Bulk mı, definasyon mu, ne yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve freepixel tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. freepixel

freepixel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, arkadaşlar.
    Yaklaşık üç yıldır sporla adam akıllı uğraşıyorum. 135 kilodan 74'e düştüm ve bir dönem ağırlık çalışırak tekrar 83'e çıktım. Ne yazık ki, aldığım kilonun büyük kısmı kas değildi.
    Şu an 81 kiloyum ve vücudumun gelişiminden çok memnun değilim. Definasyon yapıp yağlardan tamamen kurtulmayı sonra tekrar kas inşa etmeyi düşünüyorum.
    Program olarak sayfadaki "endo" programını düşündüm. Birer gün arayla yapacak, ek olarak HIIT cardio uygulayacağım. Bir yandan da hacim kaybetmeyi gözüm yemiyor, takdir edersiniz ki kilo verip almak iyice sıktı. Ne yapsam doğru olur? Önerilere ve programlara ihtiyacım var.

Bu arada boyum 177cm.

2. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Bana sorarsanız ağırlık antremanlarınıza devam edin. Tek adele mi çift adele mi çalışıyorsunuz bilmiyorum .Tekrar sayılarını yine hipertrofi aralığında tutun ( 8-12 ) tekrar . Ağır kilo çalışın. Ağırdan kastettiğim yapacağınız son 2 tekrarın çok zor çıkması lazım . Daha sonra ağırlık antremanından sonra 20 dk hiit uygulayabilirsiniz. Yaptığınız antreman sayısınıza göre ağırlık antremanın dışında 35-40 dk arası hiit uygulayabilirsiniz.

3. freepixel

freepixel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öneriniz için teşekkürler. 4er setten 10-12 tekrar ikili gruplar halinde çalışıyorum.
    Sanırım dediğinizi uygulayacağım.

4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Yazdığım bir öneride eksik detay vermişim . 35-40 dk hiit uygulayacağınız zaman ağırlık çalışmayın haftada 1 veya 2 kere sadece hiit yapmanızı öneririm. Ağırlıktan sonra hiit yapacağınız zaman 20-25 dk yı geçmemeye çalışın.

5. freepixel

freepixel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de öyle düşünüyordum. Tekrardan teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş