1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bulk Dönemi Bilançosu(Günlük+Foto)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zigbog tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir sorum olacak genel olarak.

Casein proteini diyorsunuz, bunun yerine gece yatmadan 1 saat önce yarım litre kadar yağsız süt içilmesi ile arasında çok bir var mıdır?

Bana çok sıcak gelmiyor böyle bir supplement kullanımı. Doğalı varken tozuna kaçmak. İçindeki Ca ve demir de cabası hem... (Sütü kastediyorum)

Nacizene fikirlerimdir. Benim de merak ettiğim bir konu bu. Yanlış düşünüyorsam, düzeltiniz. :)

İyi günler...

Son düzenleme: 2 Kasım 2008
    zigbog bunu beğendi.
  2. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Casein proteini için lor peyniri idealdir. Hem yağsız olması hem de yüksek protein bulundurması bakımından.

Yatmadan önce lor ile yağsız yoğurdu karıştırırsanız sizi sabaha kadar tutacak protein ve karbonhidratınızı sağlamış olursunuz.

zigbog ve sleepy bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yatmadan önce süt içilmesinin büyüme hormonu üzerindeki etkileri muammadır.
    Yani forumda bu konu çok tartışıldı, kimi yatmadan önce süt tüketimine kesin bir şekilde karşı çıkarken kimi ise sütün masum olduğu görüşünü savunuyor.

Bu durumu destekleyecek bilimsel kanıtlar da ikna edici değil.
    Ben şahsen sütü sabah veya akşam farketmez her daim içerim..
    Susuzluğumu süt ile gidermek alışkanlık oldu.

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Angelossi ve bonatschi, sizlere öncelikle hızlı cevaplarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

@Angelossi,

Hocam, yatmadan önce yemek yemek iyi bir uyku kalitesi elde etmede yoluma taş koyar mı öncelikle bunu öğrenmek istiyorum. Daha önceleri araştırırken vücuda 45 grdan fazla karbonhidrat girdiğinde midenin normal bir öğün yenilmiş gibi kendini 2 3 saatlik bir sindirime hazırladığını okumuştum. Hatta burada olabilir.
    Lor ve yoğurt yediğimde böyle birşey söz konusu olur mu?
    Eğer sen yapıyorsan üzerindeki etkileri nasıl?

Bir de şu an Almanya'dayım. Bulunduğum yerde yağsız peynir bulmak bile bir mesele. Lor hiç yok...

Bu yüzden şu an yarım litre kadar sütü tercih ediyorum.

@bonatschi,

Bu tartışmaları ben de okudum forumda. Attığım mesaj sayısına bakmayın. 2 senedir fitness ve body yapıyorum, yaklaşık 1.5 senedir de forumu takip ediyorum.

Ben sütün büyüme hormonu üzerindeki bu etkilerin olumlu olumsuz olduğuna pek inanmıyorum.

Olumsuz etkilerini dışardan gözlemek çok zor, ama senin de belirttiğin gibi sütten zehirlenecek kadar içen arkadaşlarım var. 1.90 boyunda, basketçi, atletik tipler...

Tartışmalar devam ediyor evet, o yüzden kesin birşey söylenemez.

Olaya sadece protein olarak bakarsak ve sadece süt içebildiğimi varsayarsak ne kadar içmem gerekiyor yatmadan önce?

zigbog bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yatmadan önce ne kadar protein alacağınız günlük almanız gereken protein miktarına ve bu miktarı gün içerisinde yatmadan öncesine kadar ne kadar karşıladığınıza göre değişir..

İdeal olarak yatmadan öncesinde 25-35 gram arası casein türevi protein alınmasından yanayım..
    Kendi dietimde öyle yapıyordum.
    Bu ise 100 gram sütte 3.5 gram protein olduğunu varsayarsak 850-900ml, yani 3 bardak civarı süte tekabül eder.

Ancak dediğim gibi gaz yapma ve mideyi şişirme faktörlerini de düşünürsek yatmadan önceki casein alımının bir kısmına peynir ürünlerine kaydırmanızı tavsiye ederim..

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Peki o zaman genel bir soru sorayım,

Almanyada yaşayıp da lor tarzı bir peynir kullanan var mı? Tabi ucuz olması da gerekiyor. Malum öğrencilik:)

Bulabildiğim en yağsız peynirin yağ oranı %9.

Eğer hiç bulamazsam, peyniri kahvaltıdan çıkarıp gece yatmadan yiyeceğim.

Bunun yerine kahvaltıda bir ölçek whey-su ile, 2 yumurta(sarılarıyla birlikte) ve kepek ekmeğiyle bal gibi bir öğün düşünüyorum.

zigbog bunu beğendi.
  7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar uzun bir süredir çok meşkuldum ama dieti fazla bozmadan devam etmeye çalıştım bu gün koşulara tekrar başladım. Kilom 84 olmuş. Bu akşam eğer çekebilersen fotoları çekip ekleyeceğim.

sorulara bende kendi fikrimce cevap vereyim.
    Benim casen tipi protein tercih etmemin sebebi. Bulunduğum yerde anca yağsız süt var peynir lor bulamıyorum ve öğrenci evi malum dolab yok bunun için o tip şeyler çabuk bozuluyor. En önemli sebebi ise gece yatman kesinlikle yağ almayı göze almam. Yoğurdu sabahları tavsiye ederim çünkü protein alımlarında su ve kalsiyum önelidir. Akşam casein alırsın sabahtsa yoğurt yersin. Yoğurdun yağ yakımına hızlandırdığını okumuştum. Diette olduğum için casein kullanıyorum. 1 ay kadar bir şey kaldı verebildiğimi veririm geriside yaza doğru havaların ısınmasıyla tekrar ufak bir diet cardio yaparım tamamdır. Buraya yeni bir spor salonu açılıyor yani yeni bir bulk dönemi düzenleyebilirim. Böyle daha iyi olur. Havalar iyice bozduğunda (kar, yağmur..) spor salonunda yağlanmadan kas artışı için çalışacağım.thums: Yazı biraz karışık oldu kusura bakayın. Acele ile anca bu kadar:D.

saygılar..

Son düzenleme: 4 Kasım 2008
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar fotolar gecikti kusura bakmayın. Dersler, proje, vizeler ve bir de belediye spor salonu açıyor orayada yardım ediyoruz. Baya bir yoğunum bu aralar. 83.5kiloya kadar inmiştim fakat çok yoğun çalışmalardan dolayı koşu ve yemek düzeni biraz kaçtı bu nedenle 84kilo kadar oldum. Toplamda 8kg. verdim. Bundan sonra kilo vermem biraz zor çünkü vize haftasına az kaldı sonrada bayram falan derken kilo bile alabilirim. Bu dönemin özetini şöyle geçeyim; Koruma amaçlı antrenmanlar yapamadığımdan çok şiddetli cardio yapmaktan çekindim her sabah 30dk. koşu yaptım( Bunuda tam 30dk. koşmadım çok yorulduğumda 400mt. tempolu yürüyüş 600-700mt. koşu yaptım) Yemek düzenimde ilk başlarda biraz hata yaptım ama sağolsunlar forumdaki arkadaşlar yardım etti de daha fazla kendime zarar vermedim:D. Hot-Rox bana göre palavra kullanmayı kestim. Bunun yerine sabahları koşmaya başlamadan kahve, adaçayı, yeşilçay için belki daha da faydalıdır. Elit 12 protein tozunuda yemek düzenime göre kullandım çoğu zaman onuda kullanmadım. Eğer yemekle uyku arasında 2 saat veya daha faza ara kaldıysa içerim(2. öğretime gittiğim için geç vakitte yemek yiyiorum). O gün düzenli beslenemediysem içerim. Sabahları aç karnına çok ağır antrenman yapacam günlerin bir önceki akşamıda içerim. Bunun dışında hiç kullanmadım. Ama beslenmem çok iyiydi. Paramda su gibi gitti ama değdi:D. Göğüste hacim almışım(sırtımda ağırlıkla şınav çekmekten). Kollarda 1cm dan az bir incelme var oda kesinlikle su atımından kaynaklarınıyor(creatine kullanımını kestiğim için). Kas kaybı hiç gözlemlemedim. İstediğim 80 di fakat buda iyidir. Üst karın kasaları hafif belli oluyor en azındanhyper_. Zaten salon açılınca hadefim; min. yağ, max. kas kütlesi yapmak. Herkesten yorum bekliyorum.

Saygılar...

Fotoları ekleyemedim bir sorun var heralde link olarak veriyorum;thums:
    http://img522.imageshack.us/my.php?image=onur203ey0.jpg
    http://img522.imageshack.us/my.php?image=onur206kr8.jpg
    http://img522.imageshack.us/my.php?image=onur207rr2.jpg
    http://img522.imageshack.us/my.php?image=onur208zx1.jpg

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Gelişim çok kötü galiba kimse yorum yapmamış:D.

Bu gün koşulara tekrar başladım. Artık eskisi kadar yorulmuyorum daha rahat koşuyorum. Bunlar son koşular çünkü hemen hemen istediğim kiloya ulaşdım. Geriye kalanları yaza doğru vemeyi düşünüyorum. thums:

Saygılar...

10. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    eski halina göre çok güzel gelişmişsin

zigbog bunu beğendi.
  11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar uzun bi aradan sonra tekrar paylaşıma devam. Vize, proje, seminer, anlatım vs... derken başımı kaşıyacak vakit bulamıyordum. Ama artık sadece proje ve finaller kaldı önümde.
    Şu an definasyon dönemimin 2. Ayındayım
    daha önceki definasyon dönemimin emeği boşa gitmişti ve yine kilo almıştım. :S
    Başlangıçta 92kg.
    Şimdi 85kg.

Şu an foto falan ekleyemiyorun fotoraf çekebileceğim bir cihaz yok. Ama plan ve çizelgeleri buraya ekliycem.

Hederim Haziranın 1. veya 2. haftasında 76-77kg. olarak kas liflerini saymakhyper_:D.

12. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar bu çizelgem.
    http://rapidshare.com/files/223264711/Definasyon.xls.html

Diyet olarak çok şaşmaz ve katı bir diyet programım yok.
    Protein ve kaliteli karbonhidrat alımına dikkat ediyorum. Şeker sıfır, Tuz ve yağ minimum. bunun dışında meyva, yeşilçay, kahve... Ayrıca sabah kahvaltısı için light süte konflesk, keloks, müsli içinde yağ ve şeker çok olmayan tahıllı ürünleri karşıtrıp bir tabak yiyorum. Sadece MuscleTech Nitro-Tech Hadrcore protein tozu Lipo6x-Hot-Rox- Hot-Rox Extreme(günde 2kapsül karma şekilde) kullanıyorum. Koşu antrenmanı ve P90X Ab ripper antrenmanı yapıyorum hafta sonları protein alımını maximuma çıkararak Ağırlık çalışıyorum. Çok katı ve disiplinli yaptığım tek şey cardio antrenmanları bunun dışında diyet konusunda çok gereksiz yememek üzere bulduğuma göre bişiler ayarlıyorum.

haftada düzenli olarak haftada 1 - 1.5kg. veriyorum.

Şu ana kadar kas kaybı hiç görmedim tam tersi iç kol, dış kol, triceps, göğüste çok net görülür bir damarlanma ve kas harcimi artımı oldu. Göğüste fazla ağırlık basamıyordum. Artık daha iyi göğüs antrenmanları çıkarabiliyorum.

Haftada bir yorum yazacağın bu ay sonunda fotoları eklerim sanırım. thums:

13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet arkadaşlar konu boş durmasın diye bir kaç foto ekliyorum. Fotolar hakkında bilgi veriyim biraz; Öncelikle ilk sayfadaki bulk döneminden sonra ocak-şubat aylarında bir bulk dönemi daha yaptım öncelikle onu belirtiyim. Yaklaşık 1-1.5 ay kadar sürdü. Sonra definasyon dönemine girdim. Üniversite öğrencisi olduğum için vize zamanı yaklaşık 2 hafta diyeti bıraktım ve protein abanarak ağır antrenmanlar yaptım şimdi yine 3 gündür koşu-diyet devam ediyorum kiloma haftasonundan haftasonuna bakıyorum ama tahmimimce bu hafta sonu 84'u görürüm.

Bu fotoyu bileklere 2'şer set girdikten sonra çekilmiştiş. Diğerleri soğuktur

14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar fotolar 1.5 hafta içinde farklı zmanlarda çekilmiştir. Belirtmeyi unutmuşumthums:

15. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    azmin, bu işi bu kadar ciddiye almanın meyvesini kesinlikle almaya başlamışsın zigbog.kanatların gayet iyi gelişim göstermiş.alt karında hala gözden kaçmayacak bir tabaka var.bununda farkındasın sanırım.ama bu azminle onlarıda yok edeceksindir sanırım.

zigbog bunu beğendi.
  16. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler.
    Daha önümde en az 6-7kg var inş. onlarıda yakınca alt karın kaslarıda ortaya çıkcakthums:

17. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Kafayı yiyeceğiz sonunda bu alt karın kaslarıyla zigbog.İnsanlar biraz güzel görünüyim giydiklerim yakışsın sağlıklı olıyım diye kilo verir,biz alt karın kaslarımız çıksın diye kilo verioruz eheheheh :):)

Bende inatlıyım çıkacak o alt karın :)

zigbog bunu beğendi.
  18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Valla doğru söze ne denir. Bende çok inad ettim her gün saat 6:30-7:00 gibi kalkıp koşuyoruz inş. karşılığını alcaz;)

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar koşu ayakkabısı arayanlara kesinlikle şu 2 ayakkabıyı öneririm;
    Adidas Response
    Adidas MicroBounce serisi

Koşu sırasında ayaklarım 3 yerden su topluyınca koşu ayakkabısı aramak zorunda kaldım. Bizim burada koşu pisti yok yolda koşuyoruz taş çakıl derken bi tane Adidas MicroBounce aldım. Şimdi yolda zıp zıp zıplıyorumhyper_:D.

20. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir

Koşu için Nike Air Pegasus da önerilebilir, bence en iyi koşu ayakkabısıdır :)

zigbog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş