Bulk beslenme programım ve yorumlarınız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve OsmanSon tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. OsmanSon

OsmanSon Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda hacim dönemindeyim aşağıdaki öğelere göre bir beslenme programı uyguluyorum kilom 94

Sabah:

5 yumurta(3 sarısıyla) 300 gram yulaf 15 adet zeytin 200 gram lor peynir.

Ara öğün: 1 adet elma 1 ölçek(25 gr) protein tozu

Öğlen: 300 gram balık veya tavuk eti 200 gram pirinç veya makarna salatalık 1 porsiyon sebze yemeği(fasulye,nohut vb)

Ara öğün: 2 adet muz 1 ölçek protein tozu

Akşam : 250 gram yağsız kırmızı et 150 gram pirinç 1 porsiyon sebze yemeği(fasulye,mercimek vb.)

Akşamdan sonraki öğün 4 yumurta beyazı,200 gram fındık,1 ölçek protein tozu(25 gr)

Yorumlarınızı bekliyorum

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Neden 2 defa protein tozu alıyosun günde ? 1 tane alıp onuda antreman sonrası için alman yeterli. Gerçek yemek yemek her zaman daha iyidir bulkta. Kilona göre 2 muz 1 ölçek senin antreman sonrası içeceğin için yeterli değil bence. 1 ölçek protein tozu + yağsız süt + 20-30 gram kompleks ve ya basit karbonhidrat kullanman daha uygun. Gece yatarken lor peyniri kullanırsın iyi olur.

Bu yukardaki dediklerimin haricinde haftada 1 kilo alıyorsan herşeyi doğru yapıyorsun demektir. Onun dışında kilo almıyorsan daha fazla karbonhidrat alman gerekiyor. Haftada 2-3 kilo alıyorsan yine yanlış besleniyorsun demektir. Bu seferde aldığın kaloriyi düşürüp haftada 1 kilo alıcak şekilde düzeltmen daha uygun olacaktır. Yoksa bulk olayım derken michelin reklamındaki tombişe dönersin :)

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    gunde 3 olcek protein kullanıyorsun bence gerenk yok yediklerinden bunu fazlasıyla karsılarsın. ant oncesi ve sonraası kullan bence. yeda amino varsa ant. oncesi ve sonreası onu al. ara ogunun birinede proyu eklersin.

4. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1.Amino asit antremandan önce alınmaz
    2.Protein tozunun günde en az 2 porsiyon tüketilmesi gerekir
    3.Herşeyi doğal yapabilmek için biraz maddiyat gerekir OsmanSon arkadaşımızın uyguladığı program gayet iyidir eğer hafta 3 kilo alıpta sağlam bi antreman yapıyosa tombiş falan olmaz merak etmeyin tam tersi hızlı gelişim gösterir ama altını çiziyorum sağlam antreman öyle 1 saatle biten bi antreman değil ...

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    :) konuyu biraz açar mısınız ? Neden amino asit alınmaz, neden 2 porsiyon protein tozu gerekli, 3 kilo alımı neye göre. Lütfen bilgilendir beni..

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    1. En sağlam idman 30 dakikada biter. Vücuttaki atp depolarının kullanımı öyle uzun süre olmuyor.

2. 1 saat ağirlik idmanı için çok fazla ve kana çok fazla kortizol salınır. Böylece varolan kaslarınızda idmanda yıkılarak harcanmaya başlar. Buda metabolizma hızımızı yavaşlatır ve yediklerimizi yakamaz duruma geliriz.

3. Kasların uzerindeki yağ ve suyu kas lifi sanıyorsanız ben birşey diyemem size. Kas anatomi haritasına baktıgınız zaman ne demek istediğimiz anlarsınız.

4. Amino asit ve protein tozları asla bir bifteğin bir pirzolanın 300 gram tavugun 10 yumurtanın yerini tutmaz. Kaldıki şayet kullanıyorsunuz bunlar besin desteğidir. Amino asit idmandan öncede sonrada alınabilir. Whey protein idman sonrası tercih ediliyor. Öncelikle doğal beslenme.

5. Beslenmemizdeki yağ miktarını arttirmassak kaslarımızın gelişmesi için gerekli hormonların yapımını yavaşlatırız. Çok yüksek miktar karbohidrat yerine Bulgur yulaf gibi komplex karbohidrat kullanım doğal steroid olan hayvansal yağları ve kuruyemişleri beslenmemize eklemek zorundayız. Butun araştırmalar gösteriyorki yüksek yağ tüketen bir sporcu tüketmeyene oranla 2.5 lbs daha fazla kas kütlesi alır. buda tam olarak 1.5 kiloya denk geliyor.

Achilles gayet haklı ben onun haksız oldugunu gösteren birşey göremedim. kas liflerinin üzerindeki su ve yağ kas değildir. Amacimiz fiberleri büyütmekse vücudumuza neden harcayamadıgımız karbohidrat ve yağı sokalım.

Ayrıca butun araştırmalar gösteriyorki bir çok vücut geliştirmeci adayı vücuduna kullanamadıgı oranlarda protein sokmaktadır.

Şahsen idman programınızda 1 saatten fazlaysa ve nasıl bir idman stratejisi izliyorsunuz anlayamadım.

Hem gereksiz yere enerji alıyor olacaksınız çünkü idman size zarar verecek

Hem yağlanabilirsiniz ve vücut suyunuz artabilir.

Aynı zamanda hormonal sisteminiz aşırı karbohidrat yüzünden ve yetersiz yağ alımı yüzünden daha yavaş çalışır hale gelecek.

Bu işten zararlı çıkacağınıza inanıyorum mutlaka programınızı düzenlerken iyi bir endokrin uzmanına başvursaydınız.

Hormonların gucune inanıyorsanız kendı basımıza iş yapmamaya özen göstermeliyiz.

İyi bir endokrin uzmanı ve iyi bir antrenör. Gerisi sizin azminize kalmış.

fenerlilker, demir00 ve Achilles1980 bunu beğendi.
  7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    amino asit idmandan once ve sonra alınır zaten bu ne biçim bi yaklaşım. kral52 bilgilenmeden buralarda yorum yapmayınız. ideal antrenman süresi maksimum 45 dk.dir coyoteye 15 dakkayla katılmıyorum. cunku yarım saatte cıkan idman yoktur. ayrıca bu dediğim gunde tek adale grubunu çalıştırmakla mumkun. orneğin gogus-biceps calısan birisi ne 30 nede 45 dk.da ant. tamamlayamaz. muhtemelen 60 -75 dk alacaktır. ayrıca bulk donemde gunde tek kas grubu sistemide iyidir. yağlar diyette olmalıdır katılıyorum. karb.larda oyle . ve hatta bulk donemde bunların alımında artış yapılmalıdır. gunun ilk oğününde alınan yağlar bilhassa cok onemlidir. birmiktar zeytinyağı ve kuruyemiş olması gerekir. balda eklenirse cok iyi olur. tabi bunlardan sonra antrenman yapmak artık farz olur malum :D:D atp depolarında artış yakalamak için karb. alımını arttırmalıyız. adı üstünde bulk donem. protein tozunun sayısına gelince. ara ant.oncesi ve sonrası vücudun ani ihtiyacını karşılamak içindir bence. o yüzden bu donemlerde alınmalıdır. ancak kasein içerikli tozlar bu ara ogunlerde alınabilirki onu yapana kadar ben olsam süt içerim. aslında tozlardan ziyade amino asit bile dengeli bi diyetle yeterli olmaktadır. saygilarimla ...

8. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim adam farkındaysan 1 günde 1 kas grubunu çalıştırmıyo amino asiti neden ant. dan önce alma dedim amino asit kaslari yeniler ve daha çabuk gelişmasini sağlar ant.dan sonra yıpranan kasları yenilemesi için ant.dan sonra al dedim ama gel gelelimki hala doğal yollardan diyorsun doğal yollardan bunları karşılamak gerçekten çok zor ve çok pahalıya mâl oluyor e bu adam bulk dönemindeyse zaten 1 kas grubunu çalıştırmak biraz yetersiz geliyor bence günlere yayarsak programı şöyle oluyor 1 kas grubunu çalıştırarak
    p.tesi : göğüs
    salı : biceps
    çarş. : omuz
    perş. : triceps
    cuma : trapez
    c.tesi : sırt
    pazar : bacak

E nerde bunun dinleneceği gün ne zaman dinlenecezk zaten göğüs çalışırken ister istemz omuzlarınıda çalıştırmış oluyosun sen farkında olmadan ve triceps i de bu yüzden günde bir kas grubunu çalıştırmak imkansız görünüyor bnim ant. sürem en fazla 1:15 dk sürüyor.Senin ant. anlayışını ben anlamış değilim kardeşm

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    zaten anlamaman normal çünkü bakış açıları farklı bak şimdi. olay şöyleö oluyor en iyi kilolarınla gogus çalıştığını farz ediyorum. diyelimki soyle bir ant olsun :
    bench press 4-5 set
    incline bnch press (yada dumbellarla) 4-5 set
    dumbell fly 3 set
    pull over 3-4 set
    bunları en iyi kilolarınla yapsan acaba arkasından biceps girebilirmisin yada triceps yada başka bişiy. bu bir ornekti bu diğer bolgelerin içinde geçerli. yada girdin ne kadar verimli geçer. bunun arkasından bicepsin hakkını veremezsin kardeşim. gunde tek kas grubunun mantığı budur işte ve gunler bolmussun yanlısın var. 5 gunde biter bu program hafta sonuda dinlenirsin. ornek :
    ptesi - bacak
    salı - sırt
    çarş - gogus
    perş - omuz ( isteğe bağlı trapezde programa alınabilir)
    cuma - biceps ve triceps (isteğe gore ikisi supersetlenebilirde)
    ctesi. pazarda boş 2 gunde dinlenirsin. kral kardes bilmem bunlar sana yeterli oldumu. anlamadığın başka bir nokta varsa onuda açıklarım. amino olayıda soyle. yenileme deöişsin. vucut antrenman esnasında vücuttaki enerji oluşumu öncelik taşıdığından dolayı antremanlar süresince kasların protein sentezinin durması nedeni ile metabolizmanın amino asit ihtiyacı aşırı derecede artar. Böylece antremandan hemen sonra başlayan ve 2 saat boyunca devam eden kasların yenilenme sürecinde (recovery phase) kas sisteminin ihtiyacı olan amino asitlerdir. bunları ant. başında ve sonunda ne kadar verirsen tahribatta okadar azalır(pozitif anlamda). ondan sonra yenileme surecine katkıda bulunması için toz falan isteğe bağlı alına bilir. bence en onemlisi a.asittir. sonrası coyoteninde dediği gibi beslenmeyleda tamamlanabilir.(toz okadar elzem deil). başka sorun varsa yanıtlarım. ancak bunlardan sonnra olacağını sanmıyorum. !!! saygilarimla...

10. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bana böyle anlatın bidaha arkanızdan bişey yazmayayım oklahoma kardeş saolasın güzel açıklama olmuş ama gnde bi kas grubu deince öyle anladım yani km olsa öyle anlar

Sayfayı Paylaş