Bulka Girmek / Yağlanma Korkusu !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Iakkhos tarafından 16 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Ben şu an 2,5 aylık bir diyet dönemindeyim. Sıkıldım açıkçası, karın kaslarım çok belirginleşmedi ama daha da zayıflamak istemiyorum artık büyümek istiyorum. Bugün itibariyle bulka gireceğim ancak yağlanma korkum var, diyet için verdiğim emeklerin gitmesini istemiyorum. Tabii ki bir miktar yağlanırım ama bunun abartı seviyeye ulaşmasını istemiyorum, vücudum kolay yağ tutuyor özellikle bel çevresinde. Bunun için önerilerinize açığım ..

2. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Diyet döneminden hepimiz sıkılmaktayız fakat yaz döneminde olduğumuz için kaslarının belirgin define bi halde gözükmesini istiyosan yediklerine dikkat etmelisin genelde insanlar bulk dönemini yaz bitimi kışın yapar

3. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Açıkçası, çok fazla kas kütlem olmadığı için define gözükmeye çalışmam zaman kaybı olucak gibi. Hem de sıcaklarla beraber, diyeti de sürdürünce kaldırdığım ağırlıklar inanılmaz düştü. Bunu da önlemek istiyorum, resmen 7-8 ay önce spora başladığım ağırlıklara geri döndüm.

4. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Şöyle bişey yapabilirsin spordan önce temiz karbonhidrat ve proteine mümkün olduğunca yüklenip spordan sonra az karb. çok protein alarak yağsız bi şekilde gelişmen mümkün tabi bu durumda yine şekerli şeyler tüketmemen ya da çok az tüketmen lazım

5. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten amacım temiz bulk yapmak. Makroları en kaliteli kaynaklardan alıp, şekeri falan sıfırlarım. 78 kiloyum şu an, günlük 3000 kalori ihtiyacım varmış. Bulk için üstüne 500 kalori ekleyin diyolar, ben 200 kalori ekleyerek başlıcam. Yağlandığımı hissedersem kaloriyi düşürücem şimdilik plan bu.

Sayfayı Paylaş