Bulk dönem için yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 27 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşlar merhaba 15 yaşındayım 2 aydır spor salonunda olmak üzere 4-5 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. 5.sınıfta kazandığım bursluluk sınavı ile 3 ayda bir elime bir miktar para geçiyor şu an yağ yakımındayım 2 ay daha devam etmek üzere ve 6. ayda bulk döneme girmeyi planlıyorum o zamana kadar supplementlerimi toplayacağım kısacası 6. ayımda kullanmak üzere weider 2200 ve bsn syntha-6 düşünüyorum malum öğrenci olduğum için ince eleyip sık dokumam gerek :D Sizin önerileriniz nelerdir teşekkür ederim şimdiden
    Bu arada yanlış yere konu açtığım için kusura bakmayın :)

Son düzenleme: 27 Ekim 2012
  2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    daha 14 yaşındasın bu yaşlarda zaten metabolizma hızın hormon salgıların vg için olumlu yönde, bulk a girilebilinir mi, evet belki ama senin için benim düşüncem temiz bir büyüme dönemi geçirmenin daha iyi olacağıdır..
    çünkü zaten hem kemik yapın hemde kilon zaman içinde zaten büyük değişimler gösterebilir..
    yaşını göz önüne alırsak zaten gelişmen iyi olacaktır, bulk yapıp vücut estetiğini kısa bir dönemde olsa bozmana gerek yok benim kanaatime göre..

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Keşke bulk supplement ile olsa. Beslenmende eksiklik ne olacaksa ona bağlı supplement seçimi olmalı.

Syntha güzel ancak sanırım pahalı onun yerine myo tercih edilebilir.
    Weider yerine daha ucuz ve efektif aminolar var. Ben olsam Aminox i düşünürdüm.

Ancak 15 yaşında supplemente filan gerek yok zaten doğal beslenerek çok güzel işler çıkarılır.

4. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center

Teşekkür ederim öncelikle beslenmeye özen göstermeyip supplemente yönelen tiplerden değilim ama 2-3 sene sonra gençlerde yarışmaya katılabilecek seviyeye gelmek istiyorum ve önem veriyorum bu spora yoksa supplemente pek yönelmezdim :D Peki bulk dönemde yumurta sarısı için daha esnek davranabilir miyiz?

Son düzenleme: 27 Ekim 2012
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Hedefler farklı olunca işler değişir.

Ben yumurta sarısı konusunda bulk dönemimde 5 yumurta tüm olarak tüketiyorum. Hayatta sivilce çıkarmayan bir adam olarak çok az da olsa sırtımda sivilcelenme olailiyor.

Definasyon olarak hayatımda çok sıkı bir diyet yapmadım ama yaza doğru hep sarıyı ikiye çekerim yumurtayı 6 ya çekiyorum.

6. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Yani sürekli olmamak kaydıyla yumurtayı bulk için tüm tüketebiliriz sanırım... Peki teşekkür ederim

7. brhmcr

brhmcr Guest

Şahsi fikrim bu yönde ancak diğer yorumlar için yumurta ile ilgili başlıklara gözatmanı tavsiye ederim.

8. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Son bir sorum daha olacak myofusion ile ilgili bilgi kirliliği var acaba idman sonrası tüketim için uygun mudur?

9. brhmcr

brhmcr Guest

İdman sonrası özel bir protein ihtiyacı yoktur. Gün için pozitif azot dengsi sağlanırsa idman sonrası alınacak karbo ve ardından normal bir öğün yeterli olur.

:Muofusion ise whey casein, yumurta proteinlerinden oluşan bir proteindir. En uygun zamanı bence sabah kahvaltı öncesidir.

Sayfayı Paylaş