Bulk Hakkında Detaylı Sorular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve shehim tarafından 17 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    yanilmiyorsam karasan uzun zamandir forumda degil sorunu ben yanitlayabilirim

bu sporda ileri safha demek buyuk miktarda kas kutlesini vucudunda bulundurmak demektir bu sebebten de daha fazla eneji yakmak demektir cunku fazla kas fazla enerji arcar sen bulk doneminde gunde 4000kcal alsan belkide 6 ayda 2-3 kilo yag kutlesi kaznirsin ama senden 15kilo fazla kas kutlesine sahip bir 4000kcal alsa birak yag kaznmayi ustune yag bile yakabilir

senin gobeginin 2-3 gunde cikmasinin sebebide buyuk bir ihtihmal su tutumundan kaynaklaniyordur

standaart ve CEW!Q bunu beğendi.
  2. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.
    Su tutumu derken?
    Yaklaşık 76-77 kiloyum. Yağ oranım ise hastanede ölçtürdüm ne kadar doğru bilmiyorum %11.4.
    18 yaşındayım.
    Bu spora başladığımda 83 kiloydum. Tüm vücudum toparlanmaya başladı iyice özellikle omuzlar, kollar, kanatlar, göğüsteki gelişme çok az oluyor, eskiye nazaran iyi tabiki, 2 buçuk ay oldu.

Fakat kardio yapmama rağmen, haftada 3-4 gün 30dk felan düz koşu yapmama rağmen, zayıflıyorum fakat, zayıfladıkça orantılı olarak göbek çıkıyor sanki. Hiç düz koşu yapmayan kas kütlesi fazla badiciler nasıl define oluyor anlamıyorum işte, yani hadi onu geçtim hiç koşmadan felan define oluyorlar iyi bir beslenmeye, fakat bulk döneminde bile göbekleri çıkmıyor. Ben zayıfladıkça göbek çıkıyor. Acaba diyorum ki bu aydan itibaren başlasam koşalır felan bıraksam, seneye mart-nisan ayına kadar bulk(ağır ağırlık idmanı+fazla kalorili beslenme programı)şeklinde ilerlesem, mart nisandada define çalışmalarına başlasam, o zaman eminim ki göbek 2-3 kat büyüyecek. Çok sıkıntı oluyor gerçektende. Çok uzun oldu fakat.

3. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

eczanelerde satılıyor bana 4 sene önce 16 yaşımda önerilmişti kilo alabilmek için 3 ay alıp kullanmış ancak hiçbir faydasını görememiştim

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

lutfen konunun tamamini okumadan mesaj atmayin burda bahsedilen bulk eczanede satilan bulk degil buradaki bulk v.g yapanlarin kilo alma donemine bulk denir

5. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    selam arkadaşlar Ben 100 kg 78 düştüm ve bb yapıyorum.Boyum 170 gittiğim spor salonundaki hoca hacim kazanmamın daha iyi olacagını söyledi.O yüzden bulk dönemine girdim bir hafta oldu.Sizce bulk dönemi yapmalımıyım.Yoksa zayıfladıktansonra mı hacim kazanmalıyım.Resimlerime bakıpta söylerseniz sevinirim.şimdiden saolun.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/warlords-173cm-boy-78-kg-t23837.html

6. Sunshire

Sunshire Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    yaşım 17 kilom 72 boyum 1.75 ve yağ oranı %21
    ben de mi bulktayım yoksa?
    spor salonunda cardio yapmıyorum hiç?
    ne yapmam lazım?

7. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar benim de bayadır merak ettiğim bir konu var. Sevgili Karasan'ın da dediği gibi bulk döneminde ister istemez vücut yağ tutuyor çünkü harcadığımızdan fazla kalori alıyoruz. Benim merak ettiğim şey şu; gerek mankenler, gerek hollywood yıldızları olsun hepsinin fiziği tartışılamıcak derecede iyi. Sorum şu ki yağlanmadan o vücutları nasıl yapabiliyorlar? Yani kas gelişimini sağlamak için illa yaktığımızdan fazla kalori mi almak zorundayız? Yoksa örnek veriyorum 600gr karbonhidrat yerine 400gr karbonhidrat alıp, ya da yağı 50gr yerine 10 grama indirgeyerek yağlanmadan yukarda da bahsettiğim şekilde kas gelişimimizi sağlamak mümkün müdür? Şahsen benim istediğim şey fit bir vücut. Belki fazlası için illa yağlanmak gerekir ama benim istediğim şeye göre cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler:)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kısaca özetlemek gerekirse " kasın estetik, definisyon (anatomik atletik hatların, özelliklerin tam olarak belirgin tanımlanması) vb "özelliklere bakılmadan , belirli çerçevede,sınırlarda kalınarak sadece kalınlaştırılması ...

hipertrofi ile birlikte "yağ dokularının "da büyümeleri...

aslında belli dönemlerde sporcu sağlığı açısından olması gereken bir proses...rehabilitasyon da sağlar..

uzun süreli "diet ve yoğun çalışmaların " insan sağlığı üzerinde "mental ve fizyolojik "olarak (-) etkileri kuşkusuz...bu nedenle olması gereken bir dönem...tabi ki kantarın topunu kaçırmadan belli süre ve ölçüde...)

9. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bulk döneminde Gainer haricinde başka hangi supplementleri kullanabiliriz kas gelişiminin fazla olması için?

10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    önce doğal beslenme sonra
    glutamin,nox,bcaa kullanılabilir.

11. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine.

Ve direkt kas insasiyla ilgisi olmasa da, multivits.

Baska bir seye ihtiyacin yok.

Blonde bunu beğendi.
  12. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Her zaman define bir vücut benim tercihimdir :)

Sayfayı Paylaş