Bulk için Supplement Kombinim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Atatdemir tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yaklaşık 1.5 yıldır kardio ve ağırlık şeklinde çalışıyordum geçen sene ağustostan bu yana tam anlamıyla çalışmaya başladım ve 55 kilodan 67ye çıktım . Hedefim 70-72 civarı olmak sonrasındada temiz bir define dönemi.
    Bulkta kullanıcağım supplementlerin hepsini aldım sizdende yorum bekliyorum
    -Optimum sabah kalkınca
    -Kreatin antremandan 40-50 dk önce
    -Nox antremandan 20-30 dk önce
    -Xtend antreman sırasında
    -İso 100 antremandan sonra
    Şeklinde kullanmaya başladım beslenmmem gayet yerinde umarım faydalı olur sizinde görüşlerinizi almak isterim.

2. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
  3. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş ben de senin gibi yıllarca kardio yaptım ama beslenmeden kasları yaktım. 100 den 55 e düştüm 172 cm boyum var ama kiloyu 4 5 senede verdim ara ara spor ve sıfır beslenme sadece yoğurt salata. Geçen yaz 55 kiloya düştüm fitnesla yanan kasları topladım 68 kilo oldum yine biraz yağlandım 64 kiloyum bende bu dönem bulk yapacam. Ben sabahları optimum whey spora öncesi 45 dk kala hardline progainer 2 ölçek + beef amino 3 tane universalın spora 20 dk kala bcaa ve glutamin alacam spor sonrası hardline progainer 2 ölçek 3 tane yine amino.

Atatdemir bunu beğendi.
  4. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    4 antremandır kullanıyorum şimdi yarın 5. Antremanım olacak program olarak karar veremediğim yerler oldu sadece

5. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bu ürünlerin bir kısmını bulk döneminin sonlarında kullansanız daha iyi olur bence. Şöyleki iso 100 definasyon dönemi kullanılabilecek bir protein, optimum keza öyle, nox ve bcaa antreman performansınızı etkiler ve kas yıkımını minimum seviyede tutmanıza yardımcı olabilir ama kilo anlamında artış istiyorsanız ve hacimlenmek istiyorsanız bir gainer kesinlikle kullanmalısınız. Bu dönemde supplement planmanızı hangi ayda hangi ürünü kullanacağınızı iyi tespit etmelisiniz. Bu kadar ürünü aynı anda 7-8 ay boyunca kullanmak böbreklerinizi de yıpratacaktır. Şuan sadece bir gainer ve bir bcaa kasım ayının başı itibariyle bu kombinasyona ek olarak kreatin ve nox u ekleyebilirsiniz. Şahsi görüşüm bu şekilde. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

6. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Gaineri keainlikle kullanmayı düşünmüyorum doğada okadar fazla karbpnhidrat içeren besin varken neden dışardan alıyım ki gereksiz olarak görüyorum bunların dışında kreatin bildiğim üzere define dönemde su tuttuğu için kullanılmıyor noxta keza öyle bu supplementleri 1 ay kullanıp 1 hafta ara şwklinde kullanıcam

7. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bu size kalmış bir şey dediğim gibi bu benim görüşüm protein kullanmak yerine ben olsam gainer ı tercih ederdim. Evet doğada çok karbonhidrat var ama bunların hangisi ne kadar faydalı ? bugün herkesin kaşık kaşık yediği beyaz pirinç pilavı bile vücutta nişasta etkisi yapıyormuş. Demem o ki lapa pilav,yulaf ezmesi,bulgur vs gibi besinlerden sıkılmadan çok bol miktarda tüketebilecekseniz gainer kullanmayın o zaman. Bir de ben kreatin ile ilgili definasyon döneminde kullanın yazmadım dikkat ederseniz. Kasım ayının başı gibi kombinasyonunuza kreatini ve nox u ekleyin yazdım ki kasım ayı da bildiğiniz üzere bulk dönemi içerisine giriyor. Kolay gelsin

8. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Peki gainerlar uzun süreli kullanma sonucu karın da yağlanma yapar mı ? zaten 3 kilo kadar yağ olduğunu düşünüyorum karın bölgemde. bulk dönemimde kardio da yapmasak yağlanmayı engeller mi ?

9. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Gainer vücutta yağlanma yapabilir yani bölgesel olarak yağlanmazsınız sadece göbekte yağlar birikmez bunun sonucunda göbeğinizde de yağlanma artışı görülebilir. Bu demek değil ki gainer kullanan herkes yağlanacak herkesin yapısı,beslenme ritüeli, genetiği farklıdır fakat şunu da belirteyim yağlanmadan kas yapmak çok zor bir iştir siz bir şeçim yapın göbek sizi çok rahatsız ediyorsa yağ yakımına yönelik antreman yapmaya çalışın fakat benim size önerim göbeği şuan kafanıza takmayıp bu hacim döneminden en iyi şekilde faydalanmanız daha sonra da durumunuza göre mart nisan gibi diyete başlayıp yağ yakımı yapmanızdır.

10. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumunuz için teşekkürler ama kullanmayı düşünmüyorum gaineri diğer nox ve kreatin için dediğinizi düşünücem.

Sayfayı Paylaş