Bulk Dönemine Girmeyen Biri Definasyon Yapabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve manyetick123 tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. manyetick123

manyetick123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Ben 10 aydır spor salonuna gidiyorum.İlk 8-9 ay civarı kilo verip 113 kilodan 90 kiloya indim.Fakat benim amacım kaslara aşırı hacim kazandırmak değil , hatları ortaya çıkartıp keskin ve hoş görüntü elde etmek.Bunun için definasyon dönemine girmem gerekli imiş galiba.Fakat ben bulk dönemine girmedim yani direk olarak definasyona girebilir miyim?Neler yiyip neler içmeliyim?Nasıl bir antrenman programı uygulamalıyım?Kardiyo yapmalı mıyım?

2. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Şimdi zaten kilo verdiğiniz için büyük ölçüde de kas kaybına uğramışsınızdır. Bu yüzden ağırlık egzersizlerine asılın ve yeterli miktarda protein alın ama kalori miktarınızı yükseltmeyin. Günlük yaktığınız kadar kalori alın. Böylece kaslarınız gelişirken yağlanmayacaksınız. Daha sonra yeterli kas ölçüsüne ulaştığınızda biraz daha kilo verip parçalı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

manyetick123 bunu beğendi.
  3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    zaten bu yaz geldi artık, ben olsam 1 senede 10 kilo verip 80 kiloya düşecek şekilde beslenir, ağırlık antrenmanlarına da devam ederdim. seneye bu zamana 80 kilo neredeyse 2 yıldır body yapan biri olarak girersen işte o zaman definasyona da değmiş olur. belli bir hacim lazım ki definasyona değsin...

4. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    valla ben 100 den 80 e düştüm ortalama.. sporsuz gezip az yiyerek.. kaslar felan gitti şimdi spora devam ediyorum toplamda 4 aydır maximum (son 3 aydr düzenli) beslenmem düzenli protein tozu alıyorum ihtiyacıma göre falan filan işte şu an 77 kiloyum fakat karın bölgem parçalanıyor kollar şekillendi baya güzel oldu sıkınca falan...

bnde düşünüyorum acaba bulk a girsemiydik diye ama arkadaşım gereksiz diyor mesela çok şişmiş bi dostu var bu arkadaşımın çocuğun karın kası göğsünün ilersinde gibi bişe olmuş definasyona girince... bulk için denge önemli sanırım yani eşit dağılımlar vs vs bulk demek hacim demek zaten.. definasyon dediğin fit oluyor kas yaparken yağ yakabilirsin ama sonuç daha uzun sürede olur yinede daha güzel olur şahsi fikrimce

5. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Bulk olayına bende sıcak bakmıyorum pek. En iyisi yağlanmadan kaslanmak. Yani yeterince protein almak fakat günlük yaktığın kaloriyi aşmamak. Zira bulk için çok ayrıntılı bir planlama lazım çünkü bulktan yağ fıçısı olarak çıkılabilir. Bu yüzden bulka girecek arkadaşlara da iyi bir planlama ile girmelerini öneriyorum.

Sayfayı Paylaş