Bulk dönemine geçmelimiyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qumsaati tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 177 boyunda 76 kilodayım.4 ay spor yapıp bıraktm şimdi 2 aydır düzenli cardio eşliğinde sadece 1 kg vererek yüzde 3 yağ attım vucudumdan.Yağ oranım yüzde 18'e indi.Şimdi bulk dönemine girip yaş oranını yüzde 23 lere çıkartmayı düşünüyorum.Spor salonundaki hocam 1 ay daha cardio yapıp yağ oranını biraz daha aşagıya düşürmem gerektiğini söyledi ama ben kg kaybetmekten korkuyorum.Ölçülerimi de vermek gerekirse:

Göğüs:105 cm
    Kol:34 cm
    omuz:124 cm
    Bel:89 cm

Sizde bulk dönemine girmemde bir sakınca varmı ? Bulk dönemi hakkında elbette bir çok yazı okudum sitenizde ama ben şahsımamünasır vucut ölçülerimide yazarak fikrinizi almak istedim.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    en azından 2 ay daha bulk dönemine girme derim. eylül ekim aylarını bol bol yağ atarak geçirmeye çalış ve esasen kas kütleni korumaya bak. zaten kasım ayı ile beraber havaların soğuması, üstümüze giydiklerimiz vs. seni otomatikman bulk'a yönlendirecektir. bana kalırsa yarı bulk olmaya çalışman daha faydalı olur. sürekli olarak HIIT yaparsın ama bol bol da yemek yersin, ağır çalışırsın. direkt bulk dönemine girmen belki de şu aşamada çok iyi olmayabilir çünkü yağ yüzden zaten çok düşük değil, bulk döneminde tekrar %23 lere çıkma olasılığın var ve bunu geri alamayabilirsin. o yüzden benim düşüncem, yağ oranını %18 den %12 ye indirmeden bulk olmaya çalışma.

demircan256 bunu beğendi.
  3. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için.Yağ oranını biraz daha azaltmam gerektiğini biliyorum.ancak Sporla birlikte zor kg alan biriyim.Dolayısıyla Yüzde 12 ler olmasada 15-16 ya kadar düşürüp bulk dönemine geçmek istiyorum.Sizce bunda bir sakınca varmı ? Tekrar teşekkür ederim..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:33 ----------

Birde HIIT nedir acaba bir tür cardio çeşidimi tam olarak açıklayabilirmisiniz. ?

4. body52

body52 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ordu
    arkadaşlar bulk nedir benim anlamadığım şey yağ oranını 13 lere indirip niye sonra tekrar 23 lere çıkrayosunuz?

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bulk dan yana olmadım hiçbirzaman..bence hamallıktan başka birşey değildir bulk...kışın al kiloları-yağları..sonra yaza 2-3 ay kala ayrdır allah yardır..ki define olasın...

sana onun yerine tavsiyem ; günde 3 öğün değil 5-6 öğün ye sık ama tıka basa yemeden..

belirli 3 beyazdan,yağdan v.s uzak dur...
    haftada 3-4 gün eksiksiz sporuna git
    cardio istiyor isen( kii burda kas kaybını yaşarsın bu kaçınılmaıdr,o nedenle cardio yu sadece direk yaza 2-3 ay kala yapabilşirsin) idman sonunda 15-25 dk arası yaparsan sana yeterli oalcaktır..

Bana göre kısaca bu şekilde ilerleme kaydeder ,yağ değerini düşürür vede ideal vücuda sahip olabilirsin...

BULK hakkında görüş tamamen bana aittir kimsenin yaptığı bir işi eleştirmek maksatlı yazmadım lütfen başka yerlere çekilmesin...

kolay gelsin...

6. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Görüşlerine saygı duyuyorum.Ancak bu şekilde yediklerini dengede tutarak kas kütlesi yapmak çok zor.2 aydır dengeleyerek gitmeye çalışıyorum ve çok zorlanıyorum çünkü çok hassas bi vucudum var kg almaya ve vermeye çok müsait.Hızlıca kg alıp verebiliyorum ve dengelemesi güç oluyo.Dolayısıyla yağlardan biraz daha arınıp 1-1 bucuk ayaağır tempoda bulka girmek istiyorum birden kg alıp değilde bunu nisana kadar yayarak bulk dönemini atlatmak istiyorum.Umarım doğru yapıyorumdur.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş