Bulk dönemi (kg alma)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Despo tarafından 16 Ağustos 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    arkadaslar eger kg alma sorununuz varsa bunu tavsiye edebilirim.

Kahvalti:

100gram ezilmis bugday yagsiz süt ile
    60 gram protein shake

biraz atistiralim :D:

200 gram tavukfilet/dana eti/culluk eti/Ton baligi/
    3 dilim kara ekmek
    1 havuc
    1 yemek kasigi udos

ögle yemegi: 250gram tavukfilet/dana eti/culluk eti/Ton baligi/
    3 yumurta
    1 portakal, 1 elma
    1 yemek kasigi udos
    2 dilim kara ekmek

biraz atistiralim :D:

100 gram tavukfilet/dana eti/culluk eti/Ton baligi/
    100 gram salata
    150 gram manti/pilav

antrenman sonrasi: proteinshake 60 gram toz
    1 muz
    50 gram üzüm sekeri

Aksam yemegi:
    300gram tavukfilet/dana eti/culluk eti/Ton baligi/
    salata ile karisikli: brokoli, patates, havuc 1 yemek kacigi udos

biraz atistiralim :D :
    1 yumurta
    1 armut

yatmadan önce:
    proteinshake 30 gram toz
    2 yumurta

Bu planin icerigi : 476 gram protein
    423 gram K
    150 gram yag
    4997 kalori
    Energi bölüsümü: 38 34 28

mma-, Rambo16 ve mc_burax bunu beğendi.
  2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Harbıden bende dikkat ettim sırf oradaki yağ bile adamı korkutuyor. 150 gram yağ.

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    deli bunklar bişey değil bunları her türlü yersin yemek kolay yaza 2 ay kala bir yarış dieti adamı öldürüyo 2 ay boyunca ne yiyon biliyomusun offfffffffffff diet demeyin bana fena oluyom a.k ramazandan sonra şeker ve yağ dieti ne başlıcam şeker ve yağ vücuda girmicek :cry: :cry:

4. Guest

Guest Guest

476 gram protein
    423 gram K
    150 gram yag
    4997 kalori
    Energi bölüsümü: 38 34 28

476 gramm protein bizler icin oldukca fazla. 90 kiloluk dogal bir sporcuya rahatlikla 180g protein yeter. steroid alanlar biraz daha fazla almalari tavsiye olunur mesela 230g gibi.

476g protein alan sahsiyetin daha cok kas yapacak diye bir durumu olamaz.
    mesela Günter schlierkampf ronnie coleman dan daha cok protein alir. Ama ronnie kadar genis kaslar insa edemedi. Gunter abicim hala eski kafadan düsünür. zannederki ne kadar cok protein alirsam vücudum icin o kadar iyi olur ve cok kaslar insa edebilirim. YANLIS.

günter flex dergisine ve sport revue dergisine verdigi aciklama günde 850g protein aldigini hatta bunu 1000g a cikardigini söylüyor.

1000g protein ne yapiyor biliyormusunuz? kaba bir hesap yapacak olursak;

60 yumurta = 360g protein
    2 kilo Et = 400g protein
    1 litre süt = 40g protein
    1 kilo peynir = 260g protein

bunlari günlük yiyecek varmi sizce?

günter abi her ögünde 50g proteini aldigini ve antreman öncesi genellikle 70 g proteini bir ögünde götürdügünü söylüyordu.

Vücuda giren fazla proteinler hic kullanilmadan geri atilir. Bunuda bilmek gerekir. eger siz bu kadar protein aliyorsaniz o zaman karbonhidratlari ve yaglari kesmelisinizki sadece kas insa olsun ve vücut enerjiyi proteinlerden temin etsin. Fakat hacim zamani sadece protein almak genis hacim kazandirmiyor. bunuda bilmek gerekir.

5. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    :!:

6. Guest

Guest Guest

yanlis.
    26 g fazla gelmez. örnek vereyim.

spor yapmayan 70 kiloluk sahisa günlük 50g protein rahat yeter. 100g fazladir.
    spor yapan 70 kiloluk sporcuya 140-170g protein yeter. 300g almasi fazladir.

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    panzehir sen üçgeni yanlış anlamışssın,üçgen 1 ögünde demek istemiş 1 günde degil

8. Guest

Guest Guest

bir ögünde spor yapan birisine 30g kafidir. fazlasi belki vücut tarafindan atilabilir ama kesin bir teshis yoktur.
    50g alinmasi tavsiye edilmemistir. daha cok 25-25 seklinde bölünmelidir
    mesela her 3 saatte bir alinabilir.

9. Shady__Shark

Shady__Shark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    PC EXPERT
    Yer:
    Kırklareli
    Panzehirin dediği gibi

1000g protein ne yapiyor biliyormusunuz? kaba bir hesap yapacak olursak;

60 yumurta = 360g protein
    2 kilo Et = 400g protein
    1 litre süt = 40g protein
    1 kilo peynir = 260g protein

bunlari günlük yiyecek varmi sizce? :p :p :p :p :p :p

10. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    protein zehirlenmesi geçirmezsek iyidir... :D

11. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu şekilde beslenme programı filan yazmak sizin haddinize degil çünkü siz diyetisyen degilsiniz.Bizler ancak kilo problemi için besin ismi önerebiliriz yazdıgın program çok abartılı amacın ne bilmiyorum.Yok işte ben bu işten anlıyorum havası ise bence bu işten anlamıyosun dosttum o nasıl bir protein miktarı nasıl bir yağ miktarı fazla proteinin ne yapacagını blmiyor musunuz?hiç spordan anlamayan bir arkadaşın yazdıgın şeyi uygulamaya çalıştıgını düşün onları tüketcem diye olası bir çok mide problemleri ile karşı karşıya gelecek.Hem bu program hangi metabolizma için yazılmış yani bu programın sahibi kaç kiloluk bir adam sağlık kuralları içerisinde 130 filan olmaklı bu vücutçu 130 kiloluk adamın kilo problemi olur mu?bu programı uygulayacak arkadaşların kilo problemi ortadan kalkmayacak aksine bir çok yeni probleme sahip olacaklar.Sen kimsin biraz kendinden bahsetsene insanların sağlıgını nasıl böyle basite indirgersin.Yapmayın arkadaşlar kaş yapıyım derken göz çıkartacaksınız ne kadar bilgili olsakta kişi görülmeden metabolizması hakkında yeterli verilere sahip olmadan beslenmeleri üzerine yorum yapmamalıyız.Bu denli yazılar öyle hoş bir siteye leke sürmektir. :x :arrow:

TorettoEA bunu beğendi.
  12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    gerçekten ne işle uğraştığını merak ettim..bu kadar atıp tuttuğuna göre dietisyen olmalısın..sana şunu söyleyebilirim,ben bir çok dietisyenle görüştüm konuştum hatta onlardan programlar aldım..ama türkiyede bu spor için diet verebilecek yeterlilikte bir diyetisyen görmedim..bu sporla ilgilinen insanların beslenme ve diet bilgileri ,bu diyetisyenlerden çok çok daha fazla..bu sitede bunun bir çok örneği var..siteyi gezip bunu kendi gözlerinle görebilirsin...türkiyedeki deiyetisyenler daha çok yoldaki vatandaş için program yazabilir..(geneli)..benim diyetisyenlere gitmemdeki asıl amaç ondan yardım alamk falan değil..sadece ne düşündüğünü ne kadar bildiğini bilmek istememdendir..ilk gittiğim diyetisyen bana demiştiki ''sana 2000 kalorilik bir diet yazalım da daha fazla şişme çirkin olursun''.bunu derkende baz aldığı ölçü benım tartıda ölçtüğü kilom,boyum,yağ oranım vs..bu değerlerin standart olduğunu yalan olduğunu biliyorsunuzdur....bu dietisyen türkiyenın sayılı hastanelrinden birinde görev yapıyor..yani demek istediğim bu spor türkiyede bir hiç..bu sporu türkiyede sadece bu sporu yapanlar yaşatmaya çalışıyor sadece onlar bu konular hakkında araştırma yapıyor ve bilgi ediniyor..ne beden eğitimi fakültelerinden mezun olan insanlardan vücut geliştirme programı alırım(genelinden) ne de bir hastanenin diyetisyenınden beslenme programı alırım..
    ayrıca bir insanın diet yazması için illaki dietisyen olması gerekmıyor..özzelikle bu spor söz konusu olunca..ronnie coleman,lee haney,dorian yates vs.. hepsi diet programları yazıyor hemde amrikanın yüksek trajlı dergilerinde..sence bunlar insan sağlığını tehditmi ediyor..şimdi lee haneymi yoksa türkiyenin xxx hastanesinde görev yapan bir diyetisyenmi herhangi bir vücutçu için daha faydalı bir diet yazabilir..10 tane dietisyen de gelse hepsinin bilgilerini(vücut geliştirme beslenmesi konusunda) eyeseeyou ya flexor a zülküf hocaya değişmem..

13. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    barış kesinlikle çok doğru şeyler yazmışsın

türkiyede hemen hemen hiçbi doktor diyetisyen vs.. bu sporu ne seviyor ne hakkında bilgisi var.
    tamam üstteki diyet biraz extreme bi örnek ama hiçbi orta seviye badici 2000 kalorilik bi diyetlede ne kütle kazanabilri nede bu sporu sürdürebilir onu geçtim zaten sporun prensiplerini bilmeyen bi diyetisyenin verdiği bi diyetle bu iş olmaz.

iş sporsa diyetisyenlerin değil antrenörlerin hocaların sözü gecer bu işde bence.

14. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    nicebody21 hiçde hoş şeyler yazmamışsın...bar şdoğru söylüyor.1000 tane diyetisyen zülküf hocanın bildiğini bilmiyordur.
    daha cuma günü ankara-hacettepede okuyan 4,sınıf diyetisyen 2 tane öğrencim geldi 1 ssat diyet konuştuk
    ve itiraf ettiler BİZ BUNLARI BİLMİYORDUK !!! yanlış bir bağlamda eleştiri yapmışsın.biz hocaları beslenmeden anlamıyor olarak görmen çok yanlış...
    ve hala iddialıyım:Ahmet Enünlü.Zülkif turan,Rıfkı karataş... gibi hocamızı 1000 tane diyetisyenin karşısına koyalım...ağızları açık kalmazsa bende antrenörlüğü bırakırım... :)

TorettoEA bunu beğendi.
  15. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarım bakın sizin flexor hocaya yakınlıgınız burdan ibaret benim flexor hocadan daha iyi bir hocaya (Türkiye Balkan şampiyonu milli takım sporcusu) yakınlıgım ise yüz yüze bunu söylememin sebebi sakın ola beni bu sporda yeni biri sanmayın forumda yeni olmam sporda yeni olduugm anlamına gelmez tabi ki de saydıgınız isimler aşmış adamlar tabiki de bilecekler bir çok şeyi ama bakın arkadaşlar hiç bir sporcu olası bir beslenme problemini hekim moduna girip düzeltemez eger malı sen satarsan bozuk çıkarsa yine sana getirirler çünkü seni sorumlu tutarlar yan dükkkana gitmezler sen degiştirmezsen o zaman yan dükkana yönelir müşteri bu örnekle bilmem anlata bildim mi?yani program yazmak için sizinde aşmış olmanız lazımve unutmayın Ülkemizin degrli sporcularından hiç biri kimsye o kişi ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmadan diyet yazamaz benim hocamda da beslenme ile alakalı yok yok ama unutmayın diyetisyen bir hekimdir.

16. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ve yine unutmayın ararbayı yapan sürenden daha bilgilidir yani sahip olan bilgilerin bulucuları hekimlerdir bilmem analatabildim mi?Tüm arkadaşlara saygılarımla.

17. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    demek istedigini anliyorum ama dediklerine katilmiyorum..benim vurgulamak istedigim flexorun yada bir baskasinin ne kadar cok bildigi degildir..benim anlatmak istedigim konu sporcu beslenmesi oldugu zaman turkiyede bulunan dietisyenlerin cok yetersiz oldugu..bunu basit bir ornekle anlatmak istedim..oda su sekilde;turkiyede bu sporu icra edenler ;hastanelrde gorev yapan diyetisyenlerden bu sporun beslenmesi hakkinda daha fazla bilgiye sahiptir..ama bunu yazarkende ozellikle parantez icinde buyuk bir cogunlugu d'yerek belirttim...eger yazimi okuduysan orada diyetisyenler hakkinda bir kac ornek yazmistim..bunlar sadece birkaci bu ornekleri cogaltabilirmde..yani buradaki tartismamiz gereken nokta ne flexor un ne kadar bildigi;ne bu baslikta yazilan ornek diyet programi: ne de senin bu sporda ne kadar tecrubeli oldugun...benim vurgulamak istedigim nokta;turkiyedeki diyetisyenler bu konu hakkinda ne kadar bilgili ve biz bu konu hakkindaki bilgileri nereden ogrenebiliriz..
    son olarakta arabayla ilgili ornegine deginmek istedim..araba yi yapan kim..isin cok derin boyutlarina girmek istemiyorum ama arabayi yapan ne hekimler nede sensin .senin var olan bir araban zaten mevcut, sen bu arbayi bir sekilde surmeyi ogrenebilirsin..bu arabayi surmeyi sana bu dunya uzerindeki hekimler;sporcular;blilimadamlari sana ogreteblir..fakat olayin komik kismi bu bilimadamlari ve hekimler ne yazikki ulkemizde yok denecek kadar az..nedeni ise hekimlerimizin basarisizligi degil..tek nedeni türkiyede bu sporun hiç bir sekilde onemsenmeyişi..oncekı yazımdada belirttiğim gibi,bu sporu sadece bu sporu yapanlar ilerletmeye çalışıyor ve hiç bir sekildede bir destek alamıyorlar..

18. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konuyu biraz saptırmışsınız ben degerli hocaların bilgilerine bir şey demedim ki sadece bilgilerin arz edilmesi hususunda ki yanlışlar üzerinde bir şeyler yazdım amacım kimseye saygısızlık yapmak degil inanın büüyklere saygıyı iyi bilirim hepinize saygılar

19. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca araba örneginden kastım;arabayı bilgiler olarak göstermek yine yanlış anlamışsın.Arabayı yapan(bilgileri bulan),kullananlar ise(bilgileri kullananlar) umarım anlatabilmişimdir.

20. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    tamam ozaman yazdığın her noktayı yanlış anladığımı kabul edelim, heresyi gectim sana şunu soruyorum bir tek....

"bu ülkede görev yapan diyetisyenlerin ne kadarı bu spor konusunda az da olsa bır bılgıye sahıp"..

Sayfayı Paylaş