Bulk donemi beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ufuk cnl tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba. malum bulk donemine giriyoruz 70 kilodayim ve 178 boyundayim. hedefim 80 85 kilo olmak hacimlenmek yani, ve beslenmem su sekilde eksik var ise tamamlarsaniz sevinirim..
    sabah:
    6 yumurta 2si tam
    tam tahlilli ekmek
    zeytin, domates, beyaz peynir.
    Ara öğün:
    200gr yulaf ezmesi+1olcek protein tozu+muz+500gr sut. karisim
    öğlen yemegi:
    ) 200gr tavuk göğsü, 200gr makarna, 200gr plav, salata vs bulgur, brokoli
    Ara öğün:
    Badem, ceviz, kuru uzum ve findik ezmesi 1 avuç
    .
    Spor zamani
    .
    akşam yemeği:
    balık., 200gr tavuk, 1 kase yoğurt , baklagillerden, plav 200gr, Makarna 200gr.

gece:
    300 gr lor peyniri +ton balığı bir kutu

sizce nasıl eksik varsa yorumlarnzi bekliyorum

2. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    gece yediğin ton balığını iyi süz aşırı yağlı oluyo çünkü bir de protein tozunu antremandan sonra alsan daha faydalı olur sanki yada yarımşar ölçekle günde 2 defa da alabilirsin protein ihtiyacını doğal besinlerden karşılıyosun zaten whey antremandan sonra daha etkili olur

ufuk cnl bunu beğendi.
  3. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    spordan once whey ve sonra yine whey var zaten hatta spor sonra muzla birliktr tuketiyorun birde sabah öğün arasinda whey. kullaniyorum sence beslenmem yeterlimi

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Öğlen yemeğinde 200 gram makarna 200 gram pilav gereksiz kardeşim. Öğlen 12'de 200 gram pilavını yiyebilirsin (ki fazla bu 200 gram) bundan sonra da spordan 2 saat önce 200 gram makarnanı yersin ya da tam tersi olarak pilavını. Bu yazdıklarını yiyebiliyor musun bilmiyorum ama uçuk rakamlar. Gece yatmadan önce 300 gram lor , akşam yemeğinde yarım kilo pirinç olacak neredeyse makarna ve pilavın ikisini aynı yere yazsak , yarım litre süt yazmışsın bir ara öğünde. Mantığın sonuna kadar doğru , ilk önce kahvaltıyı okuduğumda helal olsun dedim. Tam tahıllı ekmek , yumurta.. Ama değerlerin çok fazla yüksek , yarım litre süt tek öğünde tabi içilir ama fazla gelir. Yediklerini makroları ile hesapla , mesela 100 gram süt mü yazdın hemen yaz yanına 3 gram protein 1 gram karbonhidrat 1 gram yağ falan diye. En sonunda aldığın protein karbonhidrat ve yağı gör. Ben de şu aralar bulk yapıyorum , hatta biraz dirty oluyor arada 1 öğün kaçamak yapabiliyorum. Ama bu kadar yüksek tutmuyorum diğer beslenmemi. Bulk dönemindesin , tabiki de yağlanacaksın. Ama çok kısa zamanda fazla kilo alırsın ve çoğunluğu yağ olarak alırsın. Sonra definasyon yaptığında elinde kalan az olur , anlayacağın hoş ve karlı bir döngü olmaz.

Her yerde 3-4 gram karbonhidrat yazıyor , senin hesaplarına göre tahminimce aşacaksındır. Ve şöyle diyeyim kilogram başına 4 gram karbonhidrat alın denilen sporcular , ciddi anlamda sağlam antrenman çıkartanlar için geçerli. Ben 81 kiloyum , 4 gramı kesinlikle görmüyorum kilo başına karbonhidratta. Bench'te 80-90 kilogram çıkarıyorum ; bence bu ağırlıklar o denli ağır beslenmeleri hak etmiyor. Gayet güzel bir şekilde de hacim alıyorum kendimce. Yağlanma ; ama fazla gereksiz yağlanma olur fazlası dediğim gibi.

Gramajları biraz azaltman gerekli , biraz değişiklik yaparsan daha iyi bir beslenme günlüğü olacaktır. Bulk yaparken karbonhidrat ve proteini yüksek tuttuğun zamanda yağı minimalde tutmaya çalış. Light ton balığı tüket. Zeytin yağı , tereyağı , kuruyemişlerdeki yağlar değerli yağlardır. Kahvaltıdan sonraki ara öğünde yulaf ile yediğin whey'i sabah kalktığın gibi tüket. O ara öğün için gereksiz olur. Öğün başına 40 gram proteini de aşmamaya çalış , öğünlere böl alacağın proteini. Yine al ama saatleri ayarlayarak , güne yayarak al.

Ukalalık değil sakın yanlış anlama , kendi bildiğim kadarıyla nacizane bir şeyler aktarmaya çalıştım uzun uzun anlattım. Ha ciddiye alırsın almazsın o senin bileceğin iş :) İstediğini başarırsın umarım , başarılar

ufuk cnl bunu beğendi.
  5. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Estağfurullah tabiki dediklerini kaideye alıyorum bak ben detayli tam bilmiyorumdum suan bunlar bana yardımcı oldu mesela .
    hergün tek bölge giriyorum ve canini okuyorun vücudumun o yuzden biraz abartili yazdim
    biraz olsun yemeklerde kisacagim tavsiyslerin için cok sagol :)

6. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    doğal yönden protein alıyosun tozu azaltmanı öneririm

ufuk cnl bunu beğendi.
  7. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    spor öncesi ni kesmeyi dusunuyorum . sabah ve antrenman sonrasi daha iyi olucagina inaniyorum. :)

the admiral bunu beğendi.
  8. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    en mantıklısı spor öncesi kesmek , zaten gün içerisinde aldığın proteinler bu işe yarıyor bide ant öncesi alman fuzuli israf

9. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    evet haklısın israf olur. benim ki biraz aşırı oldu herseyin aşırı herzaman iyi değildir farkina vardim sayenizde cok sağolun :)

10. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bu öğünlere yazdığınız 200 gr makarna 200 gr pilav piştikten sonra mı 200 grmdan bahsediyorsunuz yoksa kuru halimi 200 gr ?

11. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kuru hali dostum :)

12. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    ne mide var arkadaş sizde ya nası beceriyosunuz şu işi.Bu kuru halini mixerde parçalayıp meyve suyuyla içsem nasıl olur acaba sağlıklı olur mu :D

13. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sen yanlis anladin bizi 200 grm kuru halde cekiyorsun snra tavugu kendi yagi ile izgara ediyorsun. plavda lapa yapabilir yada cok mu cok az bir zeytinyağı koyablrsin :)

14. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    yok doğru anladımda bir öğünde ancak 200 gram makarnayı pişirip yiyebiliyorum daha fazlasını almıyor mide.Çiğ yiyen var mı acaba bi zararı olurmu :D pişmemiş şekilde tüketebilirim ama pişince olmuyo yani sürekli yulafa muhtaç kalıyorum.

15. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    vlla dostum konusmamizda bir arkadasimiz vardi bana yardimci oldu sende oku tüm konusmalari eminim sana yarari olucaktir. ayrica 100 gr makarna 100 gr tavuk yapabilirsin

16. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    anlamadım çiğ makarnamı tüketiyorsun:D

17. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    çig hic birsey tuketmiyorum akıllı mantık işimi çiğ bisiler yemek nerde görülmüş dostum :)

18. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    sana demedim canavarcafer 'pişmemiş şekilde tüketebilirim ama pişince olmuyo yani sürekli yulafa muhtaç kalıyorum.' şöyle bişey yazmış ona dedim anlamadım diye:)

19. ufuk cnl

ufuk cnl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hee tamam :)

20. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    size soruyorum işte mixerde toz kıvamına getirip meyve suyuyla karıştırıp içsem nolur :D abi iğreniyorum yemek yemekten öyle böyle değil yani bazen neden yemek yemek zorundayım diye isyan ediyorum.Hayatım boyunca sadece hayatta kalmak için yemek yedim e şimdide sporl birlkte bunları yemek çok zorluyor beni.Ama içmede sıkıntı yok işte toz kıvamına getirip içsem nolurki bi fikrin var mı :D

Sayfayı Paylaş