BugraCavkayta/Yaş 13/Hedef %8 yağ oranı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve BugraCavkaytar tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Bu programı 2 ay boyunca uygulayacağım.Yağ oranım %14.5 ve amacım 2 ayda %8 yağ oranı.Supplement olarak bu ay L-Carnitine diğer ay L-Carnitine + CLA kullanacağım.Günde 3-5 Lt arası su tüketeceğim.Günlük aldığım yağ yaklaşık olarak 25 gram.Karbonhidrat ise yaklaşık 15-20 gram.Gençsin dengeli beslen demeyin lütfen zamanında obezdim o zaman da aynısını diyorlardı.

Beslenme ve antrenman programı

Kalkış (6.00)

Uyanır uyanmaz 500 mL su
    1 bardak yeşil çay

Protein Shake'im (4 çiğ yumurta beyazı 200 mL yarım yağlı süt 1 çay kaşığı çikolatalı nesquik tozu)
    1 tam yumurta

Öğlen (12.30-13.00)
    1 bardak yeşil çay
    150 gram haşlama tavuklu salata

Ara (14.30)

50 gram lor peyniri

Antrenmandan önce (16.00)

1 bardak yeşil çay
    1000 mg L-Carnitine

Antrenmanım :

30 dk 11 km de koşu (Yaklaşık 350 kalori)
    30 dk aralıksız bisiklet (Yaklaşık 300 kalori)
    Her gün karın ve çevresi kasları çalışımı (her gün farklı kas grubu.1. gün alt karın,2. gün üst karın,3. gün adonis şeklinde)

Antrenmandan sonra (18.00)

1 bardak yeşil çay
    100 gram salatalı lor peyniri

Lor peyniri yörsanın (100 gramda 19 gr protein 2 gram yağ)
    Tavuk (yaklaşık 30 gr protein 8 gr yağ)

Son düzenleme: 14 Mayıs 2013
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    "L-Carnitine + CLA" bu ikisini hiç kullanma derim. Dengeli beslenmen senin açından daha yararlı. Yaşın daha küçük gelişim çağındasın o nedenle bu dönemde dengeli beslenme ve düzgün spor daha etkili yöntem.

3. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    L-Carnitine + CLA ikilisini neden tavsiye etmediniz ki ? İkisinin de hiçbir yan etkisi yok.Yağ yakma konusuna gelince bizim evde genellikle yağlı besinler çıkar.O yüzden kendi beslenme programımı çıkardım.Yoksa beslenmeye uyamıyorum ne yazık ki :/

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Beklediğin etkiyi yapmayacaklardır. Onlara vereceğin parayı daha güzel şekilde kullanabilirsin. Kendi beslenme programını yapman daha iyi tabiki sonuçta kendini en iyi sen tanırsın.

5. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hardline sıvı carnitine ve Ultimate'nin CLA sını kullanacağım.Zaten Hardline sıvı carnitine'i daha önce kullanmıştım gerçekten çok iyi terletiyor.CLA'ile birlikte kullanılınca ikisinin de etkisi artıyorMUŞ.

6. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    CLA+L-karnit hiçbir işe yaramıyor . Kullananda kullanmayanda max haftada 1kg kaybediyor.Boşa para harcama kafein vs. bunlar yağ yaktırmaz sadece uyarıcı etkisi var. %5 bile etki etmeyecektir.Aynı şekilde karnit ve cla'da.Bugüne kadar kimseyi görmedim 1 haftada 1.5kg yağ yaktım 2kg yağ yaktım diyen şu üçlüden kullanıp termojenik yağ yakıcı,cla,karnit.
    Üçünü kombine etsen yine işe yaramaz.
    Hızlı yağ yakımı sadece kimyasallarla mümkün bence,tabi senin yaşın uygun değil onun için,sadece yaş değil sağlığınıda riske atar o yüzden gelipte 13 yaşındaki birinede ventolin clen. veya dnp önermem.

7. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Önceki ay yağ yakımına girmiştim sadece L-Carnitine kullanıyordum ama 1 haftada 3 kilo verdim ben ?

8. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3 kilonun hepsi yağdanmı ama ? Kaliteli bir ölçüm cihazında vücut analizi yapıldı mı?(Tanita cidden iyi bu konuda),eğer ölçüm yaptırmadıysan su+kas kaybı var derim yüzde yüz.

9. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Antrenmanlara başlamadan önce ölçtürmüştüm yağ oranım 17.5 çıkmıştı.Yaklaşık 3.5 hafta sonra ölçtürdüğümde 14.5 çıktı yağ oranım.Ve gözle görülür bir değişim vardı.Fakat o zamanlarda beslenmeme çok dikkat edememiştim.Ölçüm yapılan alet Tanita markaydı.Yağ kütlelerini hatırlamıyorum :/

10. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3.5 hafta diyorsun
    %3 azalmış yağ oranın bu normal.
    Ama 1 haftada 3kg verdim dedin sen ?

11. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    forumda onlarca kez yazıldı çizildi. çiğ yumurta çok zararlı. tavukta olan tüm bakteriler mikroplar sana geçme ihtimali çok ama çok fazla.. lütfen biraz düşünün ya vücud yapıcam diye çiğ yumurta o bu şu ne gerek var arkadaş.

yakında millet çiğ et yemeye başlıcak protein değeri düşmesin diye

Shredded bunu beğendi.
  12. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Düşünmedim değil tuzlayıp çiğ et yemeyi.:D

13. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Evet 1 haftada 3 kilo verdim 2. hafta da 3 kilo verdim 3. hafta antrenmanlarım biraz aksadı yaklaşık 1.5 kilo verebildim.

14. Maverick.

Maverick. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    gençsin demiyeceğim çünkü daha çocuksun bu yaşta okulunu düşün iyi yerlere gelmeye bak ondan sonra sporu hayatının bir parçası haline getir bence

15. AerLyn

AerLyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaşın daha küçük ama başarılarının devamını dilerim kardeşim

BugraCavkaytar bunu beğendi.
  16. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Öncelikle tavsiyen için teşekkür ederim.Fakat derslerim zaten şu an çok iyi gidiyor.Şu an aldığım puanlarla fen liselerine gayet kolay girebiliyorum.Bütün gün ders çalışmak ta bana pek uymuyor.İnsan sıkılınca çalışmak istemiyor.Spordan önce en fazla 1-2 saat çalışırdım spordan sonra bunu 4-5 saate çektim :)

17. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Lise sona gelmiş biri olarak ailenin maddi durumu iyiyse dersle vakit kaybetme hayatını yaşa derim,ben o akılsızlığı yaptım şimdi 19 yaşında başladık bu işe.Sana tavsiyem lise 1 ' de başla sosyal ilişkilerinde her yönden artısı olur sana. thums: Maddi durumdan kastım fen lisesi kazanacaksan boş bir adam değilsindir zaten.Özel üniversiteye gidebileceksen %50 %75 burslarla dersleri fazla takma derim.Fen lisesi kazandım,lise 1 - 2 -3 adam akıllı çalıştım şimdi yapacağım sadece inşaat mühendisliği kazanmak bu sene aklım başıma geldi şimdi hayatımı yaşıyorum takılıyorum sende öyle yap.Herhangi bir dayanağın vs. yoksa tıp veya sağlık alanları tek çözüm oluyor.Belki şu anda dediklerimi kınarsın ama bu iş böyle bizimde sonradan aklımız başımıza geldi.Biz fen lisesine geldiğimizde çalışmayı bir şey zannediyorduk,oysa baktım tm'de okuyan adamlar çalışmıyor babasıda en kötü ihtimal kıbrısa yolluyor altınada bir güzel araba atıyor.Bizim elimize ne geçti boşa geçmiş yıllar ? Doktor olsanda alacağın maaş belli mühendis olsanda alacağın maaş belli.Hele tıp tam bir rezalet ömrün biter üni bir de üstüne tus sınavı. Yani hayatını yaşamadan ölürsün.
    Bu yaşlarını güzel değerlendir bir daha dönüşü olmayacak çünkü.
    Ben şu an ygs girdim ilk 38bin yaptım,ama lys için aynı şeyi söyleyemem fazla takmıyorum çünkü lise 1-2-3 birikimimle yaptım LYS'de ilk 80 bine kadar düşer.%50'de kapağı atarım İst'de güzel bir üni'ye İst. Çalışsam benim açımdan hiçbir şey değişmeyecek.Son sene dank etti kafamıza sende aynı hataya düşme derim.

Özellikle de fen lisesi seçme odun ve basit insanlarla dolu ders çalışmaktan başka bir şey bilmeyen ne sosyallik ne bir şey var.Yani odunun önde gideni kim ararsan var. Anadolu Lisesi seçmeni tavsiye ederim yine puanı yüksek veya özel %100 burslu kazanırsın zaten fen lisesi kazanıyorsan.Anadolu lisesinde daha güzel bir arkadaş çevren olur,sosyal çevren daha geniş olur.Çoğu fen lisesinde böyledir çevre dediğin insan sayısı 20 ' yi geçmez. O da beş para etmez ders manyağı odunlardır.Ayda bir kez dışarı falan çıksan şanslı sayarsın kendini vs.

Bu ülkede ders çalışırsın çalışırsın sonra da hiç çalışmamış birinin iş yerinde işçi olursun ;)
    O yüzden boşuna kendini harap etme yetecek kadar çalış,idealistlik falanda bitiyor bir süre sonra çünkü doktor mühendislik dişçilik vb. hepsi aynı para kazanmak amaç ne sevilen bir şey var ne de eğlenilecek.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2013
  18. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Fazlasıyla haklısınız fen lisesi konusunda.Ayrımcılık yapmak gibi olmasın da fen liseleri şeriatçılarla dolu.Yaptıkları tek şey ders ve ibadet.Sosyal yaşantı 0.Özel bir anadolu lisesi düşünüyorum(%100 burslu ailemin durumu çok çok iyi değil).Şu an aldığım puanlara göre de %100 burslu olarak birçok özel liseye girebiliyorum.Ama benim amacım üsküdar amerikan :)

Shredded bunu beğendi.
  19. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Verdiğin beslenme programına göre aldığın kaloriyi hesaplamaya çalıştım çünkü gerçekten çok az gözüktü gözüme benim hesapladığım değer 680-700 kalori arası çıkıyor hadi % 10 pay koysam 770 en fazla
    uzman değilim boyunu ve kilonu bilmiyorun ama sınırın çok altında bir değer bence özellike gelişme çağındaki biri için
    Yanlış bir hesap olduysa kusura bakma listede yazanların üzerinden ilerledim
    Ama doğruysa bu şekilde yağ ile beraber kasta kaybetmen kaçınılmaz olur
    Benim dışarıdan gözlemlediğim bu başarılar diliyorum

20. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kas yakacağımı biliyordum ama yağ oranını düşüreyim sonra sadece kas kütlesi oluştururum düşüncesi vardı bende.Daha önce de bu diyeti yapmıştım.Yağ oranım 17.5 tu 14.5 a düşmüş kas kütlesi aynı kalmış.Açıkçası ben büyük oranda düşmüştür diye düşünüyordum ama düşmemiş.Kollarım 1.5-2 cm küçüldü ama üstünden koca bir yağ kütlesi kalktı.Göğüslerim nasıl olduysa daha da büyüdü.4 pack çıkardım alt karında hafiften yağ kaldı amacım onları da yakıp 6 packe tamamlamak.Temmuzda da sadece kas kütlesi yapmak :)

Sayfayı Paylaş