Bulk Beslenme Diyetim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yanikdagli tarafından 24 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.

3. ayıma başlamış bulunmaktayım. Boyum 1.75 Kilo 60.
    Spora başladığımda 52 kiloydum, 2 ayda 8 kilo alabildim. Kilo almak aslında hiç problem değilmiş arkadaşlar. Biz zayıf insanlar yemek yediğimizi sanıyormuşuz sadece. Düzensiz şekilde beslendim bu 2 ay ama sağlam yedim sürekli. Karbonhidratı yüksek tuttum sürekli. Fakat belli bir düzen yoktu beslenmemde.
    3. ayda diyete başlamaya karar verdim. Bu ay Antremanlarda ağır kaldırıp az tekrar çok set uyguluyorum. Maksat hacim olsun. Ona görede beslenmek gerek. Hazır kilo almanın sırrını da çözmüşken neden daha iyisi olmasın dedim. Aşağıda hazırlamış olduğum programda ki makrolar beni biraz şaşırttı fatsecret'ten hazırladım ama normaldede günlük beslenmem buna yakındır. Hataları ve eksikleri dile getirirseniz çok sevinirim. Spordan sonraki öğünde ki ton balıklı salatadır. Ara öğün eklemedim çünkü ara öğünleri sevmiyorum. Neden diye soracak olursanız çünkü ara öğün yiyince bir sonraki öğünün iştahını kısıyor. Bunu zayıf ve iştahı olmayanlar iyi bilir. Ha iştahın yok nasıl bunları yiyorsun diyeceksiniz. Yemek zorundayız :) Yemeden olmuyor iştah olsada olmasada yiyeceğiz. Ama ara öğünleri ana öğünlere ekledim. Yani yemek yedikten hemen sonra onlarıda mideye götürüyoruz. Spordan sonraki zeytinyağı muhabbeti ise protein sentezini arttırmak amaçlı. Supplement taraftarı değilim. Her hafta bu programı yapmanında imkanı yok. Evelsi günler bulgur yerine beyaz pirinç, tavuk yerine balık yiyilebilir. Hepsini ayrı ayrı yazmak olmaz. Nasıl olsa hepsinin makroları aşağı yukarı aynıdır. Aynı gramda farklı karbonhidratlar ve proteinler tüketilebilir. Benim için önemli olan karbonhidrat ve kaloridir. İyi forumlar

Kahvaltı
    Eti Lifalif Yulaf Ezmesi
    75 g
    Sıcak Suda Pişirilmiş Yumurta
    3 adet
    Zeytin
    10 orta boy
    Kaşar Peyniri
    100 g
    Beyaz Peynir
    100 g
    Muz