Bulk Döneminde Karın Çalışmak Zararlımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sevketm tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Disk kayması değil belimizde özellikle l-4 l-5 kısımları eğer mide kasları güçsüzse yapacağınız hareket bel fıtığına yol açabilir buradaki disklerin her birinde jöle kıvamında sıvı ve etrafında kas dokusu mevcuttur her bir disk öne doğru eğildiğinde 15 derecelik bir açıya sahipken geriye esnediğinde 2 derecelik bir eğim alır mide kası yetersiz ise 2 derecelik açıda eklem arasındaki normal boşluk minumuma düşer buda iyi sonuçlanmaya durumlara yol açar
    ben genelde ilk ay mide ondan sonraki zamanda mide + bel (ön mekik ters mekik ) veririm 10 yıldırda kimse sakatlanmadı , bel ağırısı olanları ağrıları geçti unutmayın önce mide kası

walldonthitback, Azi, muho444 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor hocam ben haftada 4 gün çalışıyorum bana uygun bir karın + bel programı söyleyebilir misiniz?

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Forumda yeterince var özellikle egzersizler bölümüne bakmanı tavsiye ederim

4. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    baktım zaten hareketleri falan anladım yalnız program konusunda bi fikrim yok

5. Alpagut

Alpagut Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    FleXoR hocam, bana da hocam ilk ay ters mekik hareketi verdi, çok ağır bir şekilde idmanlara başladım. 1 ay boyunca her bölgemi her gün temel hareketlerle çalışmam gerekirken 3. antrenmandan itibaren program yapıldı ve o programda her antrenman bölge hareketlerinden sonra 120 mekik, 120 ters mekik ve 120 de ayak çekme verildi ve bunları devam r.ettirdim 3 ay boyunca. Herhangi bir sakatlık yaşamamam mucize sanırım, ağrıları hissediyordum ama bu normal sanıyordum. Sanırım Tanrı korumuş. Bilgi için teşekkürler. Ayrıca merak ettiğim bir durum var; "3 aylık bir sporcu olarak her antrenman sonunda kaç tane ters mekik çekmem gerekiyor (düz mekik sayımı 200'e çıkarıp ayak çekme hareketim 150'de şu an)?

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "karın çalışması " , yani klasik "mekik, çakı, dizleri çekme "ile "yağ falan yakamazsınız "...

nedeni bu kasların son derece küçük kaslar olduğu ve buralarda "binlerce tekrar yapsanız " bile bunun "aerobik ,yağ yakım fazına giremeyeceğini" iyi anlamak gerekir...

bu nedenle , "bulk döneminde " yapacağınız ekses bu tip egzersizlerin zaman kaybından başka bi şey olmayacağını sporcular anlamalı...yapılacak normal 2-3 set x 15-20 ,herbirinden "mekik, crunch vb" yeterlidir...

defeinisyon yaratmanın 2 yolu mevcuttur:

- diet , enerji kaybettiren egzersiz (düşük yoğunlukta aerobik faz )
    - dehidratasyon (su atımı, bu müsabıklar tarafından yarışma dönemleri olabilecek riskli konudur) ...

Sayfayı Paylaş