Bulking Programım 3360 Kcall

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve yigot tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    20150423_204158-1.jpg

Beslenme Programımın amacı ve özellikleri şunlardır:
    1)Low Fat Bir Bulking programıdır.
    2)20:30 dan sonra ki ögünde karb olmamasının sebebi GH nin yükselmesini ve daha az yağlanmayı amaclamaktır.
    3)Uyku öncesi ton balığı olmasının nedeni sindirilme süresinin 6 saat olmasıdır.
    4)Günde 20 Gram glutamine kullanılıyor Nedeni ise ağızdan alınan glutamine in sadece yarısı kana karışabiliyor bu nedenle fazla değildir.
    5)Antreman Sonrası CREATİN şarttır (5GR) (Creatin MONO kullanıcaksanız Creapure Dahil Yükleme yapın İlk 1 Hafta Günde 15-20Gr)
    6)258 Gram Protein Fazla değildir.Kendime göre hazırladım 97 kilo 195cm Boyda birisiyim.
    7)Öğün saatleri önemlidir Öğün 3 den sonra en az 2.30 saat beklemenizi tavsiye ederim (UYKU ÖNCESİ ÖĞÜN 23:00) 24:00 Uyku.
    8)Yulafı Tüketmek için toz haline getirin ve hepsini bir Shaker da karıştırarak için.(Not:Tek Seferde 2 Kilogram yulaf çekerseniz Sürekli Uğraşmazsınız)
    9)Domatez ve Salatalık eklene bilir.(Ben tercihen Makarnayı bol Domatezli yapıyorum POTASYUM fazla olduğu için)
    10)Antreman sırasına BCAA eklene bilir tercihen ben eklemedim.
    11)Makarna sevmeyenler Bulgur kullana bilir Beyaz Pirinç tercih etmeyin Kepekli makarna da tercihen olur.(Makarna nın glisemik indeksi düşüktür araştırın)
    12)Uyku Öncesi Ben 50 Mg Çinko Kullanıyorum Tercihen alabilirsiniz.(Testosteron Arttırmak İçin) (Zinco 50MG 40 Tablet)

Son olarak arkadaslar biraz masraflı bir programdır Glutamine çıkarılabilir bütçesi daha kısıtlı olanlar ama CREATİN i ÇIKARMAYIN.
    Whey'i çıkarmanızı tavsiye etmem en az 2 supplement olucak (WHEY+CREATİN) yani beslenmede en fazlada 4 (WHEY+CREATİN+GLUTAMİNE+BCAA)
    Beslenmede sebze falan olmadıgı için günde 1 tane multivitamine alabilirsiniz fazlası boşuna olur.

Deneyen olup FeedBack Bırakırsanız sevinirim uzun saatler gram gram düşünülüp hazırlanmıs bir beslenmedir.Bu kalorilerde bir Bulking beslenmesi arayıp bundan fayda görmemek zor yorumlarınızı bekliyorum :)

QeLogS bunu beğendi.
  2. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kaç kilo oldugunu ogrenebilir miyim ?

3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    97 kilo 195 boy 6. Maddede yaziyo zaten dostum

4. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Pardon kardesim gormemisim :))

5. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada Eklemeyi unutmuşum Ton Balığının Yağı tamamen süzülecek.(TAMAMEN)
    Vücudunuzun her 20 kilosu için 1 litre su için. Örn:100 Kilogram birisi 5 litre su.(Kaslar %3 Su kaybederse %10 daha az güç uygulayabilir antremanların sağlıklı geçmesi için çok önemli)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2015 ---
    İsteyen olursa Profesyonel Antreman Programı da yazıp konuya ekleyeceğim ama fazla istek olursa...

2pacist ve DeathProof bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle şunu söyleyeyim,her ne kadar tersini söyleseniz de bu protein miktarı fazla.böyle protein tüketirken bir de whey şart demek oldukça gereksiz.ayrıca programda yumurta da görmek isterdim.sebze,yeşillik de büyük eksikler,sağlıklı yağ kaynağı da sıkıntılı.bulk döneminde bu kadar protein alınacağı yere toplam proteini 2/3 miktarına indirip özellikle yağı biraz artırmak lazım.

ayrıca profesyonel antrenman programını da anlamadım.bilmediğimiz yeni hareketler mi icat ettiniz?

rednose7, elite35, 2pacist ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Sürekli sebze tüketilmese bile ayda 1 hafta sadece sebze ve karb tüketimi yapıp dengeleyebilir ya da en basiti günde 2 tane salatalık : ))) uygun olmaz mı sizce ?

8. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle eleştiri yapmanı gerçekten begendım söylediklerini ve kendi fikirlerimi yazacagım sana cevap verirken.
    Programı kendim için hazırlamıstım ben baslarken protein miktarı fazla demissin 97x2.5 ortalama240 250 gram protein e tekabul ediyor bence kabul edilebilir.
    Whey şart değil e çevire bilirim sabah ve antreman sonrası (her ogunde 8 er tane yumurta beyazı yenirse)Not:Low fat oldugu için sadece yumurta beyazı ayrıca ben yumurta yı kolay tüketemiyorum değişik bir şekilde hazımsızlık yapıyor.
    Sebze konusuna gelirsek hergün 1 adet multivitamine kullanıyorum ben buraya yazmayı unutmusum MİKRO besinler önemli hatırllattıgın için sağol dostum AMA sebze şartmı ? Değil bence.
    Yağ konusuna gelirsek ben definasyonda yağı arttırıp Low carb beslendiğim için Bulking e Insulın tepkimem aşırı hazır bir hale geliyor ve Maximum Karb Minumum Yağla en fazla kütle ve kas artışını alabiliyorum.Not:Denedim bunu yani teorim değildir dostum :)

Profesyonel antreman programı derken her set ve her tekrar sayısı aytıntıyla dusunulmus maxımum kas ve güç artışı sağlayacak bir programı kastettim yeni hareket türettiğim yok :)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2015 ---
    Dostum salatalıga gerek yok günde 1 multivitamin yapı işini çözücektir mikro besinler olarak zaten + olarak çinko ve potasyum için bol domatez serbest programda :)

Son düzenleme: 24 Nisan 2015
  9. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Düzeltiyorum lafımı multivatimin önermişim zaten MİKRO besin konusuda bitti...

10. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bu kadar biliyorum diyorsun ama günde 450 gram makarna yiyorsun ve gördüğüm kadarıyla aldığın karbonhidrat'ın çok fazla bir miktarı buradan geliyor ve üstüne üstlük sağlıklı yağlardan almanı gereken arkadaşa da yok ben öyle kütle alamıyorum demişsin , ayrıca 20 gram glutamin gerçekten çok şöyle ki 2 ölçek protein tozu kullanıyorsun ve onlarda da glutamin mevcut , creatin antreman sonrası şart demişsin bak buna da katılmıyorum ayrıca bu devirde creatin yüklemesi mi kaldı(bak bu komik olmuş) , beyaz pirinç antreman sonrası makarnayla kıyaslarsak daha tercih edilmelidir , tükettiğin yağlar vücudunda yağ yapmaz ; yanlış anlaşılmasın sataşma gibi bir niyetim yok yalnızca bana ilginç geldiği için yazma gereksinimi duydum. (müsait olursam bir ara daha detaylı bakacağım şimdilik aklıma gelenler bunlar)

Bekci ve zeo64 bunu beğendi.
  11. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Yapici elestiriye varim simdi tek tek aciklayacagim.
    Evet ben boyle low fat kutle alıyorum ise yariyor.
    20 gram glutamin aliyorsun da kana 10 gram i karisabiliyoe ayrica protein tozundaki glutamine değil glutamic acid dir %10 u glutamin olarak sentezlenir yani kaşıkta 5 gram olsa 2 kasim 10 gram 1 gr glutamin yapar 0,5 i kana karisir bu bilgiyi bilmiyordun diye tahmin ediyorum. Creatin ant sonu şart ant sonu kullanilan creatin yagsiz kutle alimini arttiriyor. Creatin yuklemesi mono larda yapilir cre alcalin gibi özel creatin türleri var sadece onlarda yapilmaz doğru bilinen yanlis diye lanse edilen ama doğru bir bilgi yani. Ant sonrası shake ve muz yeterlidir yeterli potasyum uda verir. YAG eklemem için karb ve protein den kismam gerekir ki anabolic bi etkisi de yok yağın. YAGI SADECE DEFINISYON DA INSULIN YUKSELTMESIN DIYE KARB I KESINCE TERCİH EDIYORUM BILGINE.

12. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Neyse bildiğin gibi yap sen , bu kadar alınacağını düşünmemiştim , tüm bilgilerin kusursuz ve dogru , sana başarılar diliyorum

13. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Biz ne desek senin fikirlerin degismeyecek. Basarilar diyorum sadece o yuzden...

14. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Ben bunu denedim ve ise yarıyor siz de aksini iddaa ediyorsanız deneyin ben kendi yaptığım ve olumlu sonuç aldığım programı yazdım

15. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    forumdakiler sana yanlışlarını söylemiş ama sen yanlışlarında diretmişsin bende sana sen bilirsin diyorum.

16. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    20 gr glutaminin 10 gramı vücut tarafından kullanıyor ise neden 20 gr kullanma ihtiyacı duyuyorsun ?

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Halen anlamadım,bu başlık arkadaşın beslenme planına yorum içinmi açılmış yoksa bizz bakıp birşeyler öğrenelim diyemi açılmış?

elite35, k.b. ve Created By Loss bunu beğendi.
  18. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Bekci ilk postda yorumlarinizi bekliyorum tarzi bir sey var.

Bekci bunu beğendi.
  19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bir sonraki başlığını görür gibiyim,beslenmem harika ama neden gelişemiyorum.?:)
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2015 ---
    Eee sonrada ben herşeyi biliyorum bakında öğrenin ,bu iş böyle yapılır der gibi.

k.b. ve Created By Loss bunu beğendi.
  20. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Testonun yagla alakasi var ama testo anabolik degil o yuzden anabolik etkisi yok sanirim :)
    Aynen abi senin dedigin gibi yorum bekliyorum demis ama yorum kabul etmiyor. Uzun uzun anlatilacak cok sey var ama o dikkate almayacaksa ne gerek var anlatmaya :)

k.b., Created By Loss ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş