BugraCavkaytar[14 yaş Obezlikten Fitliğe]

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BugraCavkaytar tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Öncelikle merhaba abilerim.

7 yaşıma kadar kilo almaya çalışırken 7 yaşımda bilgisayar alınınca ve tam anlamıyla bir asosyal olunca obezliğe kadar gittim.12 yaşıma kadar fazla kilolarımı takmadım ama sonra arkadaşlarımın benimle alay etmeleri gücüme gitti.

http://imgim.com/2175incic9698251.jpg 2012 mayısı 12 yaşımdaki halim karnımı biraz içeriye çekmiştim bel 86 kilo 65 yağ oranı %20-25 civarı

2012 temmuz ayında salona başladım ve 1 ay gittim.Pek farketmedi ama çok azimli çalışıyordum.1 yıl kadar hiç gitmedim ama yağlı beslenmemeye çalışıyordum mesela yumurta yerken sarısıyla beyazını ayırıyordum.Bu şekilde 1 yıl geçti aradan.

http://imgim.com/8936incim4151303.jpg 2013 temmuz ayı 13 yaşımdaki halim bel 80 kilo 66 yağ oranı %18

Bu benim için yetersizdi.Başladıysam sonunu getirmeliydim.Çalıştım,çabaladım.Haftada 3 gün cardio 3 gün ağırlık çalışması olarak yapıyordum antrenmanlarımı.2013 aralık ayından 2014 mart ayına kadar bu şekilde çalıştım.Martta MMA'e başladım,karbonhidratı düşük proteini yüksek,yağı orta düzeyde bir beslenme programıyla mucizeler yarattığımı düşünüyorum.

http://imgim.com/cam00817.jpg işte bu da dün akşam çekildiğim fotoğraf. 67 kiloyum belim 73 ve yağ oranım %13.

Yardımcı olan tüm abilerime teşekkür ediyorum :)

Stygia bunu beğendi.
  2. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    omzun beline oranla geniş, kanatlarda yarasa gibi sarkmış :D kas oranını mümkün olduğunca arttır,guzel vücudun var :)

BugraCavkaytar bunu beğendi.
  3. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Çok teşekkür ederim yaza kadar yağ yakmaya devam edicem ağustos-eylül gibi de bulka giricem :)

4. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyun kaç peki bana kalırsa en önemli konu bu, çok erken başlamışsın boy uzamanı engellemeyecek şekilde(omur iliğine ağırlık halter vb...) alma hatta squat leg press türü şeyler girmeni tavsiye etmeyebilirim onun yerine dumbell lunge ext curl falan yeter boy estetikle doğru orantılıdır hatırlatırım ve yağ yaktığına göre ilk planda estetiklik var seninde dikkat et bana kalırsa Yüz, diyet yap. En faydalısı olur senin için hem boy uzamana oldukça etkisi olur, kas boylarının uzamasını sağlar aynı zamanda kardiyomasküler

5. Dxsadad

Dxsadad Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence Göğsün Çok Geri Kalmış Sürekli Göğüs Çıkar
    Omuz da Çalışırsan Çok İyi Olucaksın Bence
    Polly Streaming - P90X DISC 9 Chest Shoulders P90Xte 3 Haftada Göğüs ve Omuzda Sonuç Aldım Bunu Çalış bence çok iyi olucaksın

6. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çocuk daha 14 yaşında, 14 yaşındaki birine göre böyle bir göğüs oldukça iyi ve tüm vücudu eksik zaten kendimize göre falan kıyaslamayacağız, 14 yaşındaki birine göre oldukça iyi hali ve genetiğide yatkın sadece göğüs omuz falan diye çocuğu yanlış yola itme. Devam et sen kardeşim çalışmalarına ama bana kalırsa dediğim gibi yüzme senin yaşında en faydalısı

BugraCavkaytar bunu beğendi.
  7. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Dostum bisi sorucaktim ben de 15 yasindayim son 2 aydir ciddi sekilde calismaya basladim, beslenmemi de duzenleyerek. Demem o ki benimde yasim kucuk, boy uzamam hep yavasti,son 7 ayda 4cm kadar uzadim. 4 kilo aldim ki bunlar da cok az yag, fazlaca su ve kastan olusmakta. Sorums gelirsek bu dedifin hsreketlerin boy uzamasina etkilerini anlatan BILIMSEL bir makale gordun mu hic? Boyum 176 kilom 67 aile de baba tarafina cektigimi soyleyebilirim bu isler zaten genetikle alakali ama emin olamiyorum,babam 181 civarlarinda. Simdi bu ara sakallar falan da sertlesmeye basladi. Ne diyosun sence hala erken mi agirlikli squat deadlift omuz pressleri? Eger bildigin saglam bi makale varsa gercekten okumak isterim. Bildigin gibi kulaktan kulaga dolma yanlis bilinen onlarca bilgi de var. Basarilar.

8. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim omuriliği soğanına baskı yapan her hareket ve yer çekimine karşı olacak şekilde her hareket senin boy uzamanı olumsuz etkiler. boy uzaması durur mu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu buradan okuyabilirsin mesela, 15 yaşında birisinin zaten squat a ihtiyacı yok eklemlere çok ağır biniyorsunuz o yaşlarda yapılabilecek en büyük hata, yüzme bir kere zaten kas grubunu şişiren değil boyuna uzatan bir kardiyomasküler spordur, Ayrıca omuriliği düzleştirdiği ve dikleştirdiği bir gerçektir kısacası duruşunu bile değiştirir. Ergenliğin daha en başlarında gaza gelip ağır squatlara girerseniz bunu ileri yaşlarda boyunuzun sizi tatmin etmemesiyle ödemezsiniz umarım tabi bu kesin değil genetiğinde 190 varsa 185-186 olursun mesela ama yüzsen o 193-194 gibi artış gösterir, boy estetikliğin kaynağıdır bu sporu ne için yaptığınıza karar verin eğer kararınız estetik bir görüntü atletik bir vücut ise bulaşmayın her şeyin zamanı var bu sporda acele edilmez ama istediğiniz max. kas kütlesi ise durma.

9. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Valla benim squatta girdigim agirlik 30kg evde calisiyorum rack yo zaten :D onun disinda omuz presslerde 20-25kg oluyor,ben bu kadar hafif girmenin boyu olumsuz etkileyecegine inanmiyorum. Yuzmeyi dusunecegim tesekkurler. Linke bakayim merak ettim :p

10. HolyPhoenix

HolyPhoenix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum super bende 14 yasindayim bu ay duzenli basladim bakalim yaza kadar ne yapicaz önerin varmi :D

11. Dxsadad

Dxsadad Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış Yola İtmiyorum Bence Eksik Kalmış Diyorum İyice Geliştirirse Çok Güzel Olucak Diyorum
    Devam etme demedim zaten iyi gidiyor

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş