Bulk ve definasyon Ayni Anda

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darkdanger tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar iyi günler ben onceden 105 kilo idim kosarak ac kalarak duzensiz bir sekilde 80 kiloya indim baya bir kas kaybim oldu 3 aydir bb ile ugrasiyorum (düzenli olarak) 75 kiloya indim bulk ve definasyonu beraber yapiyorum öğrenci olduğumuz icin zaten doğru düzgün yemek yemiyoruz o yuzden sadece bulk yapacagima ikisini bir arada yapim dedim.soruma gelirsek günlük yediklerimle bu sürece devam edebilirmiyim kilo vermem durdu su siralar tavsiyenizi bekliyorum.Lutfen ikisi bir arada olmaz bulk yapsaydin sadece gibi yorumlar yapmayin dogru olmadigini biliyorum ama yaza az kaldi bu düzeni bozmak istemiyorum.

% 95 günlük menum
    sabah 9-10
    uyanir uyanmaz optimum nutrition 100 whey protein vanilyalı
    4 yumurta 1 sarisi 4 beyazi seklinde,30-40gram misir gevregi yulaf karisimi(süt 0.7 yağlı) 50-100 gr yagsiz peynir 3 dilim salam (salamin kalori degeri 3 dilimde 1.2 yag 9 gram protein 0.8 yag)
    Ara öğün 13.00
    Light ton balığı elma ve muz
    öğlen 16.00-17.00
    200-250gr tavuk-biber-domates-mantar hepsini hasliyorum.bide ice tea, salata bazen salata yerine corba ictigim oluyor.
    bu saatten sonra genelde bisey yemiyorum bazen 2 dilim bitter cikolata atiyorum kakaosu % 85 20.00-21.00 gibi spora gidiyorum ondan sonra eve gelince protein tozunu cakiyorum bazen salam yiyorum 2 dilim sonra duş yatış. yorumlarinizi bekliyorum....

2. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar Yokmu Birileri

3. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
  4. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Spordan sonra neden tavuk yemiyorsun ?
    Ben 40 gram yulaftan başka hiç komplex karbonhidrat göremedim. Böyle bulk da olmaz definasyonda

5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    simdi bulk definasyon yapıorum düzenli beslenemediğim için demişin yani mantığın su çok yiyemıorum bulk olmaz az yiyorum definasyon olur nasıl bir mantıktır beslenmedeki mantıksızlığı sölemiorum bile ki 3 ayda nasıl bulk ve definasyondur

bulk kilo almak definasyon kilo vermek değildir

6. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ortaya karisik olmus ya neresine yorum yapacaksin ki !

7. FPS-King

FPS-King Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Clean tarzına yakın bir şey yapmaya çalışıyorsun sanırım

8. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    öğleye kadar güzel ama öğleden sonra sadece bitter çikolata ve spordan sonra protein tozu saçma bir programın var böyle gelişim kaydedemezsin.Gir bulka direk yapıcan sadece aynı menü öğleden sonra araöğüne fındık-badem koyucaksın-spordan sonra proteini içtikten sonrada tavuk-et-balık-pilav yada makarna koyucaksın.sporuda erkene alman lazım çok geç gidiyosun.

9. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Bence ikisini ayrı ayrı dönemlerde yap bi değişik olmuş :D

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu beslenmeyle Bulk;
    Olmayan birşeyinde definasyonu olmaz;
    Bu bilgi birikimiyle bir cacık olmaz,daha çok araştırmanı tavsiye ediyorum.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  11. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Bulk ve definasyon ayni anda olmuyor ne yazikki :D

12. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar yaklaşık zaten 1 ay önce yeme düzenimi değiştirdim çok saçmaydı :)kimse cevap yazmayınca araştırıp buldum bir şekilde konuyu güncellememin sebebi yorumları merak etmemdi şuanki düzenimi yazsam onda yanlış varsa bekliyorum cevapları.
    sabah 9-10
    5 yumurta 4 ü beyaz 50-100 gram topfen beynir(100 gramında 12.5 protein 4.5 karbo 0.2 yağ var) salatalık domates 3-4 dilim salam salamın 3 dilimi(9 gram protein 0.4 karbo 0.2 yağ) bde bazen yarım bardak süt (0.5 yağ) bazen çay kahve içiyorum şekersiz
    ara öğün 12.00-13.00
    60 gram kepekli müsli tarzı bişey yiyorum (******.14 karbo 35.28 yağ 2.76 karbonun 0.5 i şeker 6.8 i fiber olarak geçiyor)
    muz
    15.00-16.00
    250gram tavuk mantar soğan biber haşlama protein ekmeği(6.6 yağ 3.4 karbo 11protein)yanında mercimekli bulgur lapası bide yoğurt yiyorum
    17.30 gibi fındık yiyorum 50-100 gram bide bazen protein çikolatası içinde 1 gram şeker var quest marka
    19.00-19.30 gibi
    200 gram tavuk göğsü haşlama bide yanına salata yada bazen iştahım yoksa ton balığı light 2-3 yumurta beyazı yiyorum
    21.30 gibi spora gidiyorum spordan sonra genelde ya muz yiyorum yada bişey yemiyorum spordan hemen gelip duş alıp yatıyorum zaten yemek yiyecek zaman olmuyor.
    supplement olarak ghmaxx,scivation xtend,phase8 protein tozu , ON creatine e başladım definasyon araya gitti:)Birde aslında yukarda definasyondan kastım hafif bir göbek var hem onu eriyim hemde vücuda ekleme yapim istiyordum.O yüzden yine haftada 3 rampa yürüyorum.Bu beslenmeye yorum alabilirsem daha iyi olur saygılar.....

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Muhtemelen o konuya bakan da "biraz oku da öyle konu aç" diye düşünmüştür.
    Bu mazeret değil.
    O olmaz.
    Ama olmaz :) ve yazın da şu anda göründüğünden farklı görünmeyeceksin, bunu kabullenmen lazım. O yüzden ya bulka girmelisin ya da yağ yakmalısın. Fotoğraftaki sensen bulka girmelisin.

Bulk için yetersiz olduğu kesin. Yağ yakımını sağlar mı sağlamaz mı bilmek için kaç kalori olduğunu hesaplayıp yazman lazım, ne yediğini değil.

Sen bunların hepsini boşver, okumaya başla.

Bekci bunu beğendi.
  14. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Başkan bulk için yetersiz demişsin de neresi yetersiz söyle takviye yapalım protein günde nerdeyse 200 gram alıyorum sadece yemeklerle karbonhidrat ta bi o kadar ?

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İlk bakışta öyle gözüküyor. Tekrar bakınca "yanında mercimekli bulgur lapası bide yoğurt" dediğinin miktarı yeterince fazlaysa bulk için yeterli olabilir. Günlük kaç kalori aldığını yazar mısın?

16. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    mercimekli bulguru 1.5 su bardağı mercimek yarım su bardağı bulgur şeklinde yapıyorum bir tencere 2 günde bitiyor yoğurtta 1 kg gün içinde bitiriyorum genelde yağsız olandan alıyorum 2.500 ü geçmiyor kalori olarak.

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi kendimizi tekrara başlıyoruz.
    Ama muhtemelen okumayacağın için, benim de boş vaktim olduğu için sana yardımcı olayım. Eğer amacın bulksa günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp %20 üzerinde, yağ yakımıysa %20 altında beslenmen lazım. Eğer "hesaplayamam bunu" dersen (ki birazcık araştırmayla yaklaşık olarak hesaplarsın) o zaman amacın yağ yakımıysa günlük 2000, bulksa günlük 3000 kalori alıp vücudun 2 haftada ne tepki verdiğine bak. Yağ yakımı hızın ortalama olarak haftada 1 kilodan hızlıysa 200 kalori arttır, fazla gidiyorsun, yağ yakıyorsun demektir. Haftada yarım kiloda azsa 200 kalori düşür, çok yavaş yakıyorsun demektir. Eğer amacın bulksa muhtemelen şu anda kas kütlen az olduğu için kas kazanımın da hızlı olacaktır. Ayda 2-3 kilo alacak şekilde kendini ayarlaman gerekir. Gene kalorileri 2 haftada bir 200 aşağı veya yukarı olarak ayarlayabilirsin. Hiç uğraşamam bunlarla diyorsan sadece göz kararı günlük 500 kalori daha ye veya iç.

sthammer bunu beğendi.
  18. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Neden okumayim? Biz bilgi almak yanlış düzeltmek için konu aciyoruz konu neden acilir yanlisi doğruyu gormek icin siz ise cevaplari anladigim kadariyla aaşağılamak için yaziyorsunuz eyvallah biseyleri basarmis olabilirsiniz yada okulunu okumuş ama bu size insanlara bilgiyi verirken bu tavirlari gösterme hakki vermiyor ben mümkünse sizden tavsiye falan beklemiyorum ve istemiyorum.

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Seni anlıyorum ama 6:30'da işten çıkacağım için hızlı şekilde mümkün olan bütün temelleri yazmaktı amacım. Beni unutma :(

Ve bulka gir. Bu kadar az kas kütlesiye yağ yakarsan pişman olursun.

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    @doxux dogrulari yazmis ve sana bilgi aktariminda bulunmus neden üzerine alindin anlamak gercekten zor.Yazdiklarinda senin sordugun hersey mevcut ki bukadar detayli aciklamaya sana kimse yapmaz senden forum icinde arastirma yapmani bekler.
    Spor yasantinda basarilar dilerim.

Sayfayı Paylaş