BULK donemi supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve blackajan tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. blackajan

blackajan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 1 yildir bb yapiyorum. Hedefim maks. 10 ayda 90 kg'a ulasip kutleyi artirmak. Daha sonra yag oranimi %5-7'ye indirmek. Simdilik kilo almam gerekiyor.
    Ramazan ayindan hemen sonra 2. bulk kurume baslayacagim ve haftanin 5 gunu calismayi dusunuyorum.

Yas: 24
    Boy: 184
    Kilo: 70
    Yag orani: %9

Dusundugum kombinasyon:

Whey: Dymatize ISO-100
    BCAA: Gaspari BCAA 6000
    Kreatin: Optimum Nutrition Creatine
    Multivitamin: Optimum Opti-men
    Balik Yagi: Optimum Fish Oil

Sizce kombinasyon nasil? Daha iyi verim alabilmem icin supplement eklemeli miyim? (Mesela aklimda Glutamine ve Kazein var) Yoksa yeterli mi?

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Casein felan bilmem ancak sen 10 ayda 20 kg kas kütlesi almak istiyorsun sanırım ama şunu belirteyim 10 ayda taş çatlasa 5 kilo kas alırsın bence oda ayda 500 gram şekilinde olursa 10 ayda 20 kilo kas alıyorsan şimdiden yarışmalara hazırlan derim .

Hedeflerini biraz gerçekçileştir sana daha sağlıklı yardımcı olalım. Ha yok 20 kilonun 5 i kas olacak 15 i yağ dersende zaten o bulk felan olmaz direk obezliğe giriş olur kusura bakma ama bence bu

Saygılarımla iyi sporlar ...

3. blackajan

blackajan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumun icin tesekkur ederim ama 10 ayda 20 kilo kas kutlesi almaya calistigim yok. Dedigim gibi hedefim 10 ayda 90 kg'a ulasmak ama soyledigine gore bu sekilde yag da artiyormus. O zaman sorumu degistireyim; Sence 80 kg ve %5-7 yag oranina ulasabilmem maks. ne kadar zaman alir?

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Sen o 90 kilo hedefini 10 ayda 80 kilo yap bence hiç deilse belki yarısı kas olur

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    blackajan neden sana öle dedim bak definisyon yapanları aç oku araştır bir parçada olsa kas kaybı yaşarsın misal 20 kilo aldın 5 kilosu kas 15 kilosu yağ olsa haftada 1 kg den define olsan 15 hafta eder neredeyse 4 ay . Yani bu sürede düşğk kalori alacağın için kas kaybı yaşama sansında var.

Bu şekilde yapmaktansa yağlanmadan azar azar bulk yap 10 aydan sonraki 4 5 ay boyuncada define yapmassın 14 ay bulk yaparsın 1 ay define olursun senin için çok daha sağlıklı olur.

Bak bende bulk yaptım 3000 kalori ile ay içinde çokda sağlam supplement stackım vardı 3 ayda 500 gram yalandım.

Cikcik in dediği gibi sen o hedefi 80 kg yap zaten 80 olursun belki 5 kilosu bile kas olabilir iyi yaparsan bulku yanında aldığın 5 kg içinde 1 ay define olursun çok güzel olur.

6. ErsanKuneri

ErsanKuneri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence güzel bi kombinasyon ama izole yerine düz whey kullansan da olur yağ oranın zaten düşük(izole daha pahalı diye diyorum). yeterli bence bunlar, güzel bi beslenme programı ve idmanla iyi kilo alabilirsin. thums:
    Ben ilk başladığımda 65 kiloydum, sadece whey ve kreatin kullandım. Beslenme olarak hep pilav+tavuk+domates, kahvaltıda bal+süt+yumurta peynire abandım. 13 kilo civarı aldım. İmkansız değil bence 20 kilo almak ama öküz gibi yersen eğer. :p Ama yağ yakmak zor oluyo arkasından.
    Clean bulk yapıcam diyosan eğer yağ oranını düşük tutup sadece kas kütlesi almak istiyosan, beslenmene de çok çok dikkat etmen gerek. Arkadaşın da dediği gibi 5-6 kilo alabilirsin temiz olarak clean bulk'la.

7. blackajan

blackajan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar dediklerinizi yapacagim. En az 1 yil bulk sonra definisyonu dusunurum.

Bir de supplemetleri hangi sekilde kullansam daha cok verim alirim?

1. Sabah ilk is whey, kahvaltida multi+balik yagi, ant. once ve sonra bcaa+creatine, yatmadan once whey
    2. Kahvaltida multi+balik yagi, ant. once ve sonra whey+bcaa+creatine

Son bir soru daha; Haftada 5 gun calisiyorum. Off gunlerde supplement kullanmiyorum. Kullanmali miyim? (creatine disinda)

Son düzenleme: 20 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş