Bugün Başlayacak Olsanız?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tunahan480 tarafından 19 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    bu gun body ye baslasaydım sunu mutlaka yapar sunuda mutlaka yapmazdımdedıgınız ne var?

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    1- Ağırlıkları birden arttırmaya çalışmazdım.
    2- Hiçbir ek besin kullanmazdım(enaz 3-5 ay.)
    3- Salondaki sözde hocalara bakmaz, onların yazdığı programları uygulamazdım.
    4- Türkforum.(Bodyforumtr) gibi siteleri çok daha önceden keşfeder ve enaz 3-4 ayım boşa gitmezdi :)

Son olarak en önemlisi, birçok hareketi ve çalışma sistemini tam anlamıyla öğrendikten sonra bu spora başlamayı isterdim. Ancak burda gene kişinin tecrübesi önemli.

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Başarmak ile başaramama arasındaki ince cizgi

Kişi salona baslamak için salona girer ve içindeki gelişme kaslı gorunme ve güçlü olma istegiyle salona kaydını yaptırır ilk zamanlar genelde bir an önce gelişme isteğiyle heycenları gözlerinden okunur ve genelde hep aynı soru sorulur
    hocam kac ayda vucut olur hoca da derki umudunu kırmamak için iyi calış üç ayda baya bişi olur der kişi çevresinde gördüğü abileri yada arkadaslarının girdiği agırlığa girmek ister hocası ne kadar da dogrusunu gosterse agır girerek daha hızlı gelişmeye calışır buda hocanın verdiği proğramdan sapmadır genelde hep olmuştur sonraları kişinin sporda dönüm noktasıdır cok agır girdiği için gelişmeyen kastan ya hocayı ya kendini sorumlu tutar ince çizginin bir tarafında bırakmak bir tarafındada devam etmek vardır. kişi hocayı daha çok dinlemeye baslar setleri beslenmeyi ve dinlenmeyi öğrenir artık meyveler buyumeye baslamıştır ve kişinin hırsı ikiye katlanır ve daha fazlasını istemeye baslar arkadasları gibi olmuş ve insanların ona bakış açısı degişmiştir buda gidecegi yolda daim olmayı kılan bir etkendir

(hayatımdan örnekler) her baslayanın okuması gerekir

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bugun baslasaydım ılk olarak yukarda belırtıldıgı gıbı bılgı edınmek ıcın daha fazla arastırır, forumlara daha cok katılırdım.

Daha cok kılo basmak hedefıyle cok kalorılı beslenmeyı bıraz daha kontrollu yapar, nasıl olsa hemen verırım bu kıloları demez
    sureklı kontrollu kalıtelı kas hedeflerdım.

Egomu gercekten kapıda bırakır,kısa surede cok hızlı ılerlemekten ve olusan derı catlaklarından kacınırdım, badem yagı falan mutlaka uygulardım.

Yarısma hedeflemedıgım ıcın cok cok hafıf kurlerın ustune kesınlıkle cıkmazdım.

Her yaz defınısyona gırerdım.

Mumkun oldugu kadar sureklılıgı bozmazdım, salona gıdınce ıllede sıkı calısmak gerekır dıye dusunmez, donem donem bırakacagıma daha dusuk tempolu ve eglencelı calısırdım, surekllılık en onemlı konu bence.

Beslenmeye, uykuya daha cok dıkkat eder, antenmanları 1 saatı gecmeyecek sekılde bastan ayarlardım, eskıden amele gıbı 2 saat 3 saat calısmanın zararlarını bılmezdık.

Saygılar

5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Arkadaşlar forumları yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum . genel bir düşünce var ilk yılında 3 günlük antreman programının daha verimli olacağı ve daha sonra 4 günlük programa geçilmesi gerektiği yazıyordu. Benim 1 yılım bitmek üzere bunun tam süresi nedir araştırdım ama net birşey bulamadım kimi verim alamamaya başlayınca kimi 1,5 yıl sonra diyor. Deneyimli arkadaşların görüşü nedir ???

Steve bunu beğendi.
  6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Pump Forever'ın henüz bir senesi dolmadı ve bildiğim kadarıyla en az 4-5 aydır haftada 5-6 gün çalışıyor.
    Bende yeniden salonda idmana başlayalı sadece 4,5 ay kadar oldu, bende aynı minvalde çalışıyorum 3 haftadır.
    Bu kişinin kendisini toparlama kabiliyetini gelişip gelişmediği ile alakalı, aşırı idman yapmak kadar kötü birşeyde, iyi beslenen ve kendini toparlama becerisi gelişmiş birinin yetersiz idman yapması.
    Bence 1 seneyi beklemeye hiç gerek yok, 3 ay içerisinde 4 güne, ve 6 ay içerisinde 5-6 güne çıkılabilir.
    Senin vücut yapın endomorf özellikler taşıyor gibi göründü resminden Arson, bu da, seninde sık idman yapmaktan yarar sağlayacağın fikrini doğurdu bende.
    Cok sıska insanlar çok sık çalışmamalı, ama mezomorf ve endomorf türdekiler ve bunların karışımları daha sık çalışmaktan çekinmemeliler bence...

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Arsonun sorusun haftada kac gun gıdılecegı degılde programı uc gune mı dort gune mı bolunecegı ıle ılgılı gıbı geldı bana.Programı bolmek acısından bakarsak
    ben ılk bı kac sene uc gune bolunmesının daha ıyı oldugunu dusunuyorum. Ayrıca 4 gune bolunmus programın kısa, 3 gune bolunmus programın ıse bahara
    daha uygun oldugunu dusunuyorum.

Yok eger haftada kac gun gıdılecegı ıle ılgılı ıse soru ıyı beslendıkten,uyuduktan sonra haftada 5 gun bence ıdeal, daha fazlası saglam takvıye gerektırır bence,
    yanı gıtmesıne gıdersın antrenmanıda cıkarırsın ama ılerleme yavaslamıs olur.

Saygılar

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    3 güne bölünmüş programı haftada 5-6 gün yapmak adamı süründürmez mi? Ben 5 güne bölünmüş programı haftada 5-6 gün yapıyorum şu sıralar, ideal programı bulduğumu düşünüyorum, gayet de sürünüyorum iyi uyku ve beslenmeye rağmen.

9. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN

Sayfayı Paylaş