bulk konusunda ipin ucunu kaçırıp kaçırmadığımızı nasıl anlarız?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve obensaltan tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ben 173 boyundayım
    kilom 75-76
    4 aydır evde çalışıyorum
    karın ve bel bölgem yağlı, ben öyle şak diye kilo verebilen bir insan değilim, yaz yaklaşınca saçma sapan diyetler yerine şimdiden hafif hafif kilo vermem antremanlarımı etkilermi? yoksa rahat rahat kilo ver şu anda bile kilolusun mu dersiniz kiloma göre?

2. egeata123

egeata123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bak çalışmaya başla ama düznli olarak ardından kas kütleni arttır yaza 4-5 ay kala yağ yakımı parçalamaya başla ;)

3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende merak ediyorum bu kış iyi bi bulk yapıcam. ama yağ oranın kaçta tutmalıyız falan merak ediyorum definisyona nasıl başlamalı yani nasıl bi plan izlemeliyiz ?

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Avatarı referans alırsam kaldı ki kiloda ortada, bence Ocak sonuna kadar kilo almıcak şekilde beslenirseniz hatta belki çok az kalori eksilterek az az yağ vermek yaza yetişmenize yardımcı olabilir.

BENCE dirty bulk olmaya başlamış vücudunuz

5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bulkta ister istemez yağ alırsınız ama tabi abur cuburdan bahsetmiyorum mart gibi 3 ay kardio + ağırlık idmanlarıyla götürürsünüz işi .

6. brhmcr

brhmcr Guest

Temiz bir bulkta aylik ortalam maks 1-1.5 kilo alirsiniz, ancak profesyonellerde duurm cok farklidir.

Define olmak istediginiz kilonun 8-10 kilo ustune cikarsiniz ortalama, daha sonra ise define donemde haftalik 600-800 gram yag yakimi hedeflersiniz her ne kadar zor olsa da.

En guzeli yag olcumu yapmaniz aylik :) boylece kontrollu gidersiniz.

Ancak tecrubeli sporcular aynadan bile nasil gittiklerini anlarlar. Benim yontemim ayna kontrolu ve ayna fotolaridir.

Sayfayı Paylaş