bulk dönemindeki yağlanmanın amacı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lucesgo tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    benim anlamadığım bir şey var bulk döneminde yağlanıyorsun kas kütlenle beraber yağ kütlesinide arttırıyorsun yazın bide yağ yakmaya uğraşıyorsun yağsız kas kütlesini niye arttır mıyorsunuzki daha kötüsü anlamadığım ey bu yağlanmayı ekto vücut yapısına sahip insanlar bile yapıyorlar yazın aldığın yağları eritiyorsun hiç alma daha iyi değil mi ?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yapılan araştırmalarda aynı insanın daha yağlı vücuduyla azda olsa biraz daha fazla ağırlık kaldırabileceği kanıtlanmıştır, ilk neden bu.
    Diğer neden ise hacim çalışmalarında çok büyük ağırlıklar girildiğinden vücudun fazla enerjiye ve kaloriye ihtiyacı olmasıdır.
    Belki daha detaylı anlatılabilir ama ben bu kadar soyleyebilirm.

3. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    millet aylık 300-400 tl supplement e para veriyor enerji ihtiyacından yağlandığını hiç düşünmüyorum ilk dediğinizde yağsız kaldırıncada gelişebiliyoruz bunun nededini anlamadım bide şu yağ tutmayanlar nasıl yağlanmayı başarıyorsunuz bana anlatır mısınız ben her gün cips(2.5tl cips aile boyu) tek başıma yerim çikolata kolanın dibini bellerim ama 1 gram yağ tutmam :D

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu işi yapan ve supplement kullanmayan çok insan var , yağ kütlesine dayalı fazla ağırlık kaldırabilme durumu var malesef keşke olmayaydı ama var işe :D .

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sen yağsız büyümeyi dene belki başarırsın.kolay gelsin

SsBlackEagles bunu beğendi.
  6. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    emin ol bu kış denicem haziran dada fotoğrafları koyarım..
    daha yaptığın işi anlatamayacak kadar bilgisizsin gelip buraya bunu yazıyorsun amacın ne bilmek isterim...

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sevgili lucesgo benim sana yazdığım mesajda bir saygısızlık tespit ettin mi ki bana saygısızlık gösteriyorsun? bak kendin yazmışsın. bu kış yağsız büyümeyi dene.bende belki başarabileceğini yazdım.belki sen yağlanmadan büyürsün nedir yani ? benim bilgimi tartışmaktansa okuduğumuz mesajların tahlilini iyi yapmayı öğrenelim bence. Saygı(!)lar...

8. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bulk demek yağlanmak demek değildir.Fakat kas kütlesi eklerken harcadığından fazla kalori aldığın için bir miktar yağlanabilirsin.Definason döneminde ise biriken yağı ve suyu atarsın.

9. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bu sporda bilgi sahibi olmadıgın belli ,tabiki bulk donemı yaşamadan yağlanmadan bu sporu ıcra eden sporcularda mevcut ancak bulk donemı gereksiz saçma diyip geçmekte çok bilgisizce bir yaklaşım oluyor burda uzun uzadıya anlatmama gerek yok diye düşünüyorum ayrıca şunu da belirteyim vücutta hacim artısı için ekstra adeleye ihtiyac duyuldugunda karbonhidrat arttırımı yapmazsanız işe yaramaz sadece proteinle olmaz

özetle;
    istisnaları dışarıda tutarak bir örnek vericem

70 kilo bir adammı daha çok agırlık kaldırır 90 mı?
    günde 1000 kalori alan mı daha enerjik olur 4000 mi ?

bunlar sonucunda daha sıkı ıdman yapıp daha agır çalışanmı hacim alır yoksa diğerimi ?

muratcan.biceps bunu beğendi.
  10. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    bence de okuduğumuz mesajların tahlilini iyi yapsak böyle tartışmalar hiç olmaz ben sana demedimki bulksuz büyücem diye bulkda yağlanmanın amacını sordum sende bana yağlamadan geliş dene diyorsun bu sence de ama ben sana öyle bişi demedim sadece bilgi istedim neyse iyi günler tartışmanın mantığı yok olay yanlış anlamadan ibaret...

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    herkesin genetiği,çalışma prensibi vs bir değil.belki sen yağlanmadan büyüyebilirsin.mutlaka yağlanacaksın diye bir şey yok.bazı ektomorf arkadaşlar yağlanmadan ya da çok az yağlanarak büyüyebiliyorlar.söylemek istediğim bu.dene olmazsa tamamen bulk yaparsın.kolay gelsin

Sayfayı Paylaş