Bulk ne zaman yardim pls

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ozanoka tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaslar 20 yasindayim 59kgyim.5ay bb yaptim fakat pek bi etkisi olmadi anca fotodaki gibi biraz sekillendi millet 4 ayda beni geciyor.simdi ogrenci oldugumuzdan parada yok full makarnayla kilo alip kasa cevirebilirmiyim.yani su kollar biraz et dolsun istiyorum ve arti omuzlarda cok dar olunca kafa siritiyor.bu omuz yana acis vs hareketler genisletirmi sizce bence pek ise yaramaz gibime geliyor ama yardiminizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.Kendi görüşlerimi yazabilirim.
    Bir kere antrenman yapmadan makana vs yiyerek kilo almanız çok fayda sağlamayacaktır. İkincisi de bu iş için illa ki çok paranız olması gerekmiyor. Mesela makarna demişsiniz. Organik yoğurt 800 gramlık 6 veya 7 lira. Ona damı para yetmedi Organik yumurta tanesi 1 lira. Ona da para yetmezse normal yoğurt,yumurta. Sonra Fındık Ceviz Badem, onlara para yetmiyorsa fıstık. Sardalya, Hamsi vs vs derken liste uzar. Bunlar yoğun protein içermektedir. İkincisi yeterli ve kaliteli yağ tüketimi üçüncüsü de Yeterli karbonhidrat alımı gerekir.
    Bu sporu aceleyle ve hızlı bir gelişimi hedefleyerek yaparsanız hele ki bir de çok tecrübeli değilseniz sakatlanma riski birhayli artar. Acele etmemelisiniz. Sabırlı olmalısınız. Düzenli antrenman yapmalısınız. Antrenmanları aksatmamalısınız.
    Kendinizi başkalarıyla kıyaslamamalısınız. Şimdi ben 2x20 kiloluk dumbell larla bench yapıyorum. Adam geliyor 150 kilo barbell le yapıyor. O yaptı diye ben de illa ki 150 ye çıkmak zorunda değilim. Sizde başkası 4 ayda gelişti diye 4 ayda gelişecek değilsiniz.
    Bu iş sürekli bir bilgilenmeyi gerektiriyor. Bunun için de youtube da konunun üstadlarını takip etmenizi öneririm. Fırsat buldukça okumalısınız. Çevrenizde bu konuda tecrübeli birileri varsa nasıl bir plana göre çalışacağınız konusunda fikir almalısınız.

ErdoganOzgur ve abseto bunu beğendi.
  3. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Cogu konuda haklisiniz ama para sikinti gercekten simdi her ay spora 70lira eve ciktigimiz icin evin giderleri toplam 250 civari bize verilen para ayda 400 hadi 200de aile gonderdi diyelim 600 350si gitti bile kalan 250yle otobus parasimi yemek parasimi gidiyor ,birde hergun yogurt badem fistik vs dediklerinizi yemem zor , yumurta falan neysede butce sikinti yani :) baska oneriniz varsa soyleyebilirsiniz

4. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa calishenics yani vücut ağırlığıyla yapılan çalışmaları takip edebilirsiniz. Bunun için barfiks çalışabileceğiniz bir park vs olsa iyi olur. Yer fıstığı kilosu 10 lira civarı. Tabi birlikte hayvansal protein de almak zorundasınız ki bitkisel proteinlerin emilimi artsın.Alın size örnek bir beslenme planı
    Günlük 3 yumurta 40 kuruştan 1.2 lira. en az 15 gram protein
    2.5 kilo migros yoğurt 6.55 lira. 4 günde tüketilebilir. Günlük 1.65 lira. günlük 600 gr 24 gram protein
    200 gram yerfıstığı. 2 lira 54 gram bitkisel protein ayrıca yağ ve karbonhidrat ihtiyacı için destektir
    lifalif yulaf 500 gr 4.5 lira. Günde 100 gramdan günlük 90 kuruş. 12 gram protein
    1 demet roka. 2 gün kullanılabilir. günlük 50 kuruş.
    200 gr lor. 2 lira. 22 gram protein
    Toplam: Günlük Harcama 8 lira. Günlük hayvansal protein: 61 gram Günlük bitkisel Protein: 66 gr
    Bütçenizi günde 1 lira daha arttırırsanız litresi 20 liradan naturel sızma zeytinyağı alıp 20 günde tüketebilirsiniz. (naturel sızmanın kalitesini kaybetmemek için hiçbir şekilde ısı vermeyiniz)
    Gördüğünüz gibi günde 8 liraya yapabileceğiniz beslenme planıyla kabul edilebilir miktarda protein yağ ve kaliteli karbonhidrat alabiliyorsunuz. Günlük 1 lira daha ekleseniz en iyi yağlar arasında kabul edebileceğimiz natural sızma zeytinyağı. Hiç birşey yapmadan makarna yerine böyle bir beslenme planı uygulasanız yine fizik 6 ay içinde farkeder diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 15 Şubat 2016
    HG! bunu beğendi.
  5. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Buna bir de antioksidan antikanserojen olarak günde 1 çay kaşığı zerdeçalı da ekleyebilirsiniz. o da yaklaşık günde 1-2 kuruş.

6. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Saolasin ben hergun bi ondan bi ondan yerim ise yarar baya. Lor sporcu icin baya iyiymis diye duydum protein tozu gibi cabuk emilir diye duydum.zaten bi yarim kilo daha protein tozum var 15 gun daha kullanirim onuda
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Şubat 2016 ---
    Kardes telefon numaran varsa mesaj atabilirmisin whatsaptan merak ettiklerimi sorarim biraz rahatsiz ederim :)

7. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İşim gereği gün içinde yoğunum. Ama tabiki size ve sporu seven herkese elimden gelen her türlü yardımı yapmaktan mutluluk duyarım. Whatsapp yerine buradan yardımcı olmak isterim.Hem paylaşmış olduğumuz düşüncelere belki katkıda bulunanlar olur hem de başka uygulamak isteyenler olur. Hem de siz bu planı uygulamayı deneyip sonuçları burada paylaşırsınız.

8. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
  9. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Peki kardes bu yazdigin proteinli yiyeceklerde mesela ben 5 tlye gunde 100gram protein aldim diyelim , bende biraz protein tozu kaldi simdi spor yaparken gunde 2 sefer olmak uzere toplam 50 pro aliyorum bu yiyeceklerden aldigim 100gramin kana karismasi ne kadar surer acaba 50si yaptigim sporda direk kaslara gidermi

10. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Tavuk kg 10 lira civarı kg ni göz önüne alırsak 3 güne yakın idare eder bulgurun paketide 4-5 lira bişey o da tahminen 2-3 gün idare eder.Pahalı bi spor değil bu sadece çoğu insan sigara parasını tavuk kuruyemişe tercih ediyor.Sırf senin için demedim yanlış anlama .Kolay gelsin

11. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozunu shake olarak hazırlayıp spor biter bitmez içmek daha verimli olur diye düşünüyorum. Toz bitince de hem ekonomik hem doğal olan tuzsuz lor süt kakao shake hazırlayabilirsiniz.

12. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Tavuk konusunda şahsen çekimserim. Östrogen iğnesi ve yemleri verildiğiyle ilgili haberler vardı. Bir göğüs parça nın ağırlığının hemen hemen bizim köydeki doğal beslenen gezen tozan tavuğun tamamı ağırlığında olması da bunların doğallığı konusunda bende soru işaretlerini güçlendiriyor.Bir insanın yaklaşık ağırlığı 70 kilo iken 70 kilo ağırlığında göğüslere sahip bir insan düşünün. Üstelik o kocaman göğüs etleri tavuktan bile değil piliçten yani tavuğun daha gencinden çıkıyor. Tavuk olayı da böyle.Ne kadar doğal olduğuna inanmalıyız? Organik tavuk ise pahalı. Sardalya ve hamsiye özellikle taze ve ucuz bulunduğu dönemlerde yönelmek bence daha mantıklı.Hem omega 3 hem de doğallık hem ekonomik olması bakımından bence sardalya ve hamsi çok değerli. Ben eskiden KAradeniz bölgesinde otururken hamsi ayıklanmış temizlenmiş kilosu 1-2 lira civarlarından veriyorlardı.Şimdi olsun 3 lira 5 lira.Bulgur ise karbonhidrat olarak en mantıklı karbonhidratlar arasında kalite ulaşılabilirlik ve ekonomiklik bakımından. Hem glisemik indeksi ekmek vs gibi yüksek değil bu yönden bir avantajı var. Hem besin değeri ekmekten daha zengin.

13. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benim yiyeceklerden aldigim 100gramin yuzde kacini kaslar sindirebiliyor peki protein tozu yuzde 80 normal yiyecekler yuzde 50 diye duydum acaba boylemi

14. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sindirim miğdede ve incebağırsakta oluyor. Yüzde kaçı kas sentezinde kullanılır sorusunun cevabını bilmiyorum. Bildiğim şey yukarıdaki gibi beslenirsen ve antrenmanları aksatmazsan en kötü ihtimalle 6 ayın sonunda sonuçları gözle görülür olmaya başlar.

15. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bende birde prv sports mass gainer vardi birazini kullandim sonra ara verdiydim.Bunun tarihi 4 ay gecti gecenlerde bir tadina baktiydim biraz aci geldi sonra icmedim bugun bidaha ictim tadi normal gibiydi ama renki beyazken biraz koyulasmis icmelimiyim sizce
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Şubat 2016 ---
    Markasi bu digeride shakeledikten sonra rengi

Ekli Dosyalar:

16. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Tarihi geçmiş birşeyi kullanmamalısın. Sağlığa bir zararı olmasaydı o son kullanma tarihi olmazdı.

17. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Aldigimda sikinti olmaz demislerdi internettede sktden sonra 4 5 ay daha kullanilabilir diyordu

18. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük karb alımını arttırıp kısa süren antrenmanlar eşliğinde bacak antrenmanlarını atlamadan en uzun 40 dakka olmak üzere böyle antrenmanlara özellikle kompleks karb yani makarna vs gibi karb lara yüklenerek 3 aya bu işi aşarsın kardeşim yulaf tüketmeni de tavsiye ederim günde 100 gr yeterli olacaktır yumurtayı da unutma sabahları ye yiyebildğin kadar saygılar ...

Sayfayı Paylaş