1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bulk Dönemi Bilançosu(Günlük+Foto)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zigbog tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar 9 hafta süren Bulk dönemim bitti. Bu dönem sırasındaki gelişmeleri yazılı ve görsel olarak kayıt ettim, buyrun;

Daha önce ara sı
    ra devamlı olmamak üzere bu sporla ilgilendim fakat bazı nedenlerden dolayı devam edemedim. Son olarak 5–6 ay kadar kafama göre antrenmanlar yaptıktan sonra 3 ay civarında bir süre ara vermiştim. (Bu süre içinde vücudumu resmen katletmişim kas kütlesi olarak çok büyük bir kayıp olmuş. Ayrıca çok fazla yağlanma oldu. Eee dolayısıyla vücut yağ torbasına döndüJ) Alttaki ilk 3 foto bu sürecin sonunda, Bulk döneminin başında çekildi;

(BÜTÜN FOTOĞRAFLAR SOĞUK HALDEYKEN ÇEKİLMİŞTİR. KESİNLİKLE IŞIK OYNAMASI YOKTUR, HEPSİ YANILTICI OLMASIN DİYE IŞIĞIN TAM KARŞISINDA ÇEKİLDİ.)

24 Temmuz 2008 Perşembe
    Spora başlayalı ilk haftam hamlamalarımdan dolayı oluşan ağrılar, düzenli beslenme ve dinlenmeden dolayı eskiden sürdüğü kadar uzun sürmüyor.
    Kol 36cm
    Boy 1.81cm
    Kilo 86.230gr.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan 30dk. Önce Animal Pump
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (yağsız sütle)
    (ürünlerden mi yoksa metabolizma hızlanmasından mıdır bilinmez tuvalete sık çıkmaya başladım buda zayıflamama ve yediklerimden daha az yararlanmama neden oluyor diye düşünüyorum.)
    Göğüs antrenmanı. \ Ağır Mide antrenmanı.
    26 Temmuz 2008 Cumartesi
    Spora devam ediyorum ama tabi ağrılarım hala var olabildiğince ağrımayan bölgelere abanıyorum.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (yağsız sütle)
    Bunların yanında yulaf , yumurta, tonbalığı, vs.. bir çok besin tüketimine başladım.
    ( Antrenmanlara başlamadan önce vücudumdaki kaslardan çok kayıp olmuştu. Daha önce bu kadar gözüme batmamıştı ama görüntü içler açısıL. )
    rt antrenmanı.
    29 Temmuz 2008 Salı
    Ağrılarda azalma var. Göğüsteki ağrılar 1 haftadır azalarak sürüyor. Ama baya bir azalma hissediyorum. Antrenmanlarım süresince ilk defa bu kadar uzun ve şiddetli bir ağrı yaşadım.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (su ile)Bunların yanında yulaf , yumurta, tonbalığı, vs.. bir çok besin tüketimine devam.
    ( Kendimi dinç ve deli gibi hissediyorum karın kası çalışmalarında spor salonunda bu göbekle 2 kat daha fazla çalışıyorum ve her gün daha da kolaylaşıyor sanki. Karın kası antrenmanlarının bitiminde resmen dayak yemişcesine midem ağrıyor. Spora 2 ay ara vermiştim çok hareketsiz kaldım ve birden spora başlayınca hamlamalar, kasılmalar ve kilo kaybı çok fazla oluyor, bunu su atımına bağlıyorum. )
    Omuz antrenmanı. \ Karın bölgesi.
    31 Temmuz 2008 Perşembe
    Bu gün spora gitmeden kahvaltıda protein yükledim, biraz karbonhidrat aldım bir fincan da kahve içtim, tabiki antrenmandan 2,5 Saat önce.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (su ile)
    ( kullandığım ürünlere ve yulaf vs.. devam. Ayrıca damarlarım ortaya çıktı Pump şu aralar gözümde iyi.
    BCAA, Glutamine, Creatin Almayı düşünüyorum.. Antrenman sırasında kollarım 37.5cm den tam 39cm ye kadar genişledi bu beni daha çok motive etti. Spordan hemen sonra protein tozu içtim ve ondan 40kd. Kadar sonrada yulaflı(Eti Lifalif adli bir ürün meyveli olanından) krep yedim yanında vişneli meyve suyu tercih ediyorum. Akşam yemeği olarak aynını süt ile yiyeceğim. )
    Kol antrenmanı. \ Bilek antrenmanı.
    02 Ağustos 2008 Cumartesi
    Ara sıra spora isteksizlik oluyor ama oradaki arkadaşlara yardımcı oluyorum, bu da beni salona bağlıyor. Zaten salona gidince çalışma isteği geliyor tekrar. Normal de bana ağır gelen ağırlıktaki dumbell ile çalıştıktan sonra sanki yeterince ağır çalışmadığımı hissediyorum bir sonraki antrenmanımı olabildiğince ağır girmeye çalışacağım.
    Kullandığım ürünler;
    Bunların dışında birkaç ürün daha sipariş vereceğim fakat kredi kartımı bekliyorum;
    Weider L-Glutamine
    Prolab Creatine Monohydrate Powder
    Universal Nutrition BCAA 2000
    ( Bu gün çalışma isteğim yine sıfırdı fakat salona gidince tekrar delirdim J. Bu günkü antrenmanda fark ettim bir ağırlık kemerine ihtiyacım var. Artık yeme alışkanlığım değişiyor, önceden yemekte tad arardım şimdi işe o an gelişmem için ne gerekiyorsa onu bir tabakta karıştırıp yiyorum tadı iğrençte olsa da yeniyo. Dün, unuttuğum tad kızartma ve sarımsaklı yoğurt yedimJ. Eski bir dostu görmek gibiydi ama o eski tadı alamadım bana o kadarda çekici gelmiyor artık. )
    Omuz antrenmanı \ Karın antrenmanı ( Ağır. )
    05 Ağustos 2008 Salı
    Spor salonu kapanıyor ve başkada salon yok ama salon sahibi kendi ve eş dost için bir yer ayarlamış sadece biz orda çalışma yapıcağız. Hayırlısı diyoruz bakalım. Göğüste bir türlü istediğim performansı yakalayamıyorum ama göğüste de genişleme hissediyorum.
    Kullandığım ürünler;
    (Bu gün hem göğüs hem de kol antrenmanlarına girdim artık böyle yapmaya karar verdim. Derimde çatlaklar oluşmaya başladı.. Bu günde yemeğe orta seviyeli bir abanma oldu J.Bu spora aşık oluyorum gerçektende gelişimde görünce daha da bağlanıyorum. O soğuk çelik ve demir plakalar, barlar, aletler arasında çok büyük sıcaklık hissediyorum kendimi mutlu hissediyorum. Bilgisayardan uzak durmaya çalışıyorum artık genelde dinlenme ve müzik( psikolojik dinçlik için) daha öncede söylediğim gibi animal pump nox içeriği başarılı fakat creatin takviyesi şart bunun için daha öncede söylediğim ürünleri alacağım, bu şekilde gelişmeyi yine buraya gün gün yazacağım. )
    ğü antrenmanı \ Kol antrenmanı
    07 Ağustos 2008 Perşembe
    Antrenman çok başarılıydı. Artık acemiliğimden sıyrılıyorum sanırım. Forumda gördüğüm Max-OT diye bir program uyguluyorum, gayet güzel bir program. Bu programdaki sadece çalışma esaslarını baz alıyorum.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein
    (Antrenman çok iyi geçti ama sol kolumda bir sızı oldu. Antrenman sırasında vücudumu biraz inceledim ve karın kaslarım yağların altından azda olsa belli oluyordu ( alt, üst, yan karın kasları). Hacim dönemi bittiğinde yapacağım cardio ve diyet için sabırsızlanıyorum. Antrenman sırasında ağırlık eldivenimin yerini unutmuşum ve ellerimin içi resmen parçalandı, Şu an kan kırmızı olmuş durumda. Bir de ağırlık kemeri kendini yine bel ağrısıyla hatırlattı. Bulunduğum yerde bunu alma gibi bir şansım yok. İnternetten alacağım ama bunun için de kredi kartımın gelmesini bekliyorum. Protein tozunu artık 200ml su ile içiyorum önceden biraz sulu oluyordu. Protein tozu içtikten 40dk. Sonra yulaf, pilav, meyve yiyorum. Bu hafta genelde yumurta, yulaf, kaşar, bal, reçel, patates püresi veya haşlaması, makarna, pilav, yoğurt, pekmez yedim zaten çoğu zaman öğünlerimde bunlar mevcut oluyor.)
    Kanat antrenmanı / Omuz antrenmanı --- Akşam birde karın kaslarını çalıştırdım.
    09 Ağustos 2008 Cumartesi
    Vücudumdaki yamukluk moralimi bozuyor, sol pazı ve kanat sağa göre ufakçık kalmış. 2 sini dengeleyene kadar sağ kanata ve pazıya fazla ağırlık vermemeye karar verdim. Kas ağrılarım artık daha hafif oluyor. Salon kapanacak onu bekliyorum, düzenim otursun BCAA, L-Glutamine, Creatine.., ağırlık kemeri alacağım.
    Kullandığım ürünler;
    ( Antrenmanda yine bir vücut incelemesi yaptım ve kanatlar baya bir gelişmiş bu gelişme iyi tabi ki ama göğüs uçlarındaki ve belimin yanlarındaki yağları ortaya çıkarmış, yağlar pek hoş görünmüyor ama olsun her şeyin bir sırası var yağlara da sıra gelecek. Bunun dışında antrenman sıradandığüslerim antrenmanlara alıştı eski performansımı yakaladım hatta daha bile iyiyim. Ama göğüslere abanmama rağmen o antrenman sırasındaki şişkinliği ve sertliği yakalayamadım, tam tersine göğüs kaslarımı kasamıyordum bile.)
    ğüs antrenmanı. \ Kol antrenmanı
    12 Ağustos 2008 Salı
    Bu antrenmanda fazla çalışamadım çünkü spor salonu kapandı. Sonrası da meçhul durumda, ya spor salonundaki aletlerin bir kısmını alacam( buda bana ekstra masraf ), ya da spor salonu sahibi bizim için kendi evinin yanındaki ufak yere bir şeyler koyacak orda devam edeceğim. Şu anda siparişleri erteledim. Spor salonundaki aletleri alma ihtimaline karşı para tutuyorum.
    Kullandığım ürünler;
    ( Dediğim gibi antrenmanda çalışmam pek iyi geçmedi. Ama yinede elimden geldiğince çalışmaya çalıştım.)
    Omuz antrenmanı.
    14 Ağustos 2008 Perşembe
    Artık vücudumdaki dengesiz gelişmiş kasalara yöneldim bunlar; sağ omuz, sol biceps, sol kanat. Zaten okumakta olduğum bu şehirde son 3 antrenman günüm kaldı, ondan sonra 1 ay kadar İzmir’de devam. Sonrası Allah KerimJ.
    Kilo 87.680gr.
    Kullandığım ürünler;
    Sağ Omuz / Sol Biceps / Sol Kanat.
    16 Ağustos 2008 Cumartesi
    Vücudumdaki dengesiz kas gruplarını eşitlemeye devam. Tabi ki aradaki günlerde kas yıkımı olmasın diye dinlenme yeme olayına çok önem veriyorum evden dışarı bile çıkmıyorum.
    Kilo 88.50gr.
    Kullandığım ürünler;
    ( Aslında şu anki hacmi ikiye katlamadan yağ yakmaolayına girmeyecektim ama ortam ve benim durumum bunu gerektirdiği için 2 hafta sonra diet, cardio falan başlıyacağımgireceğim. Vücuttaki eşitsiz olan kısımlardan sağ omuzun ve sol kanatın çok az daha hacim alması lazım. Sol biceps gelişmiyor sanki. İlk fırsatta çaplarını ölçüp karşılaştıracağım. 1-2 ay kadar diyet ve cardio yapacağım. )
    Sağ Omuz / Sol Biceps / Sol Kanat.
    19 Ağustos 2008 Çarşamba
    Bu gün antrenmana gidemedim. Nedeni spor salonunun kapatılmış gibi olmasıJ.
    Kilo 88.290gr.
    Kullandığım ürünler;
    ( Yağ yakımıyapmaktan vazgeçtim. Gerçi Hot-Rox falan aldım ama dolapta bekletirim 1–2 ay sonra başlarım istediğim vücuda ulaşana kadar sapma yapmayacağım. Supplementlerimin bazıları geldi; naNO Vapor, naNOX9, Hot-Rox geldi bunlara ek olarak; Casein protein, Whey protein, BCAA, L-Glutamine, Creatine, Alıcam fakat kredi kartımın limiti full. Ay ay ödemeleri yaptıkça yeni ürünler alacağım. Zaten taksitleri 3er 5er ödeyeceğim. )
    22 Ağustos 2008 Cuma
    Bu gün İzmir’de Salona yazıldım. Arkadaşta aynı yerde olduğu için partnerli daha verimli çalışırız diye düşündüm. Supplementlerim hakkında genel bir yorum yapmak gerekirse, Animal Pump, naNO Vaporun yanında çok basit kalıyor. naNO Vaporu fırsatı olan herkese tavsiye ediyorum. naNOX9 içinde şunu söyleyebilirim ki N.O. ne demek şimdi öğrendim. Kullandığım ürünler;
    Spordan 15dk. Önce MuscleTech naNO Vapor (30gr. Bir ölçekten biraz fazla)
    Spordan Hemen Önce MuscleTech naNOX9 (1 kapsül)
    Spordan sonra MuscleTech naNOX9 (1 kpsül)
    ( Deli gibi çalıştım desem yeri var. Gayet güzel bir antrenman oldu. Yeni supplemtlerimde gayet başarılı.)
    Omuz Antrenmanı.
    25 Ağustos 2008 Pazartesi
    Bu gün haftada 5 gün antrenmanımın ilk günüydü. Önceden de bahsettiğim Max-OT çalışma şeklinde çalışıyorum. Düzenli beslenme, Düzenli antrenman, Supplemetler, Çalışma programının faydasını 6. Hafta sonunda ağırlıkta %100 artış ile almış bulunmaktayım. Kendi evimde olduğum için Yemem, Dinlenmem çok iyi bunların yanına da kaliteli bir supplemet kombinasyonu ve sağlam bir antrenman programı bu gelişimi çok çok ilerlere taşıyacağına inanıyorum.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan 60dk. Önce Prolab 5gr. Creatine
    Spordan 15dk. Önce MuscleTech naNO Vapor (24gr. Bir ölçek)
    Spordan Hemen Önce MuscleTech naNOX9 (2 kapsül)
    Spordan sonra MuscleTech naNO Vapor (24gr. Bir ölçek)
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (10gr. Universal L-Glutamin takviyeli)
    Spordan sonra Prolab 5gr. Creatine
    ( creatine yüklemesi olduğu için 5+5, 10 gr. aldım ertesi gün daha fazla alacağım O gün geç ürünü aldım bunun için yüklemenin bir kısmı yarım kaldı. Şimdiye kadar Hacim için yaptığım çalışmaların, bir sonuç verdiğini bu günkü kol çalışmamda anladım, ağırlıkların 2 katıyla set çıkarıyorum artık. Buradan bunu anladım ki, beslenme ve dinlenme ne kadar iyi ise o kadar inanılmaz sonuçlar alınabiliyor. Şimdiki beslenme, çalışma ortamı, dinlenme öncekinden daha iyi ve buna bağlışekilde inanıyorum ki çok daha iyi gelişmelere doğru ilerliyorum. Bu spor resmen hayatımı kapladı, bütün paramı ve vaktimibu spora veriyorum ve gayet mutluyum. Yeni supplemetlerimden naNO VAPOR, naNOX9 hakkında konuşacağım;şu anda piyasadaki en iyi N.O. içerikli supplemetlerden birisi, hiç şüphesiz naNOX9 gerçektende kaliteli bir ürün. Bunun için fazla konuşmaya gerek yok. naNO VAPOR, Pumpda da gördüğüm gibi bağırsakları coştruyorJ. İnsanı çalışma esnasında resmen pişiren bir supplement.Creatine ve N.O. takviyesi Şart. Bende bu gün Creatine aldım naNOX9 zaten almıştım. L-Glutamin takviyesi de iyi olur diye Universal L-Glutamine aldım. Bu günlük bu kadar yazı yeter sanırım.)
    Kol Antrenmanı. Karın antrenmanı
    27 Ağustos 2008 Çarşamba
    Dün antrenmana gidemedim, önceki akşam omuz antrenmanından kalan ağrılar yüzünden böyle bir gecikme oldu. Bu gün birkaç haftadır oluşan göğüs antrenmanlarındaki tıkanmayı sanki biraz aştım gibi ama yinede baya bir gerideyim. Creatine yüklemem devam ediyor ama ben hissedilir bir güç artışı hissetmiyorum. Yarın naNOX9’u bir kaşık bal ile kullanacağım. Hissedilir bir etki oluşmasını umuyorum.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan 15dk. Önce MuscleTech naNO Vapor (24gr. Bir ölçek)
    Spordan Hemen Önce MuscleTech naNOX9 (2 kapsül)
    Spordan sonra IDS Sports Multi Pro Whey Isolate Protein (10gr. Universal L-Glutamin takviyeli)
    ( Creatine yüklemesine devam ediyorum güç konusundaki beklentilerime cevap vermese de devam ediyorum yükleme sonrası 1 hafta daha kullanacağım eğer beklediğim etkiyi alamazsam kullanımını bir daha gözden geçireceğim. Antrenmanda bir tıkanma oldu sanki ayrıca spor salonunda alt göğüs sehpası yok, çok saçma bir olay! Zaten alt göğüsten önce üste daha çok önem vermem gerek asıl eksiklik orada. Bu gün göğüs press’te 58 kilo ile çalıştım bu benim kaldırabildiğim en fazla ağırlıktan 4kg. kadar fazlaJ. Başarı başarıdır. Vaporu antrenmandan önce 2 porsiyon antrenmandan sonra tek porsiyon, nanox9uda antrenmandan önce 3, antrenmandan sonra 2 olarak değiştireceğim.)
    ğüs Antrenmanı.
    28 Ağustos 2008 Perşembe
    Bu gün kanat antrenmanım vardı ve gayet güzel bir çalışma oldu. Partnerli bir çalışma daha kolay ve daha motive edici olabiliyor. Kanatta yine bir 30kg. fazladan ağırlıkla çalıştım. Sindirim sistemimdeki bozukluk devam ediyor, bunun nedeni Vapor! Antrenman sırasında ara sıra güç patlaması oluyor sanki ama supplemetler sanırım ağır geliyor çünkü ellerim de titreme oluyor. Vaparu bu gün antrenmandan önce 2 porsiyon aldım. Vaporu nasıl içtiğimi hatırladıkça midem bulanıyorJ.
    Kullandığım ürünler;
    Spordan 15dk. Önce MuscleTech naNO Vapor (48gr. İki ölçek)
    Spordan Hemen Önce MuscleTech naNOX9 (3 kapsül)
    Spordan sonra MuscleTech naNOX9 (2 kpsül)
    ( Bu antrenmandan önce baya karbonhidrat yükledim ve güç de artış gözlemledim. Bundan sonra böyle devam edeceğim. Şu anda Göğüs, Arkada kol, Omuz ve trapezlerim ağrıyor. Ağı olması hoşuma gidiyor aslında, antrenmandan sonra ağrı olmadığında antrenman boşu boşuna geçmiş sayıyorum. Böyle daha iyi ağrılar süresince protein alımını yüksek tutmaya çalışıyorum.)
    Kanat Antrenmanı.
    05 Eylül 2008 Cuma
    Artık haftada bir kez yazacağım, çünkü çalışmalar rutin bir şekilde devam ediyor ve antrenmanlarım saat 4 gibi başladığı için akşamları pek yazamıyorum. Zaten dediğim gibi rutin çalışmalar. Haftadan haftaya bir özetlerim. Bu hafta pek yoğun bir çalışma oldu diyemem. Ama çalışmaların hakkını elimden geldiğince verdim.
    Kullandığım ürünler;
    ( Bu gün fark ettim göğüs preste bir fobi oluşmuş bende. Fazla ağırlıklara çıkaramıyorum dolayısıyla uyguladığım Max-OT programı yalan oluyor. Bu da beni rahatsız ediyor bunun bir çaresine bakacağım önümüzdeki hafta. Bunun dışında antrenmanlar güzel, yeme güzel, beslenme güzel, dinlenme güzel, eee dolayısıyla gelişimde güzel. Haftalık antrenmanımın sırasışöyle.) Bu yeni hazırladığım bir program;
    Omuz – Karın – Göğüs – Sırt(kanat) –Kol antrenmanı
    12 Eylül 2008 Cuma
    Evet, Bulk döneminin bitmesine 1 hafta kala tekrar notlara devam. Aslında fazlada söyleyecek bir şey yok. Öyle böyle bi 2 ay geçti , çok fazla acemilik yaptım ama yinede gelişme iyi yağ yakımından sonra çok daha güzel bir görünümün ortaya çıkacağından eminim. Bunlara ek olarak Solgar VM2000 multivitamin aldım ve gayet güzel bir ürünmüş. Testo seviyemde bile çok güzel bir yükselme hissediyorumJ.
    Kullandığım ürünler;
    Sabah kalkar kalkmaz aç karnına 1 kapsül Multivitamin
    Saat 3 gibi yemekten sonra 1kapsül Multivitamin
    (Sosyal olarak bulk döneminde gece gezmesi ve dışarıya fazla çıkmadım dinlenme ve düzenli yemek genelde.
    Bunun dışında yediklerimin hepsi forumda mevcut, zamanlama konusunda da forumda yeterince bilgi var. )
    19 Eylül 2008 Cuma
    Yağ yakımı konusunda bazı teredütlerim oluştu, kas kaybı konusu beni çok rahatsız ediyor, zaten cardio, diet, yağ yakımı hakkında pek bir bilgi sahaibi değilim ama yinede araştırıyorum.
    Kullandığım ürünler;
    Sabah kalkar kalkmaz aç karnına 1 kapsül Multivitamin
    Saat 3 gibi yemekten sonra 1kapsül Multivitamin
    ( Bu hafta Bulk dönemine başlamanda önce ki çalışma ağırlıklarımı ve ne kadar artış oldu. Bunları yazacağım.
    Adele Hareket Başlancıçta Şimdi
    Biceps Barbell Biceps Curl 20 >>> 45
    Triceps Triceps Pushdown 15 >>> 40
    Göğüs Barbell Bench Press 54 >>> 65
    Omuz Barbell Over Head Press 25 >>> 48
    Trapez Hanging High Pull 20 >>> 45
    Ön Kol Grip Curl (z bar) 15 >>> 25
    Kanat Lat Pulldown 45 >>> 80
    Yukarıdaki değerler 3x6 set şeklindeki çalışabildiğim ağırlıklar. Aşşağı yukarı hatırladıklarım bunlar. Bacak ve kalf çalışmıyorum, sebebi bacaklarımın vücuduma göre daha iyi drumda olması.)
    Bulk dönemi bitti....

Arkadaşlar yorumlar kırıcı ve tartışma yaratacak şekilde olmaz ise sevinirim....
    Bilgi için yazıyorum hiç bir ilaç kullanmadım.( Steroid, Doping, Sythol vs....)
    Başlangıçta
    Kol 36cm
    Kilo 86.230gr.
    Şimdi
    Kol 39cm
    Ön kol 32cm
    Kalf 42cm
    Göğüs 110cm
    Bacak 59cm
    Bel 89cm
    Kilo 91kg.

Kullandığım Supplemetler;

Son Durum;
    Sadece Bu Foto Dönem Sonuna doğru çekildi (diğerleri dönem bittikten sonraki hafta çekildi);

Bu fotoda damarlarında görünmesi için ışığın kolumum içden vuracağı şekilde çektit.

Arkadaşlar şimdi yağ yakmak ve vücudumdaki bu yağlardan kurtulmak istiyorum. Bu konudaki fikirleriz nedir, Daha 1-2 ay daha bulk devam edip biraz daha hacim aldıktan sonra mı devam etmeliyim yoksa en azından şu göbek eriyecek kadar yağ mı yakmalıyım.
    Ayrıca kas kaybı için nelere yapabilirim,
    Bu dönemde ne tür bir supplemet kombinasyonu önerirsiniz,
    Elimde olan supplemetler; naNOX9(hemen hemen yarısı druyor), Pump(7 antrenmanlık), naNO Vapor(4 antrenmanlık), Creatine(80gr. kadar), L-Glutamine (!00Gr. kadar), Hot-Rox (full). Kombinasyona bunlardan hangilerini dahil edip hangilerini kesmeliyim. Başka hangi supplemetleri almalıyım?
    Şu anda kafamdaki kombinasyon;
    Whey Protein
    Casein Protein
    Bcaa
    Hot-Rox

casuca, mc_burax, batgun ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    iyi güzel gelişmişinde vapor, pump gibi ürünlere çok erken başlamışın, bu gelişmeyi onlarsızda rahatça yapabilirdin, en fazla creatin+protein yapsan yeterdi(ona bile çok gerek yok). hem kas kütlene bakarak rahatça diyebilirimki aldığın ürünlerin çoğu vücut tarafından kullanılmadan tuvalete gitmiştir. hem keşke o küre başlamadan ilk yağ yaksaydın, böylece yağ oranını uzun süre kafana takman gerekmezdi.
    soruna gelince eğer yağlı olmayı çok kafana takmıyorsan, kaloriyi abartmadan bulka devam et (yağlanma hissettikçe yediklerini azalt), yavaş yavaş yağ oranında azalır. belli bir kas kütlesini yakaladığında(hedefine bağlı olarak 1 yada 2 yıl sonra) da definisyon yaparsın, yağ oranında azalır.
    ama ben göbekten hemen kurtulak istiyorum diyorsan o zaman o dediğin kombineyi yaparsın, 2 ay yediklerine dikkat ettiğinde zaten yağ oranın baya azalır, hem çok kütleli olmadığın içinde kas olarak kaybın olmaz.

casuca, ozzers ve zigbog bunu beğendi.
  3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Supplement kombinasyonu konusunda çok da erken olmadığını düşünüyorum çünkü zaten 1 sene civarında parça parça aksatmadan gittim tabiki bunların hepsini toplasan bunlardan bi 30-40 antrenman antrenman gibi geçmiştir. Belki biraz abartmış olabilirim ama sağlık olsun acemilik işte:D. Yorum için teşekkürler. Göbek konusunda da, öyle veya böyle eritmek istiyorum yani, yaza bu göbekle girmek istemiyorum:Dthums:.

casuca bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle gelişim iyi sayılır...bu yaşta neden nano vapor, animal pump, nox gibi ürünleri tercih ettin anlayamadım..zatenyag oranın yüksek, o ürünler bir işe yaramayacak şu an..yag oranını düşürdükten sonra bunlardan max verim alabilirsin ancak...bu yaşta fazla supplementlere baglamışsın kendini, keşke sadece protein tozu gibi yan ürünlerle kendini destekleseydin, fazla gaza gelmişsin erken yaşta...bunları destekleyen vücudun olsaydı tamam derdim, ama şimdilik erken...off topic olacak ama steroidlere karşı cıktıgını okumuştum daha önce... bu yaşta bunları kullandıysan, ileride steroid kullanımına o kadar soguk bakmayacaksın emin ol...vücudunu zorlamayı ögrenmelisin bu yaşta...önce doğal beslenme tarzına agırlık verip vücudunu tanımalısın, sonra supplementler ve ileri seviye supplementler gelir senin için...

gelelim vücut yapına; omuz yapın güzel, çatın düzgün..göğüslerinde yag dokularında fazlalık var,jinekomasti yok, sadece yag oranın fazla...antrenmanlarda şu anda biraz agır girersen sana daha cok yardımcı olur diye düşünüyorum, erken definasyon düşünmeni tavsiye etmiyorum, vücudunu ziyan etme şimdi...iyice vücudunu zorla, daha da hacimlen ama yaglanmamaya özen göster...
    biraz daha devam edip, antrenmanları sıkıca yaptıktan sonra birkaç resim daha koyarsan, o zaman daha iyi olur...kolay gelsin...

Son düzenleme: 26 Eylül 2008
    casuca, demir00, Karasan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    diette kaybın az olması casein çok önemli, almanı tavsiye ederim
    sabah kalıknca bir ölçek whey (şart değil)
    ant. esnasında bcaa (şart değil)
    ant. sonrası 20 gr whey 20 gr casein
    yatmadan bir ölçek casein
    + hotrox
    bu kombinasyonda hem kas kütlen artar (en kötü kaybın olmaz), hem de güzel bir şekilde yağ yakarsın. ama tabiki doğru diyet ve antremanla. ama dediğim gibi çok ileri seviye olmadığın için bunlara ihtiyaç duymadan da istediğin sonuçlara ulaşabilirsin

casuca ve zigbog bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    D.Wolf, Yorum için teşekkürler. Acemilik dememin sebebi buydu zaten ilk başta artık zamanı geldi dedim çünkü gelişme durmuştu ama oysa iyi bir program ve beslenme de bana etki edeceği yerde ben biraz abarttım ve bu supplementleri aldım. Tabiki etkisini görmedim mi gördüm ama belki dediğin gibi tam görmemişimdir. Steroid konusunda çok katıyım çünkü sadece gelişmek anlamında değil steroid kullanmak kendime ve çevreme saygısızlık gibi geliyor hatta daha da ileri gidip Yarışmacı olmayanlar için söylüyorum steroid kullanmak bu spora saygısızlıktır. çünkü ne denilirse denilsin bir salondan 1 kişini kullanması 5 kişinin kafasını karıştırması 3 kişininde kullanmasına sebep oluyor dolayısıyla kullanmak istemeyen kişi bile yarışmada geride kalmamak için kullanıyor. Supplemetlere bağlanma konusunda, supplemetleri alırkende çok birşey beklemedim yardımcı olacağını düşündüm sadece o kadar. Bunun dışında bu süre boyunca gece eylenmesi, kola+cips+film vs... gibi şeyler 1 veya 2 defa oldu. Yeme konusunda da şunu söyleyebilirim 6 öğün şeklinde yiyordum ama tabiki çeşitli ve besleyici olması şartı ile. Yani beslenmen ve dinlenmem çok iyidithums:. 5 ay daha bu şekilde devam edip yaza doğru yağları yakmakta kararlıyım:D.

Overlord, Teşekkürler, bunu not aldımthums:

casuca bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu kadar azimli, disiplinli ve istekli bir şekilde bu programları hazırlayıp bu günlüklükleri tutmanı çok takdir ettim.

İdman şeklin, beslenmen, ek besin alımın gibi detaylı yorumlardan önce, vücut geliştirme sporuna bu denli profesyonel ve disiplinli yaklaşman uzun vadede çok daha iyi yerlere ulaşabileceğinin en büyük işareti bence..

Arkadaşların ek besinler hakkında yapmış oldukları uyarıları ciddiye almanı öneririm.
    Özellikle D. Wolf çok doğru noktalara değinmiş.
    Benim şahsi fikrime göre; birçok sporcunun karşılaştığı en büyük eksiklik olan disiplinli ve sabırlı yaklaşımı benimsemiş olman sayesinde bahsettiğin ek besinlerin çoğunu kullanmadan bile elde etmiş olduğun kütleye rahatça ulaşabilirdin.

Uyarıları dikkate alarak uzun vadede istediğin hedefe ulaşmanı dilerim.
    Başarılar.

casuca, Karasan ve zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Yorum için teşşekürler.
    Evet bu sporu gerçektende çok ciddiye alıyorum. Öyle ki hayatımı spora göre düzenliyorum.
    Yorumlar benim için kesinlikle çok önemli bu tür paylaşımlar zihnen geliçmek içindiz zaten. Bu topici birazdan yardım alıp yanlışlarımı düzeltmek amacı ile açtım. thums:

casuca ve bonatschi bunu beğendi.
  9. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    BENM hayatımda karın kaslarımı gördüğüm tek dönem ripped fuel kullandığım dönemdi. bilmem anlatabildim mi :D

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Omuzlar da bariz gelişme var. Belin bayağı kalınmış; biraz daha incelmeye ihtiyacı var; ama çok yol almışsın. Bundan sonrasının daha kolay olacağını tahmin ediyorum. Çok fazla supplement almışsın. Ben olasydım başlangıç olarak sadece protein tozu alırdım.
    Başarılar...

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ripped fuel hakkında biraz daha bilgi verirse sevinirim.thums:

Son düzenleme: 26 Eylül 2008
    casuca bunu beğendi.
  12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben karin kaslarimi goruyorum ve yag yakici supplement kullanmadan, kahveyi saymazsak, gecen kistan bu zamana 8 kiloya yakin yag verdim. Ustelik cardio bile yapmadim (iki haftada bir belki), tamami ile saglikli ve dikkatli beslenme. Umarim ben de anlatabilmisimdir.

casuca, Kurt_Coban, YesiLZeytin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bende yemeklerimde tuzu yağı minimum almama ve az az sıksık öğünlere bölsemde yinede kolay kolay yağ kaybı yapamıyorum sanırım metobolizmamın yavaşlığından kaynaklanıyor.
    Yoksa günden 4km tempolu yürüyüş, antrenmanlar ve 25dk. lık cardio yaptığım zamanlar oldu o zamanlar bile adam akkıllı yağ yakamadım.duh
    Diet falan yaptınızmı? Biraz daha anlatırsanız sevinirim.thums:

casuca bunu beğendi.
  14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar diet ve cardio yapmaya başladığımda kas kaybı olmaması açısından şu kombinasyon nasıl sizce;
    OPTIMUM NUTRITION Casein protein
    OPTIMUM NUTRITION Whey Protein
    ikisinide inceledim amino değerleri fena değil, Sizin düşünceniz nedir??

casuca bunu beğendi.
  15. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    casein olarak benim sana önerim dymatize elite 12 hour whey(gece yatmadan önce), gün içinde kullanım için ise syntha-6 veya hdt premium pro-rated. gün içinde dymatize elite 12 kullansanda olur ama syntha-6 veya pro-rated biraz daha iyi bir seçim gibi. ant sonrası whey içinde optimum tabiki iyi bir seçim.

16. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Optimum Nutrition Whey protein
    BSN - Syntha-6
    casein olarak dymatize elite 12 temin edemiyorum.
    casein olarak dymatize elite 12 tavsiye etmemin sebebi 12 saat emilimi olmasımı yoksa başka sebebleri var mı?

17. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yakın zamanda tahlil yaptırdınmı ?
    şu sıralar karaciğer böbrek fonksiyonlarına bir baktırsan iyi olur aslında ..

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    supplemetleri kasıt ettin sanırım ama enginar falan bol yerim bir şey çıkacağını sanmıyorum. Doz aşımı yapılmadığı sürece Protein tozundan bir şey olmaz diye biliyorum. Önceki supplementleri zaten bilgi eksikliğinden dolayı aldım. BB ye başladığım yerde bir yol gösteren olmamaıştı. Düşe kalka öğreniyorum. Önemli olan başka yollara girmemek(steroid, doping,,,,)
    Yinede teşekkürler.

Son düzenleme: 29 Eylül 2008
    casuca bunu beğendi.
  19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Diet demeyelim de, yediklerime dikkat ediyorum diyelim:).Yaptigim en buyuk degisiklik aksam belli bir saatten sonra karbonhidrat almamaya calismam oldu. Beslenme duzenim Ayazinki kadar sIkI olmasa da fena degil. Onun uye fotolarinda verdigi bir ornek beslenme yazisi var, benimki de asagi yukari oyle bir sey. Tabi arada kacamaklar yapiyorum, hatta gun boyunca istedigimi yiyip ictigim gunler de oluyor. Onemli olan egzersizi aksatmadan abur cuburdan da genel olarak uzak durarak beslenmek. Bir de puf noktasi sayilir mi bilmem ama yemekleri yaparken icine tuz, yag koymuyorum genelde. Yemek pistikten sonra tabagima aldigim kadarinin uzerine biraz sizma zeytinyagi dolastirip, yeteri kadar tuz ilave ediyorum. Bence yagi pisirmemek cok onemli. Bir de agirlik kaldirmadigin gunler karbonhidrati abartma, amacin yag yakmaksa vucuda gereginden fazla yakit yuklememek lazim.

casuca, gaddarkemal ve zigbog bunu beğendi.
  20. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    O zaman ben bir süre daha bulk olarak hacim almaya devam ettikten sonra, Diet ve cadio yaparak(Yağ yakıcı kullanmadan) devam etsem, Kas kaybı içinde whey ve casein kullansam randımanlı olur mu?
    (Benim korkum kaslarımdan hacim kaybı olması.)

Cevabınızdan dolayı teşşekürler.thums:

casuca bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş