Bulk mu? Kg koruyarak mı devam etmeliyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qumsaati tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1.77 boyunda 77 kg'ım.6 aydır spor yapıyorum.
    Ölçülerim:
    omuz:122
    kol:34
    gögüs 100
    bel:90

Yapılı sayılıcak bir vucudum var.yağ oranım %18.Sormak istediğim soru şudur, bu hafta yeni spor salonuna yazıldım.Hocam bana daha hızlı gelişmem için bulk dönemine girmem gerektiğini yap oranını yüzde 23 lere çıkartarak yaz başına kadar şişmem gerektiğini nisan başlangıcı gibi ise definasyonla fazla yağlardan kurtularak vucudu şekillendirmem gerektiğini söyledi.Yapılıda bir görüntüm olduğunu varsayarksak sizce nasıl bir yolda ilerlemeliyim ? Daha hızlı gelişim için bulk dönemine mi girmeliyim ? Yoksa her antreman günü 20 dk cardio eşliğinde mevcut kg koruyarak kasmı inşaa etmeliyim? Çizmem gereken yol hakkında emin değilim Lütfen ama lütfen yardımcı olun.Çok teşekkür ederim şimdiden.

Not: Sitede bu konuda bazı paylaşımlar gördüm ancak benim ölçülerime özel detaylı bilgiler edinmek istedim.tekrar teşekkür ederim...

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şu yönden yardım edebilirim. Kolun diğer bölgelerine göre geride kalmış. Bulk döneminde kolun için daha etkili bir program uygulayarak kas kütlesi ve hacmini arttırabilirsin. Yağ yakım döneminde ise daha hacimli duracaktır. Şahsen kış döneminde yağ oranını pek kafana takmadan kütleni(hacmini) arttırmanı öneririm.

3. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bulk dönemine girmeliyim ? Bu konudada endişelerim oldukça fazla çnkü zaten yapılı olduğum için bide bulk dönemiyle şişince çok yapılı göstericegimi düşünüyorum.Kg koruyarak devam edincede gelişim yavaş oluyo maalesef.Bi anlam karmaşası içindeyim bende.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ölçülerin şaşırtıcı bir şekilde bana benziyor, daha doğrusu 3-4 ay önceki halime. belin 90, bu iyiye işaret değil. kış diye de yağ oranını zıplatmaya gerek yok, o yağları verememe ihtimalin de var... sana önerim, kolların yetersiz duruyor, oraya yüklen (bicepslerine değil, tricepslerine). ikinci bir husus ta belin. 90 cm çok sınır bir ölçü, rahatlıkla göbekliymiş gibi görünebilirsin o yüzden dikaktli ol, yağ oranını artırma. tabi ki hacimlenmeye çalış ama belinin ölçüsünü 1 cm bile oynatma.

Son düzenleme: 14 Eylül 2011
  5. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Bence bulk olayına falan girme. Kilonu koruyarak kollara yüklenmeye çalış. Yağ yakmak o kadar kolay birşey değil.

6. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında hiç göbeğim yok diyebilirim.Sadece yanlarda biraz yağlanma var.Kol konusunda kesinlikle katılıyorum. Haftada 1 kez triceps 1 kez biceps giriyorum.En zor gelişen kas gurubum kollarımdır heralde.Triceps antremanını haftada 2 ye çıkarmayı düşünüyüroum sizce mantıklımı.?Ayrıca Bir sorumda olucak mevcut kg koruyarak protein ağırlıklı çalışıcam sizce faydasını görürmüyüm? teşekkür ederim.

7. lordofweight

lordofweight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    dostum zaten protein ağırlıklı çalışıcaksın gelişim için, bu soruyu sormadın varsayalım bnce. haftada 2 kere çalışma konusunda ise kendini tanıyorsundur. açma germelerini ii yapan bi insansan kasların haftada 2 yi kaldıracaksa yap derim. yani bnce bunu şöyle ölçebilirsin haftanın ilk idmanında 8*3 triceps yedire yedire yapabildin kendince bi ağırlıkla o haftanın son idmanında aynı ağarlıkla en azından 8*3 ü gene yedire yedire çıkartabiliyorsan bence durma haftada 2 çalış.. anlatabilmişimdir umarım.

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 2 triceps çıkar niye çıkmasın? sadece göğüs günlerinle arasını doğru ayarlamaya dikkat et. haftada 2 triceps yapacaksan 2 de sırt yapman gerekebilir, ya da 2. tricepsi omuz gününde yaparsın ama dediğim gibi, göğüste press ağırlıklı çalışıyorsan göğüs gününde triceps yapmayacak şekilde ayarla programını.

9. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle gögüs günlerinde triceps çalışmıyorum.omuzla birlikte kombine ediyorum.Tricepsi haftada 2 ye çıkarmayı düşünüyorum.Ve protein tozu kullanıcam bu haftayla beraber onunda etkisini görürüm dimi ?

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    görürsün tabi niye olmasın. yalnız bir tavsiyem olsun triceps ile ilgili, 1. idmanın ile 2. idmanın aynı olmasın. mesela ilk idman lying barbell extension yaptıysan 2. idman lyind dumbbell extension yap, hareketler birbirine benzer olsa bile aynı olmasın

11. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu önerini kesinlikle dikkate alıcam kasları şaşırtmak gerek hareketlerde değişime gidicem 1.ayın sonunda 1 cm gelişme katedebilirsem bile inanılmaz mutlu olucam

12. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    aslında benimde bu konudan kafam biraz karışık. bulk dönemine gireceğim ama bu kombineleri tam yapamadım daha. haftada 2 gün sırt giriyorum ve sır+biceps çalışıyorum. tricepsi de omuz ve göğüs günlerinde giriyorum yanlız triceps toplam 9 set göğüste de 1 press yapıyorum genelde ama dips , pullover gbi hareketlerde yapıyorum.skınıtı olurmu acaba

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    orta düzeyde bir vgcinin göğüs gününde triceps te yapması normaldir, hele ki o gün göğüs için sadece bir press hareketi yapıyorsa. pullover doğru yapılmazsa tricepsleri yorar ama dumbbell ile yapılırsa triceps katkısı neredeyse sıfırlanabilir. dumbbell pullover yaparsan göğüs-triceps gününde hiç bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Sayfayı Paylaş