Bu zayıflıktan nasıl kurtulurum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JasonStathamTR tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda yeniyim konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Uzun zamandır kafaya taktığım konuyu artık icraate dökmek istiyorum. Öncelikle merhabalar. Bir süredir kollarımın inceliği ve güçsüzlüğünden şikayetçiyim. 16 yaşındayım. Temmuzda 17 olacağım. 1.76 boy 70 kiloyum kilodan pek emin değilim çünkü gerçekten zayıf görünüyorum rakamlara bakıldığında çok zayıf değilim ama görüntü maalesef öyle değil. Nasıl bu durumdan kurtulurum? Fotoları aynadan makineyle güç bela çektim fazla kaliteli değil ama tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelik olarak evde çalışmayı düşünüyorum ama sadece 5 kilo dumbell var onlarda ayarlamalı değil plastik. Önce kilo mu almam lazım ama pek iştahlı biri değilim bu yüzden zor yoksa direk çalışmaya mı başlamalıyım? Tavsiyeleri bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    karın kısmın yağlı,kilo alsan gene o kısma gider dahada kötü olur.tavsiyem bir salona yazılman,kas kütleni arttırırken kilon da artar zaten.amacın yağsız kilo almak olmalı.

4. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam aslında şunu merak ediyorum. Bu vücütla örneğin direk kol çalışmaya başlasam kas olarak kilo alır mıym? Yoksa boşa mı çalışmış olurum? Salon arayışına gideceğim bu ara..

5. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    tabii ki de kas olarak kilo alırsın,ama tavsiyem fazla kiloların varsa onlardan kurtulduktan sonra sağlam bir temel üzerine bina kurman.

6. timokanil

timokanil Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    düzgün bir diyet programı ve program ile istediğin sonucu alabilirsin

7. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Yaşın dolayısıyla testosteron seviyen yüksektir büyük ihtimalle.tek bölgeyi çalıştırman doğru değil,iyi bir antrenaman programı uygula hedefine daha çok yaklaşırsın.evet,bu vücutla kas yapabilirsin yeterki beslenmene ve dinlenmene dikkat et,ve bir antrenman sistemin olsun.

JasonStathamTR bunu beğendi.
  8. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Peki hocam ben yaz tatilinde salona gitmek istiyorum önümüzdeki 1 buçuk ay ise evde çalışacağım ama elimde olan tek alet 5 kiloluk ayarlamasız dumbell. Bunlarla forumdaki evde dumbell ile çalışma programına uyarak kol göğüs ve omuz çalışsam verim alır mıyım? Diğer sorum ise beslenme konusunda sıkıntılarım var. Görüyorum ki bütün beslenme programlarında peynir olmazsa olmaz ama ben hayatımda hiç peynir ve zeytin yemedim allah affetsin kokusu bile midemi bulandırıyor hiçbir şekilde yiyemem bu açığı nasıl kapatacağım beslenmede? Yumurtayı,balı falan severim ama onda sıkıntı yok.

9. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    5kg ile baslarsin. Yetmezse cozum bulunur her turlu. Mesela benim arkadas sandalyenin ustune kitaplari koyup onlu kaldiriyodu
    Suan itu'de :)

Peynir yiyemiyorsan, yogurt yumurta kefir ayran tavuk balik gibi protein kaynaklari var, dert etme derim.

JasonStathamTR bunu beğendi.
  10. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Cevaplar için teşekkürler herkese. O zaman kol ve omuz çalışmaya başlıyorum evde şimdilik sonra da bir salon bulmaya çalışacağım.

11. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Peynir yememen büyük bir sorun değil,yumurta ve ete çok önem ver.kendi fikrimi söyleyeyim 5 kg lik dumbell ile evde çalışıp verim alamazsın.en azından ısınmadan egzersiz yapma omuz veya triceps sakatlanabilir dikkat et.

Sayfayı Paylaş