Bulk diyetim nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vanmur tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vanmur

vanmur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    boy:1.73 kg:71 yaz nedeniyle olcu kaybettim biraz ama kendimi topladım su anlık su sekilde besleniorum tavsiyeleri bekliyorum

sabah: 100 gr yulaf yarım yaglı sut ve icine bir tane seftali dilimliyorum
    100 gr lor+yarım yaglı sut
    4 yumurta 1 ini tam yiyorum 3 unun beyazlarını
    saat 12 de genelde bir tane muz yada (4 patates haslaması)
    saat 2 gibi antremandayım 30 dk once 4 universal amıno 3001+hardline kgt
    antremandan sonra 4 amino daha ve evde 300 gr tavuk fileto(haslama) yanına makarna veya patates haslaması(4 tane).
    saat 8 gibi nohut veya fasulye yada yesil mercimek+pilav
    saat 24 de 100 gr lor+yarım yaglı sut ve yatıs.
    listeme eklemem veya tavsiye ediceginiz bise varmı???
    bu arada haftada 4 gun salondayım bu sekilde beslenerek bahara kadr 80 kg mı hedefliyorum yavas yavas kilo alıcam.yorumları bekliyorum...
    bu arada 1.5 seneye yakın duzenli bir sekilde bu sporun icindeyim disiplinli ve kafayı bu spor ve beslenmeyle bozmus durumdayım:):) ama haytımndan memnunum hic bir sekilde duzenımı bozmam ve dikkat edrim

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bulk dıyetı boyle duzensız olmaz oncelıkle bunu bıl bulktakı amac maksımum yagsız kas kutlesı kazanmaktır tabı bunun yanında az bır yagda kazanılır bu donemde ben sana kolaylık ve bır fıkır vermesı acısından bır dıyet programı yazdım

kalkar kalmaz:1 olcek proteın shake

sabah:4 yumurta beyazı 1 tam yumurta --50gr yulaf ezmesı--150gr lor peynırı-2 dılım ekmek--250 ml yagsız sut--1 bardak uzum suyu--bal-recel-fıstık ezmesı

ara ogun:2 dılım ekmekyada 100gr makrnayada o mıktarda karbonhıdrat--150gr tavuk--salata

ogle:200gr tavuk--150gr makrna--salata

ara ogun 150 gr tavuk--50 gr lor peynırı--2 dılım ekmek

aksam:200gr tavuk--200gr makrna--salata

ara ogun 150gr lor tavuk--salata

yatarken:150gr lor peynırı

antrenmandan sonra:1 olcek proteın shake suyla--300ml uzum suyu

proteın:400gr

karbonhıdrat:775gr

yag:20gr

toplam kalorı.4880

tabı bu verdıgım ornek bır program bunu sen ıstedıgın gıbı sekıllendırebılırsın senın koca gune 200gr sıdıramadın proteını bu programla tam 400gr proteın sıdırılır ve ustune duzenlı bır sekılde ve saglıklı

Son düzenleme: 31 Ağustos 2009
  3. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sn. sezer ylz
    sence, vücut günde 400gr proteini sentezliyebilirmi.
    ilk kürü yapan bir kişi bile günlük 400gr protein tüketmesiyle alması gereken limiti aşabilir.
    steroid kullanmayan bir kişi günlük 400gr proteini tükettiğnde neredeyse yarısı vücuuta boşuboşuna yağlanmaya yol açar ve vücudun oldukça üre üretmesine yol açar. böbrekleri çok ama çok zorlar.
    herkesin kendi kas kütlesine göre değişir bu oran.

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

400 gram protein tabiiki çok fazla olmuş böbrekleri ciddi derecede yoracağı doğru fakat şunu artık aklımıza kazıyalım protein yağa dönüşmez. işlev göremeyen fazla protein vücuttan atılır.

5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben bu islev goremeyen fazla proteinin vucuttan atilmasi konusunda biraz karamsarim. Eger ki kilo vermenin en onemli unsurunun aldigimizdan fazla kalori yakma oldugunda hemfikirsek ve aldigimiz proteinleri de gunluk kalori ihtiyacimizin hesabina katiyorsak, bu durumda fazla protein dolayli olarak kilo alim/verimine etki etmiyor mu sizce? Arnold'un kitabinda tam da benimkine benzer bir yorum okudugumu hatirliyorum. Bu sebeple usd61'in yorumlamasina da katiliyorum, herhalde siz de boyle dusunuyorsunuz ama detayina girmemissiniz, yaniliyorsam duzeltin lutfen.

Achilles1980 ve Overlord bunu beğendi.
  6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bende bulk donemine girmeyi dusunuyorum,bu ilk olacak o nedenle sormak istiyorum;
    bulk doneminde daha fazla karbonhidrat mi alinmali?
    Un,yag,sekerden gene uzak mi durulmali?(eger uzak durmamiz gerekiyorsa bunun nedeni nedir? Unlu,yagli,sekerli besinleri yesekte yemesekte sonucta bulk'da yaglanmayacakmiyiz?)
    benim bildigim kadariyla bulk doneminde ozellikle karbonhidrata daha cok agirlik verilir ve gunluk almamiz gerekenden daha fazla kalori aliriz dolayisiyle yaglaniriz,yaz aylarina 2-3 ay kalada definasyona girerek yaglari eritiriz!
    Bu bildiklerim yanlismidir?yanlissa duzeltirseniz sevinirim...

[Yazimin bozuklugu icin kusura bakmayin Nevsehir'deyim ve internet uzakta oldugu icin herzaman gidemiyorum o nedenle telefondan yaziyorum bunlari]

7. vanmur

vanmur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    fikir icin tesekkurler ama 400 gr proteini nasıl sindircem saglıklı sekılde biraz mantıksız gldi bence cogu vucut tarafından dısarı atılcak

8. vanmur

vanmur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    onemli olan olabildigince az yaglanmaktır clean bulk diye bir sey vardır ve abur cubur yiyerek bulk yapılmaz yani sen tatlıları hamur islerini goturursen olmaz:)sonucta yaglancaz diye birsey dememk gerek

9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    galıba yazının sonunu kımse okumamıs ben zaten programı arkadasa ornek olması acısından yazdım tabııkı 70 kusur kıılodakı bır adama 400gr proteın cok ama o koca gune 200gr bıle proteın sıdıramadıgı ıcın ben fıkır olması acısından ekledım evet arkadsımıza 400gr cok olabılır maa en azından 200-250gr arası proteın 400-500gr karbonhıdrat ve 20-50gr arası yag alması gerekır a tabı bu bıldıgımız yaglanılan bulk ıcın gecerlı egr kısı yaglanmadan kılo almk ısterse karbonhıdratı ve yagı azltmalıdır

fazla proteının atılması konusunda bende bıraz karamsarım atıldıgına mantıken tam bır cevap bulamıyorum

400gr proteını vucut sındıremez dıye bır sey yok sız bu sporda bır gecmıse sahıpsenız ve 100 lu kılolardayasanız eger sız 2 saatte bır 30-40 gr proteın alırsanız ve vucut yapınızda uygunsa neden sındıremesın kı bu sporda tek bır dogru yoktur ınsanların cogu hala ronnıe colemanın gunde 200-300gr proteın aldıgınnı sanıyor

eger cok sert ant yapıyorsanız ve duzenlı bır beslenme programınız varsa kursuzde emın olun 400gr proteın sındırılebılır kı cok sert ant yapan genc bır vucutcu gunde 5000-6000kalorı alıp cok fıt kalbılır buna cok ta sasırmamk gerekır

10. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    http://www.bodybuilding.com/fun/maia5.htm

Protein fazlası yağa dönüşür. Gerçi daha öncede tartışılımıştı forumda. Her gıdanın fazlası yağa dönüşür. Bilimsel bir yazı istenirse çevirebilirim.

yalnızkovboy_89 ve SEZER YZL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş