Bulk için en iyi supplement kombinasyonu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SedatReis tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SedatReis

SedatReis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulk dönemi için sizce en iyi supplement kombinasyonu nasıldır?
    Gainer gerçekten kullanılmalı mı, veya Gainer yerine beslenmeye odaklanıp yalnızca Protein kullanmamız daha mı doğru olur?

Şuan bende Gaspari Aminomax 8000 mevcut. Bunun yanına kaliteli ve hızlı bir şekilde hacim kazanmak için hangi ürünleri almalıyım? (Nitrotech kullanıyordum,bitti.)
    Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar :)

2. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Carbı gıdalardan almak daha iyi diye düşünüyorum, gainerların çoğunun içinde maltodekstrin ve glukoz dolu...

Günlük kalori ihtiyacınızı aşmanız lazım beslenme ile bundan sonra en temel kombinasyon bence,

Multivitamin
    Whey/blend protein
    Creatine
    Bcaa

Kullanım sırasıda bu şekilde bence...

3. SedatReis

SedatReis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Multivitamin Solgar'ın kullanıyorum hocam. Whey protein olarak ne önerirsiniz? Şöyle bir kombine buldum supplementlarda: Optimum Gold Standard Whey 2273 Gr + Optimum Micronized Creatine 300 Gr - Optimum Protein Tozu | Supplementler.com

BCAA olarak ne tavsiye edersiniz?

4. alkolica

alkolica Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Boy ve kilonuz,olculeriniz nedir bilmiyorum ama bu aylarda benim gibi hale bulking donemdeyseniz ciddi kilo eksiginiz vardir diye dusunuyorum.Bulk donemde gainer olmalidir zaten sekerli ve yagli buyumekdir azda olsa bulking o yuzden 5+kg bi gainer kesinlikle almalisiniz kisa surede sonuc icin.Seker miktari az,kaliteli complex carbo iceren fiyatida uygun bir cok gainer var piyasada,yine kisa surede sonuc icin bir creatin alinabilir mono hidrat oldugu surece hic fark etmez marka kesenize ugun birini alirsiniz ayni sey bcaa icinde gecerli pure bcaa larda bazen gramaj farki olur onu dikkate alin.Son olarak elinizdeki aminoyla kombine ederseniz kisa surede duzgun beslenmeyle fark olur ben su an 72 kg 177 boyundayim nisana kadar 80kg dusunuyorum olculerimi begenirsem belki daha dusuk kiloda birakirim bulkingi kullandigim supplementler gaspari gainer probiyotik gaspari bcaa ve gaspari creatin.1 hafta oldu baslayali bu kombinasyona simdilik iyi gidiyor.Umarim yardimci olabilmisimdir.

5. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Fiyat olarak size uyuyorsa optimum oldukça kalitelidir, creatini creapure dur. Bcaa olarak uygun fiyatlı dymatize 5050 veya hap olarak gaspari bcaa 6000 olabilir...
    Bu markaların herkese etkisi bir değil bu sebeple doğrudan bir marka önermek istemem...

6. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence hacim amaçlı bcaa değil de komplex amino daga etkili diye düşünüyorum.
    Nedeni ise sadece kendi tecrübem en azından benim bünyemde hacim döneminde komplex amino çok daha etkili oluyor.

Sayfayı Paylaş