Bulk döneminde bataklığa battım sanırım,ne olur fikir verin :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.1 yılı tecrubesiz 1 yılı bilinçli toplam 2 yıldır bu sporu yapıyorum.
    Boy:180
    Yaklaşık bir 4 aydır kilom sabitti.78kgydim ve yağ oranım 17.8di.Ve kolum 38cmden yukarı hiç çıkmadı bu 3-4 ay boyunca.Bunu yaz ayına da bağlıyorum biraz.Kütle kazanmak amacı ile 78 kilo ile 2 ay önce mikrokalori hesabı ile gunluk yaklasık 300-400 kalori ekleyerek 5-6 öğünlük bir diyet programı hazırladım ve haftada 4 gün antreman yapıyorum.Şunu belirteyim salonda çok sert çalışan 3 kişiden biriyim gözümden yaş bile geldiği oldu.
    Bu 2 ay içinde 78 kilodan şuan 82 kgyim.Kol ölçüm soguk 39-39.5 cm oldu.Bu gayet güzel.Supplement olarak whey,casein,multivitamn ve creatin alıyorum (Sabah kalkınca üzüm suyu ile 5gram, antremandan sonra üzüm suyu ile 5 gram).

Kilo alıyorum evet bu güzel.Ama estetiklik sıfır.Karın ve bel bölgem yağlandı.Şuan bel ölçüm 95cm. Bir de şu var.5-6 öğün yiyorum.Karnım hep şişik göbek gibi.Ama sert.Boyle dokununca cıvık yağ kütlesi gibi değil.Bulku bırakmak bile aklıma geldi. Planıma göre nisanda 85-88 arası olup definasyona giricektim.Ne yapıcam bilemiyorum bel aldı başını gitti.

Not : Yemeklerim hep komplex karbonhidrat, sadece kalkınca ve antremandan sonra şeker var başka yok.Basit karbonhidrat kesinlikle yok.Sağlıklı yağlar zeytinyağı badem fındık v.s düzenlı alıyorum.Beslenmem disiplinli

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar
    Öncelikle şunu belirteyim benimde boyim 1.80 belim bulk iken 94 cm di bu oranlara sahip bir vucut gercekten cok yagli heleki basen yaglari 94 cm bel için oldukça yüksek oluyor bu benim için sorundu ve definisyona girerek 94 cm den beli 87 cm e kadar düsürdum olay şu ki 82-85 cm bel 1.80 boy icin ideal üçgenliği sagliyor bence bu yıl aralığa kadar definisyon yap ne kadar az yağ o kadar detay okadar estetik aralik ayindan sonra clean bulk tarzında yağlanmadan temiz hacim elde etmek daha mantıklı

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ama benim için kolumun tişortu doldurması o güzel görünüm çok önemli.Şimdi ben dediğiniizş şimdi yaparsam kolum tişortu doldurmaz mı ? Yani demek istediğim görünüm önemli benim için kol hacmi v.s

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi hocam bence ortada bir gariplik var,2 ayda alınan 4 kilo var,ölçülerinizde artış olmuş,fakat nasıl oluyorsa 4 kilo sizin anlatımınıza göre çok yağlandırmış sizi.4 kilonun hepsi yağ olsa bu akdar anlatılmaz hocam.eski halinizin üzerine 4kilo bu kadar fark yapmaması lazım.bence psikolojik bir durum var.sürekli tok dolaştığınız için tokluktan ötürü olan bir karın şişkinliği olacak burası normal,bence olay bu.

ayrıca daha önce siz mi yazmıştınız bir yerde bilmiyorum,birisi antrenman öncesi-sonrası 5er gr. kreatin kullandıgını yazmıstı.günlük 10gr kreatin anca israf olur.5gr yeterli.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Evet o bendim hocam.Fikrimi değiştirerek sabah üzüm suyuyla 5 gram ve ant sonrası almaya karar verdim boylece sabah insulin de arttırmış oluyoruz.Evet 2 ayda 4 kg aldım yani ayda 2 kg.Bakınca gayet guzel kulaga hos geliyor.Evet karnım surekli tok.Bu nedenle şişkinlik normal mi ? Sizde de oluyor mu ?

Birde ben 2 hafta oncesine kadar 2 ay boyunca yatarken anabolic zma isimli supplementi de kullandım. 3 kapsul zma aldım.İçinde çinko,b6 ve magnezyum vardı.Yurtdısında yasıyorum ben.Salondaki çalısan genc antrenor bana 'Seni gidi türk steroid' demeye basladı.Yani baya bir ivme kazanmıstım.Övgü niteliğindeydi bu.Ama ozellikle son 2 haftadır yağlandım gibi.Gerçekten karın toklugundanmıdır ? yoksa 2 ayda 4 kg anormal degil.Planım da ayda 2 kg almaktı.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sabah insülini artırmak için creatine ihtiyacımız yok.günün herhangi bi saatinde 5 gram almak yeterli olacaktır.cünkü fazlası kullanılmıyor kreatinin.israf sayılır.bu yüzden yükleme dönemleri bile şahsen bana mantıklı gelmiyor.

siz bence normal gitmişsiniz,sadece psikolojik olarak yağlandım gibi hissediyorsunuz.cunku gelişiminiz var,kolda iyi ölçü almışsınız ve kilo alışınızda 2 ayda düzenli şekilde 4kg ise siz herşeyi normal yapmışsınız.şişkinlik konusu bende de var,ki ben 55 kilodan 75e dogru ilerleyen birisiyim,midemin boyutunu siz düşünün.sürekli yiyorum,gece yatmadan önce bile yemek durumunda kalıyorum,ufaktan reflü ile ilgili de sinyaller alıyorum bünyemden,e bunların hepsi üst üste gelince,evet sürekli dolu mideyle dolaşıyorum.

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben reflü oldum bile sanırım bu yuzden :D fazla yiyince hazımsızlık kusma istegi v.s

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Aslinda cokda sasirilicak bir durum yok gibi,arkadas 1.80 ve 78 kg,yani 1.80 ve 78 kg isen ve yag oranin 17-18 ise kas kütlen neredeyse yok demektir,yani bel orani da bunu dogrular nitelikte 78kg ile bu bel nedir yani gözümde canlandirmaya calisiyorum Armut gibi bisiy cikiyor.Yanlis anlama dalga maksatli yazmiyorum sadece verdigin oranlarla bir Profil olusturmaya calisiyorum.Sanirim aldigin kg lari yag olarak almissin ve vücudunda yeterli bir kas kütlesi yok.Ben 1.80 im ve 98 kg im yag oranim %18 belim 92 yani bu orantiyla bak,kaldiki benim görünüsüm moktan bisiy:):)

9. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Bulk donemi hersey normal gibi.

fatiko15 bunu beğendi.
  10. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzum 124, kolum 39, göğüsüm 108 cm. Bel 94-95. Yagsız kütle 68.3 kg cıkmıstı 3 ay once diyetisyende. Dediklerinize hak veriyorum aslında.Ne yapmalıyım ondan bahsedin lutfen ?

11. Haalz

Haalz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    gordugum uzere hala olculerını gercek sanıyorsun :) mesela kolunu 39 cm mi sanıyorsun sen bu yag oranıyla ? bi definasyona girsen belkide 34 e kadar düşeceksin. yanlış anlama ama kimseye bu yag oranıyla omuzum 124 falan deme.
    omuz bel orantın : 1.3
    gogus bel orantın : 1.1
    çok kötü yani. sen sadece ölçü almaya çalışıyorsun gibi geliyor.

12. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Evet ölçü takıntım var. Bana doğru yolu gösterin lütfen.Hata ne olursa olsun dönülen yer kardır.Bana yol gösterin lütfen, ben ne yapmalıyım bu vakit ?

Son düzenleme: 31 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş