Buharlı Pişirici Kullananlar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Merhaba arkadaşlar,

Gün içerisinde tükettiğim tavuk göğüsleri, pirinci, patatesi ve sebzeleri daha sağlıklı bir şekilde pişirmek için "buharlı pişirici" almayı düşünüyorum. Evinde buharlı pişirici kullanan veya buharlı pişiriciler hakkında detaylı bilgisi olan var mı? Şu an tavuklarımı tavada zeytinyağı ile birlikte pişiriyorum. Yemekleri ısıtmak içinse mikrodalga fırın kullanıyorum. Birkaç gün araştırma yaptıktan sonra buharlı pişiriciye geçmeyi düşünüyorum. Yemeklerin tadı, kullanımı, pratikliği hakkında yorumlarınızı merakla bekliyorum.

ÜMDDMÜ bunu beğendi.
  2. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Berkay Türkkan bunu beğendi.
  3. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
  4. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Buharlı pişirici olarak yumurta makinesi kullanmıştım.O makine ile de 3-4 kez tavuk haşlamışlığım vardı :D Malum yurtta kalırken işe yarıyodu az çok sonra eve çıktım.Performansı da fena değildi ama iç bölgelerin tam pişmesi için küçük parçalara ayırıyordum eti.

actual1985 bunu beğendi.
  5. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Takip..

Sinbo nun ki 69 tl idi sanırım internette görmüştüm.

6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    ben de takibe aldım konuyu ama herkes konuyu izliyo, kullananımız yok :D kullananların çok memnun kaldığını ve yemeklerin çok lezzetli olduğunu duymuştum.verilen paraya değiyomuş

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    millet gördüğüm kadarıyla tavuğu zor alıyor bu tür şeyler lüks sanki. fiyatını blmiyorum ama yumurta haşlama makinam var onlar ucuz zaten çokta işe yarıyor. sağlık açısından faydaımı faydalı tabi ama işte gönül çok şeyler ister ama elden de ne gelir.

8. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Takipteyim ben de, özellikle uygun fiyatlı birkaç öneri çıkarsa fena olmaz :).

9. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Bulduğunuzu burada paylaşın arkadaşlar, güzel bir konu. 400 tl biraz lükse kaçiyor ama alınmicak bir şey değil, ucuzları da vardır mutlaka.
    Gönül isterki sadik hazdovic gibi vücudum olsun. Hedef belirlemeliyiz hocam, imkansız denilen bir şey yoktur bunu hepimiz biliyoruz. Hamdolsun şükürler olsun durumumuza ki böyle hedefler koya biliyoruz.
    Gönül ister, sabır ile gerçekleşir. :)

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  10. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Maşallah herkesin buharlı pişirici alma niyeti varmış da beni bekliyormuş yahu :)

Benim de ilk dikkatimi çeken ürün bu oldu, fiyatı yüksek fakat günde en az 2 kere kullanmayı düşündüğüm ve memnun kaldığım takdirde pirinçlerimi de buharlı pişirici kullanarak hazırlamayı planladığım için kaliteli bir ürün almayı düşünüyorum.

Fiyatı gayet uygun fakat ne derece kullanışlı acaba? Yukarıda da dediğim gibi buharlı pişiriciyi aktif olarak kullanacağım, bir ayda bozulursa veya işlevini yitirirse pek anlamı olmaz.

requ. bunu beğendi.
  11. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bu ürün güzel görünmekte fiyat da uygun.Aslında bulabilsek Ideen-Weelt marka almak lazım.Gerçekten kaliteli..
    http://www.hepsiburada.com/liste/bl...ctId=mtblubh636fs&categoryId=231596#Gorseller

12. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Buharlı pişirici'ye sahip değilim ama garip tel bir şey var :D Herhangi bir tencerenin içine koyuluyor.

Tencerenin içine az su koyulur > Tel ağ içine oturtulur > Ağın içine pişirilecek olan yiyecek koyulur > Tencerenin kapağı kapatılır. Buharlı pişiriciden çok daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

actual1985 ve Bekci bunu beğendi.
  13. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    ikea'da satiliyor. 12tl veya 24 tl olmasi lazim.ama sadece sebze pisiriliyor diye biliyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ayni düsüncelerle almis oldugum sebze pisirme makinasi kilerde yerini almis bulunmakta,tamam sebzeyi yapiyor fakat cok miktarda yapiyorsaniz oke,fakat az miktarlar yada sadece bir ögünlük sebze icin degmez,bu tip sebze pisirme makinalarini genelde Kücük cocugu olupta ona sebze puresi yapmak icin kullaniliyor,veyahut kalabalik aileler icinde ideal olabilir,fakat az miktarlar icin makinayi acip kapadiginiza yikadiginiza degmez diyorum.Ben sebzeyi taze yaparak yemeyi sevdigim icinde yukarda bir arkadasinda belirttigi elekleri kullaniyorum cok ama cok pratik ve hangi sebze olursa olsun alacak oldugunuz makinayi acip kapatana kadardan daha Cabuk pisiriyor,ve bir kiisiye bütün gün yetebilicek sebzeyide tek seferde pisiriyor,sebzelerin suyla bir temasi yok,tencereye 1 parmak su koyun toplamda 5 dakikada sebzeler Hazir.
    Pilav makinesi icin ayni seyi söylemicem cünki kullaniyorum ve cok memnunum.sadece pilav makinasi almanizi tavsiye ediyorumki onlarda cok ucuz fiyatla bulmak mümkün.fakat 400 tl vererek alacak oldugunuz sebze pisirme makinasini cok kullanicaginizi sanmiyorum.Ayrica pilavin buharla nasil pistigi konusunda ise hic bir fikrim yok ilk defa duyuyorum,gercekten varmi böyle bisiy yani hic su ilave etmeden sadece buhar ile pilav pisirmek?
    Benim kullandigim pilav makinesi cok basit birsey resimdeki gibi fakat cok memnunum tl karsiligida sanirim 70 tl civarinda bisiy.Simdi cok daha modern ve komplikeleri cikmis ama en basiti en iyisidir her Zaman at pirinci ekle suyu bas dügmesine bitti.....
    herneyse bunlar tabiki benim deneyerek edindigim tecrübeler,karar sizin:)

Ekli Dosyalar:

sultanmehmed bunu beğendi.
  15. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ImageUploadedByTapatalk1409377443.123088.jpg
    Sebze için böyle bili mevcut altı delikli herhangi bi tencerenin üstüne koyup kapagını kapatıyosun allttaki tenceredki suyun buharıyla sebzeler pişiyor. Pilav için kullanmadım hiç ama

letsev, Berkay Türkkan ve Bekci bunu beğendi.
  16. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    2 gündür yaptığım araştırmalardan sonra Homend S3 2401 Buharlı Pişirici'yi almaya karar verdim. 100 lira altında kalan ürünlerin neredeyse hepsinin gücü 1000 W'ın altındaydı. Bu ürünün gücü ise 2000 W. Sebzeden ziyade ürünü beyaz et pişirmede kullanacağım için gücüne özellikle dikkat ettim.

Diğer bir alternatif ise Tefal'in ürünüydü fakat 400 liralık fiyat pek cazip gelmedi açıkçası. Tefal'in ürününün gücü ise 1800 W'tı. Bahsettiğim ürünü GittiGidiyor'da 200 liraya buldum, pazartesi günü sipariş vereceğim, salı günü elime geçer diye düşünüyorum.

ch1vas bunu beğendi.
  17. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    sinbonun var 50 lira
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    nereden bulacağız ki onu ikea uzak ta oraya gidemem şimdi bir tel için :) internette var mı

18. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    @actual1985
    Çeşitli mutfak gereçleri satılan yerlerde bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Annenizi söyleyin o nerede bulacağını bilir :):)

Berkay Türkkan ve ch1vas bunu beğendi.
  19. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ürün bugün elime ulaştı. İlk izlenimlerim oldukça olumlu, kullanması oldukça kolay bir makine. Annemin ısrarıyla patates haşladık ilk olarak, 30 dakika sürdü tam anlamıyla haşlanması. Makinenin yumurta, balık, tavuk, pirinç, beyaz etli balık, sebze ve karışık olmak üzere otomatik programları var. Yarın tavuk pişirmeyi deneyeceğim, makineye alışıp farklı şeyler yaptıktan sonra da detaylı bir yazı hazırlamayı planlıyorum.

actual1985 bunu beğendi.
  20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Lethe ,
    Lezzet olarak nasıl cihaz ?

Sayfayı Paylaş