Bulk Beslenme Programım için yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Nicomedia41 tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bilgiler;
    Boy: 1.75
    Kg: 70

Vücut Fotoğrafları;
    http://i.hizliresim.com/5o4j4j.jpg
    http://i.hizliresim.com/VgAj6n.jpg
    http://i.hizliresim.com/PYpjq9.jpg

Arkadaşlar çok sağlam bir bulk dönemi geçirmek istiyorum ve şuan hazırladığım program aşşağıdaki gibi.
    Sizce eksik veya fazlalıklar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

=================================================================
    (07.00) =>> 135gr Karbonhidrat
    300ml süt + 1 adet muz + 200gr yulafı blendırda karıştırıp içiyorum

(07.45) =>> 25gr Protein
    3 Tam Yumurta
    100gr Peynir
    Zeytin, Domates vs.vs.

(10.30)
    15 Fıstık
    15 Fındık
    15 Yer Fıstığı
    200ml Süt

(12.10) =>> 20gr Protein + 100gr Karbonhidrat
    100gr Tavuk
    150gr Pilav
    Ayran

(13.40)
    1 Adet Elma
    2 Adet Mandalina

(16.20) =>> 20gr Protein + 100gr Karbonhidrat
    100gr Tavuk
    150gr Pilav
    Ayran

(17.00) =>> 38gr Protein + 82gr Karbonhidrat
    1 Ölçek Multipower Gainer

(17.30)
    45dk Anterman

(18.15) =>> 20gr Protein
    1 Ölçek Whey Protein

(19.00) =>> 20gr Protein
    100gr Makarna
    100gr Tavuk

(21.00)
    1 Tabak Ev Yemeği (Bitkisel Protein)

(Yatmadan Önce)
    200ml Süt
    Yoğurt
    =================================================================
    Toplamda;
    400gr Kaliteli Karbonhidrat
    145gr Kaliteli Protein

2. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    mükemmel bir beslenme programı. tek eksik antrenman sonrası insülini yükseltip glikojen depolarını doldurmanı da tavsiye ederim. bunun için bir adet meyve yeterli olacaktır. süt,muz,protein tozu karıştırıp shake haline getirip içebilirsin gayet güzel olur. lor peynirini de hayatının bir parçası haline getir sabah ye veya içecek haline getir aynı şekilde yatmadan önceleride ye veya içecek haline getir. başarılar diliyorum. bu arada bu vücut kaç ayda bu hale geldi artı başlarken kaç kiloydun?

Nicomedia41 bunu beğendi.
  3. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Canavar gibi olursun bu yemeyle :)

Nicomedia41 bunu beğendi.
  4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu kadar sık sık yemenin sana hiçbir faydası olmaz.
    Aksine yağlanırsın. Neden diye soracak olursan, vücut aç kaldığı zamanlarda enerjiyi ilk olarak yağlardan kullanır. (En azından vücudun kimyası bu)
    Görüyorum ki çok fazla bir kas kütlen yok, sürekli beslenerek vücudu anabolik duruma sokmak istiyorsun anlıyorum. Fakat vücut kolay kolay katabolik duruma geçmez. Antrenman sonrası bile.
    Hormonlarını da hiçe sayıyorsun bu beslenmeyle. (Growth Hormone ve Testosteron)
    Çünkü ben de bir dönem gece aç yatmaktan korkan biriydim. Süt ya da lor illa ki bir şeyler tüketirdim.
    Ama vücutta işler öyle yürümüyor. Gece vücudun işi organları dinlendirmek, gerekli hormonları salgılamaktır.
    Tavsiyem: Ara öğünleri iptal edip 3 veya 4 ana öğün tüket. Gece de aç yat.

5. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    gece vücudun, iç organları dinlendirmesiyle; gün içerisinde aldığı ara öğünlerin arasında ne alaka var anlayamadım. vücut zaten gece yatarken kendi kendine ortalama 8 saat boyunca vücudu,iç organları dinlendiriyor. arkadaşında amacı kilo almak olduğu için günlük aldığı kalori miktarını ara öğünlerle destekliyor. bu şekilde günlük yaktığı kalorinin üstüne çıkabiliyor. sizin dediğinize göre adam alacağı günlük 3000-4000 kaloriyi 3-4 öğünde yemeli ve bu 1 öğünde yaklaşık 1 kilo et 1 kilo pilav yemesi lazım.

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle teoriyi ikinci planda tutarak, deneyimlerimi işin içine katarak yazıyorum.
    Gece organları dinlendirmeyle ara öğünlerin zaten bir alakası yok.
    Vücudun genel olarak dinlendirilmesiyle alakalı konuştum aslında ben. Cümlelerde tutarsızlık oldu telefondan yazdığım için düzeltemedim.
    Yazdıklarımda anlaşılmayacak bir şey yok fakat yine de düzelteyim.
    Sık sık yemenin kilo almanda ekstra bir katkısı olmayacağını söylüyorum. Ayrıca 3000-4000 kalori gayet de 3-4 öğünde alınabilir. 4 öğünde 3500 kalori tükeyen biriyim. (ki bu arkadaşın zannetmiyorum bu kadar kaloriye ihtiyacı var)
    1 oturuşta 1 kilo et yemesini söylemedim. Sabah kahvaltı ettikten sonra ara öğündeki kuruyemişler kahvaltıya eklenebilir.
    Antrenman önceki öğün azaltılıp ya da iptal edilip 12:10'daki öğüne eklenebilir.
    Zaten gainer içiyormuşsun. Hem ağır bir öğün, ardından gainer ve ardından 1 saat sonra antrenman ne kadar sağlıklı olur.
    Testosteron ve diğer hormonlar burada devreye giriyor. Antrenmana boş bir mideyle gitmek her zaman için daha iyi hormon salgısı demektir.
    Ayrıca madem mideniz bu kadar öğünü kaldırmıyor ? Ne diye karbonhidratlara yükleniyorsunuz ?
    Örneğin; 100 gr tahin-pekmez temizinden 500 kalori demek. Biraz işi mantığa dökün. Bu kadar zorlamayla, her saat başı yemek yemekle spor yapılmaz.

Sayfayı Paylaş