Bulk Döneminde Karın Çalışmak Zararlımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sevketm tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şu anda bulk dönemindeyim, hocama karın kaslarımı çalıştırmak istediğimi söylediğim; bulk döneminde olduğum için karın çalışmanın iştah kesebileceğini ve bir taraftan karın da yağ yakmaya çalışırken üst taraflarda hacim kazanmanın kolay olmayacağını söyledi, normal egzersiz yaparken zaten karın kaslarının çalıştını bu yüzden karını definasyon döneminde çalışmamın daha iyi olacağını söyledi.

Şimdi buraya kadar herşey tamam fakat forumda bazı kişilerin bulk döneminde karın ve bel çalıştığını görüyorum. Ne yapmalıyım anlayamadım...

walldonthitback bunu beğendi.
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    istah konusunda soyledikleri bence dogru degil, ne alakasi var canim mekik cekmekle istahin... diyaframla beraber mideyi de hareket ettiriyor sindirimi hizlandirir, tabi dolu mideyle idman da yapilmaz o ayri...

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cannabis e hak veriyorum iştah konusunda .
    Bulk döneminde çalışmazsan daha iyi sonuç alacağını sanırım

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hangi dönemde olursa olsun vucuttaki bulunan ve çalışması önemli bir adelenin çalıştırmamak diğer bölgelerede olumsuz yansıyacaktır..

Sonuç- bulk dönemde bel sakatlanması
    sebebi-yüksek ağırlık girmek,kilolu bir vucut,zayıf bir adele

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sizleri tenzih ediyorum bağzı kişiler bulk deyince yağ tulumu olmak gereken bir dönem olarak düşünüyorlar, genellikle kilo almada çok zorlanan ama vücudu asla yağ tutmayan ektomorf veya ektomorf-mezomorf arası vücut tipine sahip kişiler oluyor ve herkesi kendileri gibi görüyorlar helede yağların kasa çevirileceği hurafeleriyle yaşıyorlarsa ne ala.
    Karın kaslarını çalıştırırken oradaki yağları zaten yakamassınız. Göbekli olupta her gün yüzlerce mekik çekenleri gördüm onunla fazla alakası yok. İştahlada alakası yok. Karın da neticede bir kastır nasıl trapezler ufak kalmasın diye çalışıyorsak karın kaslarınıda gelişimden mahrum bırakıp zayıflatırsak yazık etmiş oluruz nitekim karın kasları uzun sürede gelişen bir kas. En kötüsü, böyle yaparsan karın çalışma alışkanlığını kazanman zorlaşır hep angarya olarak görürsün. Kilo ve hacim almakta zorlanan zayıf vücut tipine sahip biriysen 1 seneden sonra haftada sadece iki gün hatrı sayılır ağır antrenmanlar yapmaya başlarsan çok faydasını görürsün.

Reddie, Coleman Trebor, diez ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    şimdi ben yaklaşık 1 senedir vg yapıyorum ancak bu 1 senede mide çalışmadım 56 kilo idim 64 kiloya ulaştım ve belimde kalınlaşma fazla olmadı ben 75kilo olana kadar mide çalışmayı düşünmüyorum, çünkü amacım kilo almak yanlışmı yapıyorum ,
    ağır kilolarda bel çok önemli ancak ben ayakta yaptığım hareketlerde fazla ağır kilo girmemeye özen gösteriyorum.

7. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    FleXor bb de şu anda 3. ayıma giriyorum. 72 kiloyum karın çalışmalımıyım çalışmam gerekirse ne çalışıyim.

Bir de diğer arkadaşlar da söylemiş bulk döneminde hocalar karın çalışmayı uygun bulmuyor. bu işi aydınlığa çıkarsak iyi olacak...

8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar

arkadaşım flexor hocamız sanırım çalışılmasından yana. bnde hacim dönemindeyim ama haftada 3 gün karın çalışıorum. bi zararınıda görmedim. ama karın çalışmak istiyorsan https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html bu adreste hareketler var.

FleXoR ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Flexor hoca açıkca belirtmiş yukarda net bir şekilde yazıyor.Sanırım foruma okuduğumuzu anladıkmı köşeside koymak lazım :)

magicbaris, Azi, yellow_captain ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Tam yazacaktim ki Centaur cevabin en dogrusunu vermis. En cok göz ardi edilen bilgi, tavsiye, nasihatlardan artik nasil tabir etmek istersen..
    Söyle de düsünebilirsin. Simdi bulk dönemindeysen muhtemelen ileride bir define dönemin de olacaktir. define oldugunda bulk döneminde insaa ettigin kaslari meydana cikarmaya calisacaksin. Kas nasil insaa edilirdi, yeterli protein yüklenmesiyle kas'i optimum derecede uyarmakla. Eger sen bulk döneminde karnini calistirmiyorsan define döneminde de gösterecek mide kasin olmaz.

kumbaraya bir sürü para atarsin, lazim oldugunda bi kirarsin ve paralari kullanirsin... ancak kumbara bossa kirdiginda bi bakmissin ne paran var ne pulun ;)

saygilar

OvO, alcout, kratos1 ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ben, çok zayıf olduğum dönemlerde bile karın çalıştım. Hocalarımız gerekeni yazmış, en önemlisi ise doğru bir şekilde karın çalışmak aynı zamanda belimizide güçlendiriyor o yüzden antrenmalarda mutlaka olmalıdır. Önemli olan öncelik verdiğimiz bölgelerin gelişimini engellemeyecek şekilde karın hareketlerinin düzenlenmesidir. İlk amacı kilo almak olan birine haftada 2-3 gün, çok setli ve çok tekrarlı karın hareketi vermeninde doğru olmadığını düşünüyorum.

12. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Mide Abdominal kasları diğer kaslar gibi çalıştıkça gelişir ve her dönemde çalışılması gerekli bi adele grubudur. Mide çalışmaları ile yağ yakamazsın sadece midenin kaslanmasını sağlarsın yağlarının yanabilmesi için diyet programı uygulaman gerekli yani beslenmeyle alakalı ... Definisyon döneminde mide çalışsanda 2 3 aylık diyet dönemi sonunda son derece cılız bir mide adelesiyle karşılaşabilirsin O yüzden kesinlikle bulk döneminde haftada en az 3 gün mide anrenmanını ihmal etme....

diez bunu beğendi.
  13. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün hocama durumu anlattım o da haftada üçgün karın söyledi. göğüste ağırlık tutarak mekik sehpasında mekik ve şu urganla triceps çalıştığımız urganla karın sıkıştırma. sizce uygunmu ve bir kaç hareket daha eklemelimiyim?

14. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

İlk defa karın çalışacaksınız ve size ağırlık destekli karın hareketi yazılmış. Doğru bir davranış değil. Haftada 1-2 gün karın çalışmanız yeterli. Karın yapınıza göre hareketler yazılmalı.

kolay gelsin...

15. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İlk defa karın çalışmıyorum, geçen ay temel hareketler de ters mekik düz mekik çalışmıştım

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  17. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yaptım flexor hocam şimdiki programım iyimi karın için?

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ben bile 3 aylık öğrenciye ters mekik vermeye çekinirim yeni başlayana verilmesi çok yanlış

19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Neden ters mekik ilk aylarda önermiyorsunuz.
    Gerçi ben ilk vg ye başladığımda banada ters mekik vermişti hocam

20. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    düz mekik sayısı kadar ters mekik çekilmesi gerekmiyormu disk kaymasını önlemek ve beli zedelememek için?

Sayfayı Paylaş