Bulking Programım 2500 Kalori

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar ufaktan Bulking'e girmeye başladım. Kilo 56, Yaş 17, Boy 1.75 Yağ oranım eskiden %16 civarındaydı, %12'ye kadar indirdim. Şimdi kas geliştirmeye başlayacağım.

Kafamda tasarladığım Bulking programı şöyle, yaptığım programdaki besinlerin tüm enerji değerlerini hesapladım, amacım 500+ kalori Bulking yapmak.

Günlük Harcadığım Enerji 2.000 Kalori

Uyuma Saatim 21:00 ve Uyanma Saatim 05:00. Uyandıktan 1 Saat sonra yemek - Uyumadan 3 Saat önce yemek.

Öğün 1 Saat 06:00 - 5 Yumurta 2 tam, 3 beyaz + 2 Su bardağı (150 Gram) Yulaf ezmesi (1 Su bardağı Süt ile) + 1 Avuç (15-20 Adet) Badem = 939 Kalori
    _______________________________________________________________________________________________________________________

Ara öğün Saat 08:00 - Bir adet Muz = 75 Kalori
    _______________________________________________________________________________________________________________________

Öğün 2 Saat 10:00 - 75 Gram Bulgur (Pişmemiş ağırlık) + 150 Gram tavuk göğsü + 1 Tatlı kaşığı zeytinyağı + 3 Adet salatalık = 479 Kalori

Ara Öğün 12:00 - Bir adet Yeşil Elma = 60 Kalori

Öğün 3 Saat 14:00 - 75 Gram Bulgur (Pişmemiş ağırlık) + 150 Gram tavuk göğsü + 1 Tatlı kaşığı zeytinyağı + 3 Adet salatalık = 479 Kalori

Ara Öğün Yok.

Öğün 4 Saat 18:00 - 75 Gram Bulgur (Pişmemiş ağırlık) + 150 Gram tavuk göğsü + 1 Tatlı kaşığı zeytinyağı + 3 Adet salatalık = 479 Kalori

Toplam Kalori 2511 - Toplam Protein 145 Gram.

İster istemez almam gereken Protein ihtiyacının üstüne çıkıyorum, ama olsun sonuçta günde 2.5 litre su tüketen birisiyim.

2. Mert0505

Mert0505 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Programin guzelmis ama yatma ve uyanma sureleri birazcik erken degilmi

3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Evet özellikle amacım kas olarak kilo almayı maksümum derecede yağlanmayı minimum derecede tutmak, o yüzden böyle kaliteli bir Bulk yaptım kendime. Her öğünümde kaliteli proteinleri, karbonhidratları ve yağları bulundurmaya çalışıyorum.

Günde 8 Saat uyuyan birisiyim, daha fazla uyumak isterim işe giden birisi de değilim, ama yine de çalan saati kuruyorum beni sabah 5'te uyandırıyor.

Sebebi ise daha fazla uyuduğum zaman düzenim bozuluyor. Mesela 9'da uyudum, eğer 5'de kalkmazsam 2-3 saat daha uyuyup o şekilde kalkarsam bir daha akşam olunca saat 9'da uykum gelmiyor, geç yatmak zorunda kalıyorum ve yine geç uyanıyorum bu böyle sürüp gidiyor ve geceler gündüz gündüzler gece oluyor benim için. :D

4. Mert0505

Mert0505 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Programi denemeyi dusunuyorum ins faydasini gorurum :D

5. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları: