Bulk dönemi en fazla kaç ay olmalı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lionss tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    İdeal bi bulk dönemi en fazla kaç ay olmalı ben 8 aylık bi bulk a girmeyi planlıyorum sizce iyi bi sonuç alırmıyım beslenme ve uyku düzenim aşırı derece iyi ama antrenman programı konusunda endişelerim var salon a yazılınca verilen ilemi devam edeyim yoksa kendi programımı tasarlasam ilk 7 ay tüm vucut antrenman sistemini uygulacam 8*10 şekinlde sonra alman hacim sistemine geçicem 10*10 olarak sizce iş görürmü hergün tek bölge antrenman sıkıyor insanı

2. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bu biraz da sana bağlı temiz bulk yaparsan fazla yağ almadan kas olarak kilo alırsan uzun tutmanda sakınca yok ama çok yağlanıyorsan pis bulk yapıyorsan kontrolden çıkma olasılığın var bu durumda kısa tutmalısın benim görüşüm.

3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam aylık 2 kilo almayı hedefliyorum sizce temiz mi olur yoksa pis mi tam olarak bilmiyorum toplam 8 ayda 16 kilo alıcam bunun 8 yada 7 kilosu kas olur sanırım yada 1.5 kilo alayım hangisi daha iyi

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bulk dönemi 8 ay olabilir elbette ama ara verilmeli mutlaka çünkü hem iç organlara hem de kaslara çok fazla yükleniyoruz.

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Iron Man Magazine'de bulk-cut cycle şeklinde yapılmasının vücudu şaşırtarak daha iyi sonuç verdiğini okumuştum ama doğruluğunu bilmiyorum.
    Örnek olarak 2 hafta bulk, 1 hafta cut şeklinde yazmışlardı. Kişiden kişiye göre kaçar hafta olacağı değişiyormuş dediklerine göre.

6. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Kesin olmayan tahminler le zaman kaybedemem vucut yapmam lazım herşeyi planladım tek antrenman programları sıkıntılı sallon hocaları zaten paranın peşinde başka işe yaradıklarıda yok onun için yapabilirsem kendi programımıda yapıcam 9 aylık bi bulk dönemine giricem kısacası yaza vucut yapmış olarak başlacam

7. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Bu mesajında seni biraz stresli ve kasılmış gördüm. İlk öncelikle biraz yavaşla, sakinleş. Kimse zamanı elinden almıyor. 9 ay oldukça uzun bir süre.
    Cevap vermek gerekirse, clean bulk yaparsan 5 ay da yaparsıni 8 ay da yaparsın.
    8x10'un amacı nedir? 2-4 set arası yapman yeterli olacaktır. Dinlenme sürelerini 30-60 saniye arası tutarsın antrenman sertleşir.

Lionss bunu beğendi.
  8. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam yazım tarzım böyle agresiflik sezdiyseniz aslında gayet sakinim ya bazı konular kafama takılıyor acaba gidicegim salon iyimi yoksa kötümü yani dıştan bi dünya salon çok iyi ama içeri girdikten sonra ilgisiz hocalar saçma programlar saygısız üyeler kısacası gelişmek istiyorum ama antrenman programları kafaam takıldı aklımda iki salon var birisi aşırı derece popiler bi yer bakıyorum aynı sürede çalışanlara iyi de var kötüde ona eş deger olan biyer daha var tabi dıştan onun kadar iyi degil tekvando egitimi flanda veriyor şimdi diyorum tekvando egitimi veren yer bana ne kazandırır adamlar para için yapıyorlar yani kişisel düşünce m bu yönde salonlara bi türlü karar veremedim 8*10 yapmamın amacı kasları tüketmek yani antrenman sonunda su bardagını bile tutamacak seviyeye getirmek ama tam emin degilim tavsiye için sagol ozaman setleri düşüreyim

antinkuntin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş