe yarıyor, benim şahsi tecrübeme göre idman esnasında amino alımı bir sonraki set için regenerasyonu aşşağı yukarı %40 daha hızlandırıyor.Bu tabi ki bilimsel bir ölçüm değil.
    Onun haricinde animal m-stak gerçekten baba bir supplement bunu her idmanda biraz daha anlıyorum, yarın gasparinin gainerına geçicem aslında twinlabdan memlundum fakat malesef ürün aldığım yerden 1 ay sonra geleceğini öğrendim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:42 ----------

omuz rutinim şu şekilde;

neck press
    dumbell press
    lateral rise
    front rise
    reverse peck deck

themertyildiz bunu beğendi.
  4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar speedtouch...
    beslenmene baktım ancak ya ben yanlıs anladım ya sen yanlıs yazdın sormak istedigim yer :
    7 bucuk uyanış ise kahvaltıyı hemen mi yapıyorsun yoksa yarımsaat 1 saat bekleme varmı?
    3 bucuk saat sonra idmana girdigini hesapladım saat 11 oldu.
    2 saat idman yapsan diyorum saat 13.00
    1 saat sonra tavuk saat 14.00
    2 saat sonra tavuk saat 16.00
    bundan sonra yatarken gaspari demişsin. saat 16 dan yatana kadar hicbirşey yemiyormusun ? yoksa ben mi sacma bi hesap yaptım :)

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    selamlar onbir;
    sen yanlış anlamadın ben yanlış anlattım :)

bazı sabahlar 8 de bazı sabahlar 7 de uyanıyorum, uyanır uyanmaz kahvaltıyı hazırlıyorum 40 dk sonra kahvaltı bitmiş oluyor, 1:30-2 saat sonra 1 servis gainer.İdman genelde 13:00 ya da 14:00 da bitiyor idman bitiminde gainer+glutamine çakıp 1.30 saat sonra yemek yiyorum 14:30 ya da 15:30 da yemek yemiş oluyorum bir sonraki öğünü eve varınca tüketiyorum genelde 18:00 civarı başlayıp 18:40 civarı bitiyor 22:00 gibi ceviz+1.5 ölçek gaspari protein tüketim 1-2 saat sonra da yatıyorum...
    açıkçası bu beslenme programı kötü bir beslenme programı gainer ile desteklemeye çalışıyorum, gainer malesef benim için şart.Gün içinde okulda çok yoğun olduğum için ve günde 3 saatimi yolda geçirdiğim için malesef kötü bir beslenme programı mevcut, bu beslenme programı kimseye örnek olmamalı, fakat ders programım sebebiyle daha iyisini yapamıyorum...

Azi ve onbir bunu beğendi.
  6. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    speedtouch günde 10 yumurta zararlı diyolar. hergün yiyomusun bunları.

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    günde 10 yumurta zararlı diye kim diyor?
    her gün 10 yumurta olmuyor tabi haftada 1-2 kere 10 yumurta denk geliyor, ama sabahki 5 tam yumurta fixed durumda.

kolestrollü gıdalarla birlikte fruktoz alırsanız o zaman fruktoz kolestrolü oksitler ve damar tıkanlığı vs gibi sıkıntılara neden olur.Örnek vermek gerekirse kırmızı et vs meyve suyu, yumurta ve şekerli çay

Azi, Efrahim ve NacHo bunu beğendi.
  8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Günde 2 tam yumurtadan fazla yemeyin diyor hocalarımız ondan sordum. Sen 10 tam yumurta diyince şaşırdım. yani basit karbonhidratlarla berabet yemediğimiz zaman bu kolestrolün zararı olmuyor. doğru mu anladım. peki ekmek veya patatesle yersek sorun olur mu.

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hangi hocalar diyor?
    hayır ekmek veya patates ile tüketilebilinir...

themertyildiz, Azi, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
    Kolay gelsin, basarilar speedtouch.Benim gibi resim koymamazlik yapma ha....8 hafta sonra soz koyucagim yeni resimleri......

speedtouch bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    pazartesi göğüs günüydü beslenme yerindeydi, animal m-stakın ilk kutusu bitti ve bir haftalık araya girdim, önümüzdeki hafta 2.kutuya başlıycam, bu arada hala gainer alamadım ve bunun eksikliğini şiddetli şekilde hissediyorum, idmandan önce 3 muz+1 ölçek gaspari çakıyorum fakat 1 servis gainerın verdiği doluluğu ve enerjiyi vermiyor...
    geçen haftaya göre daha zor bir göğüs idmanı oldu malesef, son sette 85+85 pounds dumbellerla bench press te oldukça zorlandım son 2 tekrar yardımlı ancak çıktı.
    Incline presste ise 90 kg ile 5 tekrarı zar zor çıkardım, yine son 2 tekrarda yardım gerekti, aynı şekilde chest presste de 30 lbs kadar ağırlık düşüşüne gittim, bunların sebebi büyük ihtimalle yeteri kadar enerji alamamamla alakalı, beslenme programım vasat olduğu için gainer kritik bir önem taşıyordu, eksikleri hissediliyor, bugün normalde bacak günüydü fakat pazar günü halısaha'da dizimde bir sıkıntı hissettim, bu sebeple bugün dinlenme günü oldu

göğüs rutinim:

incline press
    dumbell bench press
    chest press machine
    cable crossover

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    dün sırt günüydü, idman iyi sayılırdı fakat bariz bir güç düşüşü var bunun sebebi de net şekilde gün içinde belli bir kaloriyi geçemiyor olmam...
    Ah parasızlığın gözü kör olsun acilen bir gainer almam şart benim en azından m-stakın 2.kutusunda kalori alımını tekrar yükseltmem lazım, aksi taktirde bu üründen fayda sağlamak çok zor...

13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

öğrenciyken spor yapmak çook zor iş be kolay gelsin hepimize....

themertyildiz ve speedtouch bunu beğendi.
  14. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili speedtouch,

artık biraz foto görelim yahu ;) zamanı gelmedi mi daha?

Efrahim bunu beğendi.
  15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaşlar güzel foto çektim fakat bilgisayar telefonumu tanımıyor, samsung wave250 kullanıyorum driver istiyor fakat hiçbir yerden bulamadım, eğer bir bileniniz varsa yardım ederse sevinirim, dün omuz girdim ağırlıklar geçen haftaya göre düşmedi fakat son setlerde yardım almak durumunda kaldım, ama yine de güzel idman oldu, bugün de iyi bir kol idmanı yaptım sıcak kol ölçüsü 42 cm ölçtüm,

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hafta sonunu izmirde geçirdim, beslenme rezaletti uyku düzeni rezaletti bu sabah ankaraya geldim, birazdan salona gideceğim, iyi bir öğlen yemeği yedim ayrıca bu hafta m-stakın 2.kutusuna başlıyorum, bakalım neler olacak uyku sıkıntısından dolayı süper bir idman beklemiyorum fakat kötü de olmaz umarım...
    son dönemde iyi bir gelişme elde ettim, vucudum oldukça hacimlendi yağlı olmama rağmen kendini belli eden bir kütle var ama tabi ki yeterli değil, daha irileşmek lazım, hacim lazım...

bu arada telefonum için hala driver bulamadım, bu nasıl iştir anlamadım adamlar telefonu bilgisayara bağlanmasın diye mi yapmışlar?

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    samsung wave 250 nasıl bir telefon ilk defa duyuyorum bu modeli.

speedtouch bunu beğendi.
  18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    wave 250 yazmışım :) wave525 olacaktı

19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Speedtouch telefonunu Ayarlar/ Bağlantılar / USB / Yığın Bellek olarak ayarlarsan program gerekmeden telefonunu flash bellek gibi kullanabilirsin. Programlarla uğraşmana gerek yok yani.

Bu arada günlüğün hayırlı olsun kolay gelsin.

spine ve speedtouch bunu beğendi.
  20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    beachboy gerçekten çok teşekkür ederim :)

bu arada dün QNT diye bir markanın gainerını aldım 4.5 kg 125 liraydı, 150 gr lık bir serviste 21 gr protein,115 gr karb var, %kaç maltodextrin %kaç dekstroz bilmiyorum, ürün belçika malıymış umarım fason bir ürün çıkmaz bakalım deniycez.

Sayfayı Paylaş